18 aylık olan kuzularınızın kullandığı kelimeler neler?

01/30/2013 10:25:00

mrb arkadaşlar benim kızım bıdır bıdır konuşuyor ama anlaşılan kelime sayısı pek fazla değil,şöyle ki;
anne   baba   mama   attiii(top demek)          bumbum(su)         havhav          gittiii    bittiiii     attımmm     cikcik     ver     benim  bebeee(pepe demek)
 aklıma gelenler bunlar,az sayıda kelimeleri...ama benim her söylediğimi anlamasına ve bana bi şekilde derdini anlatmasına bayılıyorum,küçükk dünyam benim.siz de ne var ne yok arkadaşlar????

Ynt: 18 aylık olan kuzularınızın kullandığı kelimeler neler?

01/30/2013 10:41:00

anne,,bağzen annem ,baba bağzen babam sayılırmı (M) :))durt(kurt), cadi (cadı) ,banoo (banyo) ,duz(tuz) ,bicik (böcük), dudu(duygu) ,tezee(teyze) ,hala(hala) ,abii(ağbi) ,dede(dede), du(su) ,aç(aç) ,bermem(vermem) ,çeçil(çekil) ,apdaa(aptal:( ,)meme,mama,adii(hadi),pepii(pepe)haci(hacer)emin(emin) aklımdakiler bunlar :))Ynt: 18 aylık olan kuzularınızın kullandığı kelimeler neler?

01/30/2013 19:57:00

Damla'nın ilk söylediği kelime  "guş"(kuş) sonra anne, baba, güzelmi, nerdesin, nasılsın, alooo,mama , meme,bisim mi (bizimmi) havhav, tedi (kedi) bebe (göbek) pepee çok ağliyo, ayse, bas, aç , kapa, hadi, kabı (ayakkabı), atta, atti, gol, anneanne, dede, 1 den 10 kadar yarım yamalak saymaya çalışıyor. Sürekli şarkı söyleyip reklamları tekrarlıyo ve anlayamadığımız bir sürü şey sayıyo hiç susmuyo bizde durum bu :)


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 temmuz anneleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...