İLK ADIM AYAKKABISI

<123>

Ynt: İLK ADIM AYAKKABISI

03/14/2010 07:54:00

Yeşilanne, artık ortopedikçiler ayakkabıların ortopedik olmaması gerektiğni söylüyormuş. Oysa annemlerin zamanında tam tersiymiş. O nedenle dün annem doktora tekrar sordu. Şimdiki ekol ayak kaslarını güçlendirme yönündeymiş. İsterseniz bir kaç doktora daha sorun.Kaydırmaz çorap dediğim evet, normal çorap, altında kaymayı önleyici minik parçalar var. Silikon mu onlar emin olamadım. 

Ynt: İLK ADIM AYAKKABISI

03/14/2010 14:34:00

Ben de ortopedik ayakkabilarin sadece sorunlu ayaklar icin oldugunu  okudum ve duydum hep...www.todaysparents.com'da gecenlerde denk geldigim bir roportaj da bunu dogruluyordu...ozetle yumusak, terletmeyen, kaymayan ve tam ayaga gore olan ayakkabilari tercih edin diyor amcam...o da sadece disari cikinca.
http://www.todaysparent.com/baby/article.jsp?content=1088331&page=1

Ynt: İLK ADIM AYAKKABISI

03/14/2010 18:59:00

Evet ortopedik ayakkabılar gerçekten de sorunlu ayaklar için. Hem çocuk doktorumuz , hem ortopedist hem de ayakkabılarımızı yapan Nesa Ortopedideki doktor bey bunu doğruladı bize. Arda hem dışa hem de ayak tabanı yerine içlerine basarak yurudu. Doktorumuz uzunca sure kendi düzelir diyerek çıplak ayak yada kaydırmaz çorap onerdi. 1 yaşında istediğimiz ölçüde düzelmeyince ortopediste gittik. Şimdi bilekli ortopedik bir ayakkabı giyiyoruz, hem evde hem dişarıda. Ama buna rağmen ortopedist havalar ısınır ısınmaz ayakabıları çıkarıp kumda çıplak ayak yuruyeceğimizi soyledi. Yani çıplak ayakla ayakların kuvvet kazanması gerçekten önemli.. Ayaklarda sorun yoksa kaydırmaz çorapla soğuk günler geçirilebilir. Bu çorapların çarık gibi tum tabanı kaydırmaz olanları da var , çok kullanışlı..

Ynt: İLK ADIM AYAKKABISI

03/19/2010 21:46:00

Evde artık hep çıplak ayak... Mevsimsel avantaj sebebiyle dışarda, çayırda, çimende, kumda da çıplak ayak... Onun dışında ortopedik olmayan, esnek tabanlı, bileği kavrayan, rahat ayakkabı... Soğuk zamanlar için Bobux'un ev içi deri patikleri öneririm, biz çooook memnun kaldık, aynı şekilde ayakkabılarından da memnunuz şuan bir sandaletini, birde cırt cırtlı ayakkabısını kullanıyoruz.

Ynt: İLK ADIM AYAKKABISI

03/24/2010 14:53:00

Bende geçen gün oğluma paqpa marka bir ilk adım ayakkabısı aldım. Hafif, kaydırmaz , hakiketen çarık gibi. Tavsiye ederim.

Ynt: İLK ADIM AYAKKABISI

03/25/2010 00:20:00

Bizim doktorumuz da ayak kaslarinin guclenmesi onemli, o sebeple evde ayakkabi giydirmeyin dedi. Genelde hali var, o yuzden endise etmiyorum. Corapla geziyor kucumen.

Ayakkabi alirken de arkasi yuksek olsun, isaret parmaginizi icine arkadan ayakkabinin icine sokabimeniz mumkun olsun ve esnek olsun dedi.

Babamiz o sirada Ingiltere'ye gidiyordu ve Clark's in ilk adim ayakkabilarindan ismarladik. (Emekleme doneminde de ayni markayi bir arkadasimiz hediye etmisti, memnun kalmistik)Gordugunde doktorumuz hem uygun buldu hem de cok begendi.

Bu linke bakarsaniz ayakkabilarin emekleyen, siralayan, yuruyen cocuklar icin olanlarini http://www.clarks.co.uk/Firstshoes

Buradan da yuruyenler icin olanini gorebilirsiniz. http://www.clarks.co.uk/first-shoes/walking

Bizimki buna benziyordu ama simdi mevsim degistigi icin o model yok. Yenileri cikmis http://www.clarks.co.uk/find/enduses-is-walking/tube-is-girlssport-or-girls/product-is-20338933

Biz yeni donus yaptigimiz icin Turkiye'dekileri cok iyi bilemiyorum. Buradan da yeni yerler ogrenirsem sevinecegim :)

Gule gule, kazasiz, mutlulukla yurusun tum kucumenler.

Ynt: İLK ADIM AYAKKABISI

03/25/2010 07:10:00

Evde ve dışarıda bobux'un deri patiklerini kullanıyoruz. Bir beden büyük (L) olarak. Çok memnunum.

Desteksiz yürümeye geçmemiz yakın. Havalar güzelleşiyor, evde çıplak ayak dolaştıracağım. Dışarıda giymek için ilk adım ayakkabısı ben de bakınıyorum. Yine bobux'tan alacağım galiba:
www.babyneeds.com.tr/products/Bobux-I-walk-jr-%C4%B0lk-Ad%C4%B1m-Deri--Bebek-Ayakkab%C4%B1s%C4%B1-Kahve-MJ.html

Ynt: İLK ADIM AYAKKABISI

03/25/2010 22:36:00

Clarks'ın sandaletleri çok başarılı, hem oldukça açık, hem de ayak arkası kısmı çok iyi desteklenmiş... Ben de çok beğendim, havalar biraz daha ısınınca sanırım müdavimi olucaz bu sandaletlerin... Şu anda bobux'unkileri kullanıyoruz sandalet olarak ama bunlar daha sıcak havalar için çok daha ideal...
http://www.clarks.co.uk/find/productfamily-is-firstshoes/tube-is-boys/product-is-20339577
http://www.clarks.co.uk/find/productfamily-is-firstshoes/tube-is-boys/product-is-20339759

Ynt: İLK ADIM AYAKKABISI

03/26/2010 14:07:00

kızımın ayakları biraz tombul. her ayakkabı olmuyor. peki tombul ayaklı bebekler için hangi marka önerirsiniz?

Ynt: İLK ADIM AYAKKABISI

03/26/2010 20:08:00

tombul ayaklar için ayağın üst kısmı kapalı ve dar olmayan, bir numara büyük ayakkabıları öneririm. epey bir patik ve ayakkabıyı telef ettikten sonra biz öyle yapıyoruz :)
varolan ayakkabılarının ön kısmının yanlarından çaprazlama kesmiştim. öyle giriyordu. sonra da küçülüp gittiler.

<123>

Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
1 yaş civarı bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...