İLK ADIM AYAKKABISI

<123>

Ynt: İLK ADIM AYAKKABISI

03/27/2010 16:55:00

Polaris 5 nokta - yazlık sandaletleri gördüm yaz için cok begendim , almayı düşünüyorum Eloşa

Ynt: İLK ADIM AYAKKABISI

03/30/2010 07:03:00

ben zaten inanmıyorum şu ortapedik ya da ilk adım ayakkabılarına sonra ortopedi prof.larından duyunca netleştirdim zihnimde.
ilk adım ya da ortopedik ayakkbı falan diye bir şey yok, kaliteli ayakkabı var..
bebeklerde ev içinde ayakkbı giydirilmemesi gerekiyor. onun yerine bu sene moda olan altı deri çoraplar var ya onlardan giydirin.  dışarıya çıkarken de tabanı yumuşak ve ayağını rahatsız etmeyen bir ayakkabı giydirebilirsiniz..
mesela ben motherc. den bir spor ayakkbı aldım ama kızım ne zaman giyse düşüyor ve yürüyemiyor :( onun yerine çok daha ucuza neredeyse bedavaya aldığım bir ayakkbı var onu giyiyor ve çok da rahat..
üsteli kızım 10 aylık yürüdü...

Ynt: İLK ADIM AYAKKABISI

03/30/2010 10:05:00

Elvan, tombul ayakli bebekler icin de gene Clarks diyecegim. Numaralarina bakarsaniz eger, bedenin yaninda bir de en icin olanlari farkedersiniz.  Ornek olarak bu link uzerinden aciklayayim. http://www.clarks.co.uk/find/bestseller-is-bestseller/department-is-girls/product-is-20333147 Linke tiklarsaniz, Choose size var, oradan numarasini seciyorsunuz. Bir de "and fit " yazan kisim var oradaki harflerden de genisligini secebiliyorsunuz. Hangi bedende hangi genisligin oldugu da uzerine oku getirdiginizde beliriyor. Fiyat olarak da Turkiye'deki pek cok markadan daha iyi diye dusunuyorum ama Turkiye'deki bu tarz urunlerin alinabilecegi yerleri de cok fazla bilmiyorum.

Ynt: İLK ADIM AYAKKABISI

04/07/2010 13:38:00

Polaris'ten 5 noktalı ayakkabılardan aldık biz de, çok rahat etti oğlum. Parka giderken ya da bahçeye top oynamaya çıkarken giydiriyorum sıklıkla. Tam olarak şöyle birşey: http://www.polaris.gen.tr/urun.asp?kategoriId=10143&urunId=5836&urunkodu=501199

Evde ise ayakkabı değil çorap giyiyor. Havalar biraz ısınsın çıplak ayakla gezecek.

Ayrıca Bobux ya da Robeez gibi markalarda evde de giyilebilecek çok başarılı ilk adım ayakkabıları var. Misafirliğe filan giderken Robeez'leri giydiriyorum :) Tamamı yumuşak deri olanlar dışarıda giymek için pek uygun değiller. Robeez'lerimiz de şöyle: http://www.shoes.com/productimages/shoes_iaec1081392.jpg 

Yine bu iki markanın dışarıda giydirmeye uygun çok güzel çeşitleri var, bir bakabilirsiniz.

Bunlar dışında söyleyebileceğim, sert yapılı, o hani bizlere de zamanında giydirilmiş olan full ortopedik ayakkabılar artık önerilmiyor. Full ortopedik ayakkabı almayın. Ayakkabısı yumuşak olsun, mümkün olduğunca ayağın şekline uyumlu, çocuğun adım atış şekline uyumlu yapıda olsun, kıvrılıp bükülebilen bir yapısı olsun.

Ynt: İLK ADIM AYAKKABISI

04/08/2010 11:02:00

Arkadaşlar, bana kız kardeşlerimden ve arkadaşımdan ilk adım ayakkabıları geldi, yeğenlerim tarafından kullanılmış fakat az kullanıldıkları için hiç bir yıpranma izi görmedim. Gerçi ben bir çocuk ayakkabı mağazasına gidip önce ölçüsünü aldıracağım ayağının ve yeni ayakkabı almayı düşünüyordum ama fikirlerinizi öğrenebilir miyim? Sizce kullanılmış ilk adım ayakkabısı kullanabilir miyiz?

Ynt: İLK ADIM AYAKKABISI

04/20/2010 07:39:00

Bizim doktorumuzda 2 yaşına kadar evde hiç ayakkabı önermiyor. Dışarıda normal rahat edebilecedği hafif ayakkabı kullanmamızı önerdi. evde kaymaması içinde Nike, adidasın patik ayakkabıları var onu kullanıyoruz çok rahat ediyor.

Ynt: İLK ADIM AYAKKABISI

05/05/2010 18:53:00

merhabalar.. bence evde ev ısısı iyi ise ayakkabı giymeye gerek yok, ama biz kışa denk geldiği için yürümemiz, giymek zorunda kaldık.isterdim ki çıplak ayakla dolaşabilsin.halen daha evde deri altları olan patiklerden kullanıyorum mayıs ayında....tombiş ayakları olan ve ayakkabıların bir türlü girmediği annelere önerim .....mutlaka inceleyin diyorum, ben çok memnun kaldım ..www.paqpa.com/default.asp?L=TR&mid=231

<123>

Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
1 yaş civarı bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...