lütfen yardım edin, caresizim

<12345>

Ynt: lütfen yardım edin, caresizim

01/18/2013 01:00:00

Maalesef üç maymunu oynuyoruz... Ellerinizle sağlık!

Ynt: lütfen yardım edin, caresizim

01/18/2013 05:22:00

SONUNA KADAR mutlu_anne 'ye katılıyorum.SEVGİLER...

Ynt: lütfen yardım edin, caresizim

01/18/2013 07:57:00

masald ye katılıyorum, en iyi denebilecek çevrelerde büyüyen, ilgili aileye sahip olan, iyi şehirlerde, iyi okullarda okuyan ben,belki de hiç bu tür ortamlarla karşılaşması beklenmeyen ben bile hiç olmadıysa 3 defa tacize uğramışımdır(uzaktan akraba, yoldan geçen gençler, hastanedeki doktor:S ). tacize uğramadan büyüyen kadın var mı ülkemde merak etmekteyim.

Ynt: lütfen yardım edin, caresizim

01/18/2013 08:13:00

Fıstıkçık ben zavallı erkekler, kötü kadınlar onşarı baştan çıkarıyora gelecek bir laf etmedim. Hem kadın hem erkek için aynı şeyler geçerli. Baştan çıkmaya hazır bir kadın veya erkek zaten istenilldiği takdirde baştan çıkarılır. Meyli vardır zaten. Bi de işin fıtrat kısmı var ki ona girmeye korkuyorum . Afaroz edilirim heralde :)

Ynt: lütfen yardım edin, caresizim

01/18/2013 10:15:00

  

 Oshin bu da bi tacizdir,ksııtlamadır,neden benım okuduğum,gezdiğim sorgulanırken erkekler hep özgür,neden ben hep tehlıkelıyım,korunmaya muhtacım(onların gözünde)

 Bize dayatılan,güçsüz oldugumuz yanılsamasını hep beraber unutmamız lazım,aksine daha çok kitap okumamız lazım.

 Ne sebeple olursa olsun(töre,din,cinsiyet) hiç bi insan diğerınden aşağı değildir,ve evlendıgı zaman kölelık anlaşması yapmaz,dolayısıyla herkesın kendıne ait bi alana ıhtıyacı vardır,(bu alan soyut bi kavram ama oda da olsa fena olmaz mesela)

 Hepımız eğitimli,eğitimsiz,zengin,fakir,yaşlı,genç,dinli,dinsiz hepimiz aynı sorunların farklı versıyonlarını yaşıyoruz, bu yüzden kadınlık ve annelık üzerınden konuştuğumuz,konuşabildiğimiz bu yerde en azından bi dayanışma olmalı diye düşünuyorum.

 Umarım herkes görünmeyen zincirlerınden kurtulur bir gün..

Ynt: lütfen yardım edin, caresizim

01/18/2013 13:32:00

Teşekkürler sherlotteholmes, harika bir yazı.

<12345>

Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...