Mail Duyurusu

03/01/2012 06:42:00

Çok sevgili arkadaşlarım;

STET'in duyurusunu mail grubunuz içinde paylaşarak çocuklarımıza ulaşan yardımlara katkıda bulunursanız çok sevinirim.

Uzun süredir bağış almadan yolumuza devam etmeye çalışıyoruz ancak artan yardım çağrılarılarına yetişmekte zorlanmaya başladık, aşağıdaki hesap numaraları, derneğimizin resmi hesap numaralarıdır ve banka makbuzu yasal olarak bağış makbuzu yerine geçmektedir.


İsbankasi Hesabi:
İBAN: TR92 0006 4000 0011 1230 8654 97
Yapı Kredi Hesabi:
İBAN: TR14 0006 7010 0000 0089 5391 88

Sınır Tanımayan Ebeveynler Topluluğu; Gebelikten itibaren anne ve çocukların maddi, manevi ve sosyal ihtiyaçlarının giderilmesinde yardımcı olmak üzere gönüllü anneler tarafından kurulmuş bir dernektir.

Bugüne Kadar Yaptığımız Yardımlar;
Serpil ve kardeşlerinin durumundan; kendisi adına bir yardım fonu oluşturan ve bu fonla kendilerine yardım etmeye çalışan Emine Şahinli'nin bize ulaşması sonucu haberdar olduk, Serpil'in ağır derecede fanconi aplastik anemi (ilik yetmezliği)hastası olduğu İstanbul Kanuni Sultan Süleyman Araştırma Hastanesi tarafından kardeşi Semanur’un İliğinin kardeşine uyumlu olduğu donör olabileceğinin yapılan tetkiklerden anlaşıldığı, İlik Nakli (doku,kök hücre nakli) İstanbul Medikal Park Hastanesi Prof. Gülyüz Öztürk tarafından gerçekleştirileceği bildirilen yardım çağrısında bizden istenenler;
- Serpil ve ailesi için Medical Park yakınlarında bir ev bulunması
- Ailenin buradaki yaşamlarının kolaylaştırılması için maddi/manevi destek verilmesi idi;
Serpil'in şu andaki durumu;
1. Aileye Ekim ayında bir ev bulunmuş ev kirası açılan yardım fonundan karşılanmıştır.
2. Eve Sayın Adem Meleke'nin katkısıyla çocuk odası yapılmış ve gönüllü anneler tarafından oyuncaklarla donatılmıştır.
3. Sevgili Ceyhun Yılmaz, bu aşamalarda tüm duyurularımızı yüce gönüllülükle yardımseverlere iletmiştir.
4. Sevgili Evren Aykul, Stet Kurucu Üyelerimizden Dernek Başkan Yardımcımız Ayşe Tolga, Nurturia web sitesi annneleri kızlarımızın giyecek ihtiyaçlarını karşılamıştır.
5. Serpil'in küçük kız kardeşi Sıla evde Baba ve babaanne ile kalıyor ve bakımında sorun oluyordu. Sıla'mız bir Nurturia annesinin yaptığı bağışla kreşe başlamıştır. Bir işyeri sahibi tarafından 1 senelik Kreş masrafı ödenmiştir.
6. Serpil'in ablası Semanur Bakırköy İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sayın Abdurrahman Gazi'nin yardımlarıyla yarım kalan eğitimine geri dönmüştür.
7. Serpil'e kasım ayında ilik nakli yapıldı. Aralık ayında ailesine kavuştu.
İlik tuttu ve Serpil iyileşme yolunda güzel bir sürece girdi.

İki aylık kız bebeğimiz :İki aylık kız bebeğimiz için kışlık giyecek temin edilmiştir.
- 8 Aylık Gebemiz: 8 Aylık Gebe ihtiyaç sahibi için bebek eşyaları, bakım ürünleri ve yenidoğan kıyafetleri temin edilmiştir.

- Aydın Söke'deki Dul Annemiz: Eşini kaybeden üçüz annesi için; psikolojik destek Derneğimiz Destekçisi Sayın; Psk. Aysun Bal vasıtasıyla sağlanmıştır. Çocuklarımızın maddi ihtiyaçları için çalışmalarımız sürmektedir.

