lütfen yardım edin, caresizim

Ynt: lütfen yardım edin, caresizim

01/17/2013 12:11:00

asse aynı duyguları paylaşıyorum. ne de güzel anlatmışsın.

sherlotteholmes harika bir yazı. inan birçok insanın hislerine tercüman olmuşsun.

Ynt: lütfen yardım edin, caresizim

01/17/2013 12:13:00

Yazınızı ben de beğendim.Küçük bir kız çocuğunun yaşadıklarından yetişkin kadınlara kadar geniş bir bakış açısı ile bakarak ele almışşsınız. Birçok kadının yaşadığı olayları kısaca hayatı anlatmışşınız.Ufku açık, bizi değişik açılardan düşünmeye zorlayan insanların var oluğunu göstermesi açısından da  beğendim tavrınızı.Yazı içinden bazılarımız belki canımızı sıkan,belki canımızı acıtan bir konuyu ele alıp onun üzerinden değerlendirdi.Ama dediğim gibi içinde hayat var,birçok konu var.Genelleme yapmaktan pek hoşlanmam,olayları kendi durumu içinde dğerlendirmeyi isterim.Elimden geldiğince yüreğim yettiğince insanların yanında olmaya çalışırım.Gerçi eskiden daha çok hümanist bir tavrım vardı,fakat hayat okadar güllük gülistanlık değil.Bunu yaşadığımız şeyler bazen tokat gibi çarpabiliyor yüzümüze.Daha çok bencilliğe,vurdumduymazlığa yöneltebiliyor.Üç maymunu oynamaya alıştırıyor.Örneğin tv de yüreğimizi acıtan bir haber izlediğimizde etkisi ne kadar sürebiliyor,sesimiz çıkıyor mu.Olayı kadın konusu olarak da demiyorum her ne olursa...böyle uzar gider,şöyle bağlamak istiyorum.Ben kendi adıma kendimi yetiştirmeye çalışıyorum, kız erkek farketmez evlatlarımıza iyi bir eğitim verilmesinin derdindeyim.Eğitim ama her yerde sadece okulda değil.Çünkü onlar daha çok küçük,bizim vereceklerimizle şekillenecek karakterleri hayatları.Büyükler içinse kadın,erkek sorumluluğun herkesin kendisine ait olduğunu düşünüyorum.

Ynt: lütfen yardım edin, caresizim

01/17/2013 12:16:00

Ellerine , yüreğine sağlık ... Durum o kadar vahim değil denmiş ama durum o kadar vahim ki , hemen hemen hergün öldürülen kadın haberleri izliyorum tv'de sevgilisi ya da kocası tarafından yıllarca dayak yiyerek aşağılandığı yetmiyor gibi bir de yaşam hakları ellerinden alınıyor , bu da tabiki ayrı konu ama çok vahim her yıl binlerce kadın öldürülüyor , bizim başımıza gelmiyor diye görmezden gelip tepkisiz kalamayız ... Din , ahlak, namus hatta siyaset bile kadın üzerinden yapılıyor buna izin vermeyin , namus denilen subjektif soyut kavram, kadınların iki bacağının arası olacak kadar sığlaştırılmamalı ... Üzücü olan şey ise bunu kanıksamış ve kabul etmiş kadınların , diğer kadınları bu şekilde yargılamasıdır.

Ynt: lütfen yardım edin, caresizim

01/17/2013 12:48:00

Cok guzel yazmissiniz,elinize,yureginize saglik diyebiliyorum sadece

Ynt: lütfen yardım edin, caresizim

01/17/2013 17:37:00

çok güzel bi yazı olmuş...çok samimi ve gerçek,eline,yüreğine sağlık..

Ynt: lütfen yardım edin, caresizim

01/17/2013 18:22:00

Tüm kalbimle katılıyorum yazdıklarınıza...İnsanın insana yaptığı kötülüklerin ağırlığı altında eziliyor ruhum ve artık daha fazla kaldıramıyorum...

Ynt: lütfen yardım edin, caresizim

01/17/2013 19:59:00

Sabahtan beri okuyorum yazacak oluyorum,vazgeçiyorum. Mideme kramplar girdi ama yazmak istedim.O kadınlar,küçücük kızlar çok uzağınızda değil..Küçük bir kız çocuğuydum ama küçücük yaşımdan fazla tacize uğradım,otobüste,okulda,çarşıda yürürken,ayakkabı denerken...Hayatı tanımaya ve anlamlandırmaya çalıştığım küçücük dünyamda cimcirilmenin, sıkıştırılmanın hayatın bir parçası olduğunu düşünmeye başlamıştım. İşte durum bu kadar vahim...Lanet olsun diyesim geliyor..

Ynt: lütfen yardım edin, caresizim

01/17/2013 20:52:00

Super otesi bir yazi olmus agzina gonlune ellerine saglikkk

Ynt: lütfen yardım edin, caresizim

01/17/2013 20:58:00

Cok sahane yazi. Derdin derdimiz...

Ynt: lütfen yardım edin, caresizim

01/17/2013 23:31:00

Çok güzel yazmışsın, ellerine sağlık.


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...