Dayılarımın üretimi %100 doğal, çok özel, karakovan balı

10/16/2012 06:35:00

Benim dayılarım ve amca oğullarım arıcıdır.Arılara şeker yada glikoz vererek değilde yaylalardaki çiçeklerden,ağaçlardan doğadan beslenerek kaliteli bal üretimi yapmak için,yüksek yaylalara gidip ailelerinden uzakta 6 ay karavanda yaşayarak arıcılık yaparlar.Dayılarımla  konuştum çok özel olan karakovan balı çıkmış.normalde her zaman çıkmaz çok nadir ve zor bulunan bir baldır.bende hemen bana ne kadar gönderebilirsen gönder diye istedim.Çünkü komşularım bende yedikleri balın lezzetini ve kalitesini bildikleri için hep isterler ama olmadığı için veremezdim.Fırsat bu fırsat diye hemen sipariş verdim.İsteyen varsa gönderim yapabilirim ama gelen siparişe göre miktar bildireceğimden ancak dayım bana gönderdikten sonra gönderim yapacağım.


Karakovan Balı:Arılara ve kovanlara hiçbir müdahele olmadığı için altı ay boyunca karanlık bir kovanda üretilen baldır karakovan balı.Bizim tabirimizle deli bal çok özel ve şifa değeri çok yüksek bir baldır.Arılar kovanların içinde  kendi peteğini yaparlar ve kendi yaptıkları balı yiyerek beslenirler.zaten bu nedenle çok pahalı bir baldır ama ballarında en kralıdır.Bir tatlı kaşığından fazlasını yiyemezsin.

Karakovan Bal Kg.Fiyatı:100tl.dir

Not:(piyasada 200tl ye satılır,dayılarım ise normalde 150tl ye verirler ama bana 100tl'den gönderecek.)

Birde süzme bal var,o da arılar çiçeklerden ağaçlardan bulunduğu ortamdaki doğadan beslenirler.İçinde şeker yada glikoz gibi maddeler bulunmamaktadır.Normalde dışarda satılan ballar dikkat ederseniz hiç donma yapmaz oysaki gerçek bal donar.tüccarlar üreticiden saf haliyle alırlar içine katkı maddeleri katarak donmayı engellemiş olurlar ve ayrıca balın miktarını da artırmış olurlar.

Süzme Bal Kg.Fiyatı:30tl.dir

Kargo ücreti alıcıya aittir.

Ynt: Dayılarımın üretimi %100 doğal, çok özel, karakovan balı

10/20/2012 10:16:00

ben tabisi bebem


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
yörenizin en meşhur şeyi ne?birbirimize temin etsek mii?

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...