Sorun bende mi acaba

07/12/2012 08:09:00

 Merhaba arkadaslar;

Son zamanlarda kafam o kadar karısık ki çevremde ki bir kaç insanla aram iyi değil.İnsanlarla paylasımda bulundıuğum sadece burası var bide arasıra görüstüğüm bir arkadasım.Kardesimle ve 2 arkadasımla küsüm daha dogrusu onlar bana küstüler.Arkadasım Dogum gününü hatırlamadığım gerekçesi ile küstü.Msj attım kac kere aradım cvp vermiyor.Başka bir şehirde olduğu için görüsemiyoruz da.Diğer arkadasın ise neden benimle küstügünü bilmiyorum.Kardesimle ise 1-2 aydır küstük.Bi geceye gidecektik ve benim yerime arkadasını tercih etti bende buna bozularak mesaj attım ve hiç bi acıklama yapmadan bana küstü.Aslında cokta takmıyordum ama sorun bendemi diye düsünmeye basladım.İnsanlar hep benden bişeyler bekliyor.Siz bilirsiniz cocukla ev iş eş derken zaten hiçbişeye fırsat kalmıyor.Bu kişiler bekar ama bana cok yükleniyorlar.Zaten son zamanlarda kafam kazan gibi bide bunlarla ugrasıp cene yormak istemiyorum.İnsan deger verdiklerinden bişey görünce cok canı acıyor.Bende de öyle oldu cok üzülüyorum artık ben bu kadar degersiz ve kötü bi insanmıyım diye.Kimseye bi laf etmem söz etmem kırmak istemem kimseyi ne yapacagımı sasırdım artık.Herkes cok bencilmiş..........................

Ynt: Sorun bende mi acaba

07/12/2012 08:47:00

Kelin merhemi olsa diyorum benimde cevreme ilişkilerim zayıf benim alingan olmamdan kaynaklandığını düşünüp değiştirmeye çalışıyorum :) sizin yazdıklarınıza dair cok yorum yapmak istemiyorum bu tur seylerin ayrıntısını bilmeden yorum yapmak doğru gelmiyor bana ama kusluk yaşadığınız kişilerle konuşmaya calismissiniz zaten yine de kardesinizle aranizin düzelmesini umarım

Ynt: Sorun bende mi acaba

07/12/2012 08:49:00

Benim ilişkşlerim aslında cok güçlüydü bi yerde bi etkinlik varsa bende varımdır dı eskiden ama artık fırsatım olmuyor yinede cocuğumu bile alıp götürüyorum bi yerlere sosyal cevreden uzaklasmamak için ama artık insanların beni anlamadığını düsünmeye başladım yada beni sevmediklerini :(

Ynt: Sorun bende mi acaba

07/12/2012 09:06:00

 Bende en son resti çektim zaten kimseyi takmıyom kimsenin peşinden dolanacak kadar da vaktim yok.

 Oshin çok doğru yapmıssın sende arkadasım benim çocuğuma biri öle yapsın ve anneside umursamasın yolardım o kadını valla iyi sabretmişsin

Ynt: Sorun bende mi acaba

07/12/2012 09:22:00

yok niye sorun sende olsun, bak hepimizin başında bu iş. galiba anne olunca hatta evlenince ortak paydaların değişiyor çevrelerindekilerle, sonrada incelip, inceldiği yerden kopuyor.

Bi süre sonra aranız düzelir bence, ama hiç bişey eskisi gibi olmaz. Bende öyle oldu da ordan biliyorum:) zaten insanlar çocuklu ve kocayla bizden aynı performası bekliyorlarsa superman olmamızı bekliyorlar demektir:) sıkma canını kardeşin hariç gitsin eskiler hoşgelsin yeni arkadaşlar, kardeşinde hele bi evlensin çocuklansın ilişkiniz yeniden güçlenir bence son olarak sıkma canını:)

Ynt: Sorun bende mi acaba

07/12/2012 09:35:00

Haklısın biraz sabretmek lazım Allah bi yerden veriyo kesin cezasını.Bide olayın içinde yasamak ve dısarıdan bakmak cok farklı tepkilere sebep oluyor.

Ynt: Sorun bende mi acaba

07/12/2012 09:42:00

anneoldum çevrendekiler bekar olunca seni anlamamaları normal.. boşver onlar evlenince seni anlayacaklardır. evlilik bekarlık gibi olmaz..

Ynt: Sorun bende mi acaba

07/12/2012 10:25:00

Sorun sen de değil tabi ki, sanırım ben bu durumda arkadaşlarıma ve kardeşime (ki kardeşinin sana küsmesi, yeğenini özlememesi vs ayrı bir olay) aşağı yukarı şöyle bir mesaj yazardım.
"bir gün evlendiğinizde ve bir bebeğiniz olduğunda, bebek, ev, iş, eş, uykusuzluk, loğusalık hüznü, çıldırmış hormonlar arasında kendinizi bile unutmuş boğulurken bekar arkadaşlarınız size küstüğünde ben geleyim aklınıza"
nedense evlenince hele de çocuk olunca bekar arkadaşlarla yollar yavaş yavaş ayrılıyor. Birisinin kendinden başka sorumluluğu yok ve vakti bol. Diğerinin kendine bile ayıracak vakti yok. Biri düşünür evlendin unuttun beni, artık bana vakit ayırmıyorsun. Öbürü haklı olarak düşünür biraz anlayış. Üzme canını. su akar yolunu bulur.

Ynt: Sorun bende mi acaba

07/13/2012 06:35:00

 Nasıl açık olabilirim ki arıyorum telefonlarıma bile cvp vermeyen insanlara msj cekiyorum karsılığını bile alamıyorum.Beni üzen çok geniş bir çevrem varken simdi kimsenin kalmaması.Bencil olmadım olamadım hiç birzaman hep veriyorum evet fedakarlık lazım ama ben her cagırdıklarında kosuyorsam insanlardan da onu beklerim hiç olmazsa daha azını ama olmadı.

 15 ay eşim askerdeydi cok sıkıntılar cektim hamileydim dogurdum ve zor zamanlarında bir telefon kadar yakın oldugum arkadaslarımdan canım kanım kardesimden beklentilerim oldu hep.Eşimin yoklugunu onlarla doldurmaya calıstım ama onlar hep yoktular.Varlıklarını basıma kaktılar.Kardesimle küsünce birzamanlarki ödeme dediği borcunu istedi benden bunu yapan öz ve öz kardesimdi, arkadasımdı,sırdasımdı.Abla bile demedi bi zaman bana o kadar basit bi olaydıki ama bu beni cok kırdı üzdü.
 Herzaman ben arardım küs olduğum kişileri ama aramadım bu sefer sinirim gecince.Ama kırgınlığım okadar büyükki.Hani bi söz varya insanın canını hep en cok sevdikleri acıtırmıs diye iste benim kide öle bisey .


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...