İki Yaş Sendromu

Ynt: İki Yaş Sendromu

07/20/2012 04:52:00

ne demek:))

Ynt: İki Yaş Sendromu

07/20/2012 04:58:00

Pınar çok güzel bilgiler çoğunu yapıyoruzda paylaş payşlaş çok yapıyoduk yesinler birbirlerini :)

Ynt: İki Yaş Sendromu

07/20/2012 05:13:00

yaa şimdi burada şöyle bir soru geliyor aklıma.
Ki iki gündür Asya'da belirgin bir şekilde var.

Herşeyi ağlayara istemek... Mesela su içmek istiyor..Ağlayarak suyu gösteriyor..
Ya da sabah babası uyanmadı.. Başına dikilip ağlıyor..Ağlamadan önce "su"  ya da "uyan baba" falan dese sorun yok..
Ben ne edeyim bu durumda.. Devamlı ağlamak yok diyorum ve ne istediğini sölüceksin diyorum.

Ynt: İki Yaş Sendromu

07/20/2012 05:17:00

okuyorum şu an

Ynt: İki Yaş Sendromu

07/20/2012 05:21:00

dikkatini dağıtmaca uzmanı oldum ben ya en fazla 5 saniye alıyor hoppp hemen başka bir şeye çekiyorum dikkatini. Ağlamasına tahammülüm yok zaten..ama çok komik bir şey var. Kızdım mı. Heeemmen odana diye bağırıyorum. Zavallımın odası yok ya doğru yatak odamıza gidip kafasını yatağımızın ayak ucuna gömüyor ve bağırıyor sinirden :)

Ynt: İki Yaş Sendromu

07/20/2012 05:23:00

duru 1 aydır falan kendini yere atıyor yüz üstü yatıp ayaklarını tepe tepe ağlıyor istediğini yapmassak ama herşeyde böyle..anlatıyoruz yapılamayacağını onun anlayacağı dilden bakıyor iş ciddi yapmıyoruz bu sefer hıçkıra hıçkıra ağlıyor bir an sesi çıkmıyor bu sefer bende korkuyorum kızımı üzemem deyip hadi gel yapalım diyorum, sonra onun istediğini ben yaptığımdan babası yapmadığından babasına dönüp ellerini açarak bir bir diyor sonrada eline ne geçerse fırlatıyor...biliyorum tutarsızlık yapıyorum ama çok kötü ağlıyor küçükten beri tıkanma huyu var nefes gidiyor o an napayım sizce..
kayada kızıyor yapıcaksak beni nedne engelliyorsun bende yapayım o halde istediklerini beni kötü baba bilecek sen kızımı benden uzaklaştırmayamı çalışıyorsun diyor bu seferde duru düzeliyor kaya arıza çıkarıyor .

Ynt: İki Yaş Sendromu

07/20/2012 05:34:00

oyy ben bunu bilmiyordum

4.GİT ODANA AĞLA, ORADA DÜŞÜN, SAKİNLEŞ ÖYLE GEL, demek kesinlikle yanlış. bu bir 2-2,5 yaşında bir çocuğun kaldıramayacağı bir yöntem, çocuk daha odasına giderken neyi düşüneceğini unutacaktır, çünkü onlarda henüz bilgi aktarımı yoktur, krizin başını hatırlamayabilirler, üstelik bir odada tek başına ağlaması terk edilmişlik ve başedemeyeceği bir yalnızlık duygusu yaşatır.

Ynt: İki Yaş Sendromu

07/20/2012 05:35:00

Valla Onda inat varsa ben de alası var.
Birşey hayırsa hayırdır benim için. İsterse 1 saat ağlasın. No problem..Amma velakin bizim koca dayanamıyo.. Ağlayınca hemen istediğini yapıveriyor.

Dün dediğim gibi markete gittik. bişey görüyo mesela. Ağlayarak gösteriyor. Önce bi verin de.. Eğer biz vermezsek ağla di mi ama..

Dün gece de aldım yatagımıza koydum..Malum 2 aydır artık ailecek aynı yatagı paylaşıyoruz.
Sen misin yataga koyan. Tam yarım saat ağladı. Yanına uzandım sesimi çıkarmadım.. Ulur gibi bi ağlaması var ki gülersiniz yani:))

Ynt: İki Yaş Sendromu

07/20/2012 05:37:00

birde ferda ağlayınca dediğini yapmayalım yoksa hep ağlayarak yaptırır diyordu ama doğru değilmişş. olayı o noktaya gelmeden çözün, gelmişse inatlaşmayın,hayırı sınırlı tutun diyor. bu prof nurti annelerine verdiği seminerde anlatmış bunları.
nen bizde bi grup oluşturup seminer mi talep etsek. vardı sanki öle bişey

Ynt: İki Yaş Sendromu

07/20/2012 05:43:00

özlem tebrik ederim valla sen istikrarlı gidiyorsun..bende böyle yapmalıyım ama her seferinde bakıyorum el ele tutuşmuşuz istediğini yapmaya gidiyoruz


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Temmuz 2010 anneleri ve kuzuları

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...