- Çağla Bebeğimiz
Çağla Bebeğimiz ile ilgili yardım çağrısı aileyi tanıyan Sn. Aylin Atasagun vasıtasıyla derneğimize ulaşmıştır; Çağla'nın ağır bronşiolit olduğu, gelişiminde problem olduğu ve Trabzon'da geçici olarak ikamet ettiği bildirilmiştir; bu aşamadan sonra,
- Sayın; Tuba Ünsal yardımı ile aile Trabzon'dan İstanbul'a getirilmiş ve Harika Uygur desteği ile Rami'de bir yardımseverin evinde bir kaç gün misafir edildikten sonra Zeytinburnunda Büyükşehir Misafirhanesine yerleştirilmiştir. Bu aşamada Beyoğlu Belediyesi ve Başbakanlıktan destek alınmıştır.
- Serkan Balbal ve Gökhan Çatal önderliğinde mama ve bez yardımları toplanmıştır.
- Üsküdar Belediyesi ve yardımseverler vasıtasıyla bebek arabası gibi ihtiyaçlar giderilmiştir.
- Nurturia annelerinden maddi destek alınmıştır.
- Sayın Sinan Çomu (Memorial Hastanesi-Noroloji) Çağla'yı gönüllü olarak muayene etmiş ve tedavisinde izlenecek yol için yönlendirmiştir.
- Cerrahpaşa Hastanesi Dr. Cengiz Yalçındağ tarafından gerekli taramaları yapılmıştır.
- Spektromar- Dr. Birol Oral tarafından beyin MRı çekilmiştir.
- Pedagog Aykut Akova tarafından gelişim testleri yapılmıştır.
- Prof. Dr. Mehmet Vural tarafından muayene edilmiştir.
- Bu aşamaların tamamında Harika Uygur ve Salim Arslan birebir yardımcı olmuş, Salim Arslan Zeytinburnu'ndaki misafirhanede sağlıklı beslenemediğini gördüğü Çağla Bebek için ailesine evini açmıştır.
- Çağla'nın acil tedavisi tamamlanmış, fizik tedavisine Van'da devam edilmek üzere; gönüllülerimiz ve YDV ekibi katkılarıyla Van'a yolcu edilmiştir. Çağla Bebeğimizin şifası ve hayat şartlarının iyileştirilmesi için çalışan herkese özellikle Sn. Harika Uygur ve Sn. Salim Arslan'a Teşekkürü borç bilirliz.Güncel Yardımlar ve İhtiyaçlar;

- Çağla'nın Van'daki yaşamını kolaylaştırmak amacıyla destek çalışmalarımız sürmektedir. Çağla'nın Erciş- Van arasında tedavi için yolculuk etmesi gerekmekte ve bu sebeple aileye düzenli yol parası ödenmesi gerekmekte, ayrıca Çağla'nın besin eksikliği sebebiyle yaşadığı problemlerin giderilmesi için multivitamin takviyeleri verilmesi gerekmekte. Düzenli nakit ve ilaç yardımlarımız devam etmektedir.
- 2 Aylık bebeğimiz için düzenli olarak bez ve mama temin edilmesi gerekmektedir.
- 3 Yaş Erkek çocuk için düzenli olarak bez temini gerekmektedir.
- Kanser hastası, 2 çocuklu işsiz ve yalnız annemize düzenli olarak gıda ve maddi yardımı temini gerekmektedir.


Ynt: Mail Duyurusu

03/01/2012 06:49:00

Şule anne ve Katre Kız

Cerebral Palsi hastalıgıyla mucadele eden 12 Yasındaki Aydın’lı Katre kızımızın tedavi ve bakım masrafları için acil maddi destek gerekmektedir. Anneni maddi imkanları kalmamıs. Baba kendisini terk etmis. Kızıyla yalnız basına kalmıstır. Agır bir hastalık olan CP icin Fizik Tedavi, bakım malzemeleri ve ilac giderlerinin karsılanmasi ve anneye maddi destek verilmesi şart ve acildir..

 3 Yaşındaki Üçüzlerimiz;
Babaları geçtiğimiz yıl kolon kanserinden vefat eden üçüz çocuklarımız babalarının ailesi kendilerini kabul etmediği  için onlardan maddi destek alamıyor, annenin ailesinin yanına sığınmışlar, annenin SGK dan aldığı 650 liralık maaş ile geçiniyorlar. Çocuklarımızın ilaç ve diğer masrafları için yardım etmemiz gerekiyor.

