12-18 Nisan için oyun: Heykel

04/12/2010 11:11:00

Merhaba

Bu hafta ileteceğim oyunun adı "Heykel". Bu oyun birçok kişiye televizyon programlarından ya da animasyon şovlarından tanıdık gelebilir. Ayrıca okullarda da sık sık oynanan br oyundur.

Bu oyun için tek ihtiyacınız olan şey müzik ve çocuk (hatta mümkünse birden fazla:))

Evde çocuğunuzla birlikte onun da seveceği bir şarkı seçin (popüler bir şarkı ya da varsa hareketli çocuk şarkılarından biri). Müziği başlatın ve müzikle birlikte çocuğunuzun hareket etmeye başlamasını söyleyin. Dans edebilir, etrafta dolaşabilir, koşturabilir...vs Bir süre sonra müziği durdurun ve heykel deyin, bunu duyduğu anda çocuğunuzun olduğu pozisyonda durması ve müzik başlayana kadar beklemesi gerekir. Müziği tekrar açtığınızda yeniden hareket etmeye başlar ve bu böyle devam eder.... Müziğin çaldığı süreyi uzatıp kısaltabilirsiniz.

Eğer uzaktan kumandanız varsa çocuğunuzla birlikte dansa siz de katılabilir, eğlenceyi arttırabilirsiniz. Arkadaş toplantılarında bu oyunu çocuklara oynatmak onlara daha da eğlenceli gelecektir.

Çocuğunuz bu oyuna alıştıktan sonra hareketli kısımlarda hızlı, yavaş kısımlarında yavaş hareket etmesini söyleyebilirsiniz.

Bu oyun;
Çocuğunuzun dikkat becerilerinin gelişmesine,
Çocuğunuzun dütrü kontrolünü geliştirmesine,
Çocuğunuz ve sizin aranızdaki uyumun artmasına,
Çocuğunuzun hareket ihtiyacını karşılamasına,
Ve tabii ki eğlenmenize yardımcı olacaktır.


Şimdiden iyi eğlenceler....


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Benimle Oynar mısın? Çocuklar ve Oyun:)

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...