Çagla bebek için elele kampanyası

01/04/2012 10:12:00

Sevgili anneler çagla bebegin durumunu biliyorsunuz(van depremzedesi bir ailenin 18 aylık bebegi,agır bronşiolit ve beyinde hasar ver bildigimiz kadarıyla), Arkadaşlarımızın üstün çabalarıyla çagla bebek istanbula getirildi ve harika uygur tarafından kalacagı eve yerleştirildi.
 
anneler olarak elimizden geleni yapmamız için sizleri yardıma davet ediyorum.

şuan acil olarak ; BEZ (8 KG BEBEGİMİZ)-ISLAK MENDİL- DEVAM SÜTÜ İHTİYACI VAR (18 AYLIK BEBEGİMİZ)

İnternet sitelerinden alışveriş yaparak veya kendiniz kargo yaparak aşagıda veregim adrese HARİKA UYGUR adına gönderebilirsiniz.


ADRES:Kılıçali Paşa mah. Şimşirci sokak, Görkem iş merkezi no:6 k:2 Beyoğlu - istanbul TEL :+90 (212) 252 81 68

 


Sevgiler

Ynt: Çagla bebek için elele kampanyası

01/23/2012 20:09:00

Harika Hanım bilgilendirmesiyle Çağla'nın durumu;

Aile bir aydır  İsnabul'da ve bu süre içerisinden gönüllülerden aldığımız destekler şöyle;

        * Bez ve mama yardımı aldık. Bu konuda Serkan Balbal, Gokhan Catal ve şimdi ismini hatırlayamadığım bir gönüllü arkadaşımız kutularca bu yardımları gerçekleştirdiler.

        * Ek olarak bu yardımlara battaniye; kıyafet ve oyuncak yardımı da aldık.

        * Üsküdar belediyesi olmak üzere üç  yerden bebek arabası geldi; cani gönülden teşekkürler. fazlası benim evimin deposunda.

        * Bazı küçük  maddi yardımlar aldık; bunları çağlanın tedavisinde kullandık.

        Çağla'nın tedavisinde ise şu yolu izledik;
        
        * Geldiğinin ertesi günü bir beyin cerrahından feedback alındı; Sinan Çomu / Memorial hastahanesi

        * Onun tavsiyesi ile hemen Cerrahpaşa'dan randevu alaındı ve Prof. doktor cengiz Yalçındağ'a gösterildi.

        * Cerrahpaşa'da işlemler ve tedavi devamlılığı  çok uzun sürdüğü için hemen gönüllü doktor destekleri aldık. Spektromar'dan doktor Birol Oral desteği ile Beyin Emar'ını çektirdik; Pedagog aykut Akova gönüllü olarak Çağlanın mental gelişimine baktı ve bir rapor yazdı. Klinilk'ten Prof. Dr. Mehmet Vural çağla'yı muayene etti ve bri rapor hazırladı. Besin'i sadece mamalar ile değil; normaşl yemek düzeyinde de almasını özellikle her gün et içeren besinler almasını salık verdi.

       Bütün bu gelişmler sonucunda Zeytinburnunda ki sosyal tesiste düzenli yemek çıkmadığından iki haftadır şöförüm salim Arslan onları evinde misafir ediyor. Eşi hergün çağlaya iştah açıcı besinler yediriyor. Aile sıcak ev oratmında kendini moralmen daha iyi hissediyor.
       
       Çağal bebeğin genel durumu ise şöyle;

       19 aylık olan çağla bebek; altı aylık bebek eğilimleri gösteriyor.

Bağışıklığı çok zayıf olduğu için zaman zaman bir yerlerden fire veriyor. sürekli bir kabızığı var. Normal besin'e geçmesine rağmen kabızlık şiddetli devam ediyor. Bu arada kulak ağrıları çekiyor çünkü her iki kulak boşluğunda apsesi var.

Ek olarak dün özel Levent hastahanesinde muayyene ettirildi ve Kulak şikayetleri için antibiyotik tedavisine başlandı. Kabızlık içinde sulu gıda ve şurup önerildi. 

Pazartesi günü tekrar cerrahpaşa'ya gidilip Cengiz Bey'e MR  ve diğer doktor raporları gösterilecek. Bu arada şahane bir gelişme var; Salim   bey le ona bir yürüteç aldık; odalardan odaya çığlık atarak dolaşıyor. Cengiz Bey ; fizik tedaviyi hala gerekli görürse aynı zamanda pazartesi Çağla'nın Van'da da fizik tedavisinin yapılabilmesi için bir rapor çıkattıracağız.

        Bu arada kızılay ile konuşarak onlara Van'da döndükleri zaman kalabilecekleri bir Mevlana Evi ayarladım.

   

Ynt: Çagla bebek için elele kampanyası

01/24/2012 16:44:00

Çağla'nın acil tedavisi yapılmış; Van'da da sürdürülecek fizik tedavisi için sağlık bakanlığı ile irtibata geçilmiştir. (Harika Uygur)

Çağla ve ailesinin Van'da barınabilecekleri mevlana evi hazırlanmıştır. (Harika Uygur)

Çağla'nın Van'a gidişi için uçak biletleri alınmıştır (STET ve YDV)


Bundan sonrasında Çağla'ya STET üzerinden yardım etmek istemeyenler stetdern@stetdernek.org adresinden ailenin adres ve telefon bilgilerini alarak aile ile irtibata geçebilir.

Yardımlarımız uzun vadeli olarak devam edecektir; STET üzerinden yardım etmek isteyenler şimdiye kadar yapılan şekliyle yardım organizasyonumuza dahil olabilirler.


Ynt: Çagla bebek için elele kampanyası

01/25/2012 08:11:00

Çağla ve ailesi bu sabah 11:00 de dernek gönüllümüz Nehir Turan tarafından konakladıkları Zeytinburnu misafirhanesinden alınarak Atatürk Havalimanına bırakılmıştır.

Ailemiz saat 14:00 sularında Van'da olacak, oradan Erciş'e geçecektir.

Çağla'nın Van'daki tedavisine üniversite hastanesinde devam edilecektir.

 


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Sınır Tanımayan Ebeveynler Topluluğu

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...