Nuray Annemiz;

Beylikdüzünde yaşayan Nuray Annemiz Tiroid kanseriyle mucadelesinde Tek başına. Maddi imkansızlıkların üstüne bir de eşi tarafından terkedilen Nuray anne 19,10 ve 3.5 yaslarındaki 3 çocuguyla hayat mücadelesi veriyor. Yaşadığı site sakinlerinin desteği ile şu ana kadar her türlü ihtiyacı giderilen Nuran Annemizin şu an tek ihtiyacı düzenli maddi gelir. Annemize  Düzenli bir sponsorumuzun para bağışı gerekmektedir. 

 Sivaslı MS hastası Annemiz;
19 yıldır evli ve şiddet görüyor iki çocuk annesi, 6 yıldır MS hastası, eşi hastalığından dolayı boşanmak istiyor 35 yaşında, hukuk ve sağlık desteği verilecek bu aşamalarda maddi kısımlar için desteğe ihtiyacımız var.

Aslı Anne;
16 yaşında yürüme engelli kızıyla yalnız yaşıyor. Tekstil dokuma mezunu ancak taciz sebebiyle işinden ayrılmış uzun zamandır işsiz.  İş bulmak için yardım istiyor.

Sevim Anne;
Üniversite mezunu ancak kocası çalışmasına izin vermiyor, psikolojik şiddet görüyor, oğlu 4 yaşında onunla birlikte gidip gelebileceği bir işi olsun istiyor. İş desteği ve psikolojik destek istiyor.

Hümeyra Anne;
2 yaş ve 5 yaş iki çocuğu var, eşi memur, evleri kira, üniversite mezunu çalışmak istiyor ancak çocuklarına bakacak kimse yok. Destek istiyor.

Derya Anne;
30 yaşında, 12 yaşında oğlu var, yalnız anne, Turizm Otelcilik mezunu, 5 aydır çalışmıyor. Borç içinde. Acil iş desteği istiyor.

Hatice Anne;
Eşi aldatıyor, dövüyor ancak sığınacak yeri olmadığı için boşanamıyor. 79 Doğumlu. 2 Çocuğu var.  Çocuklarına şiddet uyguluyor. İş ve psikolojik destek istiyor.

 
Ayşe Anne;
7 Yaşındaki kızı trafik kazası geçirmiş ve uzun süre tedavi görmüş şu an yürüyebiliyor, az da olsa konuşabiliyormuş. Ancak travmadan dolayı içe kapanma ve dişlerinin bozukluğundan dolayı sorunlar yaşıyormuş. Kızı için dişlerini yaptırabilmek için destek ve psikolojik destek istiyor.

Nagehan;
15 yaşında. Adapazarı depreminde babasını ve abisini kaybetmiş annesiyle yaşıyor, annesi temizliğe gidiyor ve öyle geçiniyorlar. SGK ları yok sağlık desteği ve okumak için yardım istiyor. 

Zeynep Anne;
Samsunda yaşıyor, İki kızı var, çocuklarına yetemediği iyi anne olamadığı korkusuyla kendini yiyor, eşinden psikolojik şiddet görüyor, çocuklarının evdeki huzursuzluktan etkilendiğini düşünüyor. İş arıyor. Psikolojik olarak dağılmış durumda.

Saniye Anne;
39 Yaşında iki çocuk annesi 33 yaşındayken meme kanserine yakalanmış sol göğsü alınmış.  Çocuklarının okul giderleri, ev masrafları dahil karsılamakta zorlanıyor. Sigortasını ödemek istiyor. 

 Fatoş Anne;

2 Yıllık evli 9 aylık bebeği var. İstanbul Bağcılarda oturuyor. Eşi evden kovmuş babasının yanına sığınmış eşinden boşanmak için yardım ve iş istiyor.

 Naime Anne;
48 yaşında kemik kanseri 2 yıl önce tedavi için hastaneye yattığında kocası terk edip ortadan kaybolmuş. Kocasıyla resmen boşanamadığından dolayı yardım alamıyor ve eşinin borçları nedeniyle hacizden kurtulmak için evinden kaçıp kız kardeşinin yanında yaşamaya başlamış zaten bakıma muhtaç durumda olduğundan da yalnız yaşayamıyor. 15 yaşında oğlu var. Çocuk 2 kez intihara kalkışmış bu durumlar sebebiyle. 2 yıldır tedavi olamıyor. Sağlık desteği ve bakıcı desteği ile maddi destek istiyor oğlu için de psikolojik yardım istiyor.Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Sınır Tanımayan Ebeveynler Topluluğu

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...