İki Yaş Sendromu

Ynt: İki Yaş Sendromu

01/10/2012 10:22:00

Ay arda da bu aralar çok inatçı dediğim dedik , hep onun dediği olsun istiyor , sürekli sandalye tepelerinde , sonra masa üstünde , yok yemek yaparken o da bakacak , karıştıracak , mutfak dolapları hep açık olacak , başedemeyip kilit almıştım artık onları da açıyor tornavida parmaklarıyla , boşa gitti paralar bizim , tencere tava hepsi ortada , tencere kapaklarını yerlerde sürtecek , izin vermezsem kendini yerlere atıp ağlayacak ,

Ynt: İki Yaş Sendromu

01/10/2012 10:31:00

Duygu yazı ne kadar doğru , yahu bir çocuğu giydirmek altını değişmek bu kadar mı zor olur anacım. Ciddiyim Kaanın altını değişip giydirene kadar belim ortadan kopuyor san ki. O anlar için nasıl şaklabanlık yapıp daha rahat giydirebilirim diye kendimi paralıyorum:)

Ynt: İki Yaş Sendromu

01/10/2012 10:34:00

Peki peki şu da var mı sizinkilerde :

Uslu uslu yemek yediriyorsun ve birden çıldırıyor kaşığı elinden kapıyor ve vermezsen yemiyor kafasını çeviriyor... Illaha kendi yiyecek ama nasıl yiyecek kaşığı ters tutarak bombeli kısmı üste gelecek ağzına sokacak o şekilde tabii yemeğin yarısı nerde belli değil... hele ki elimde yedek kaşık olmasın... hele ki elimdeki kaşığı ona vermeyeyim... akşam yemeğimiz oldu bize savaş meydanı

Ynt: İki Yaş Sendromu

01/10/2012 10:42:00

olma mı Müge:)) biz kaşığı vermezsek o da eliyle saldırıp yemeye çalışıyor. bende çatalını ona veriyorum, kaşığı ben alıyorum. çatalına batırabileceği yemekleri onun önüne bırakıyorum çatal ve yemekle çebelleşirken bende kaşıkla verilecek yemeklerini araya sıkıştırıyorum:)

Ynt: İki Yaş Sendromu

01/10/2012 10:43:00

:) ay hepsi alem kuzuların ya... bizde de mesela akşam biz yemek yerken o da bizim gibi sandalyede oturacak , çatal ve kaşığı elinde olacak , ortadaki salatayı karıştıracak , yemeğe çalışacak , onun önüne tabak hazırlarsak zırlayacak , neymiş büyük tabaktaki salatayı karıştıracakmış , ama karnı toksa şöyle bi şey buldum , veriyorum eline tatlı kaşığını bi de su şişesini , hadi annecim iç suyunu kaşıkla diyorum , ilk önce kaşığı masaya koyuyor , sonra içine su döküyor , sonra elindeki su şişesini bırakıyor , kaşığı yerden alıyor , döke saça  hüüüüpp diye içiyor (içerken ses de çıkarıyor bi de , kafasını falan sallıyor)

Ynt: İki Yaş Sendromu

01/10/2012 10:46:00

ay kızlar yemek muhabbeti arası aklıma geldi , arda mantarı çok seviyor , fırında ya da ocakta mantarı biraz su koyarak pişiriyorum sonra kaşarlarını atıyorum , nasıl severek yedi anlatamam , deneyin sizde ..akşam 2,5 tane mantar yedi böyle hem de karnı toktu..

Ynt: İki Yaş Sendromu

01/10/2012 10:46:00

ocakta ne pişiyorsa mutlaka bakılacak,bir iki karıştırılacak.yoksa yere kapanma tepinme,kendi yeme girişimi ama asla kendi önündeki tabaktan değil bizim tabağımızdan.yoksa herşeyi yere fırlatma,suyu suluğunda azalmayacak yoksa kafamıza çarpma!

Ynt: İki Yaş Sendromu

01/10/2012 10:47:00

Bende önüne ayrı tabak kaşık koyuyorum boşta olsa oyalanıyor.Heleki verme dabaaak dabaaak diye bağırıyor bide haspam plastik beğenmiyor öbürü diyip seramikleri istiyor :)
Yemek istemediğinde şimdi kollarını bağlayıp kafa çevirme başladı .Vurunca sertçe vurulmaz diyip küsüyoruz umarım anlıyordur

Ynt: İki Yaş Sendromu

01/10/2012 10:50:00

ay bizimki de plastik bardak istemiyor yeliz , illa cam bardaktan içecek suyunu:)

Ynt: İki Yaş Sendromu

01/10/2012 10:54:00

ikea dan aldım 6li plastik set.. fırlatıyor atıyor.. porselenleri istiyor.. eliyle tutucak.. filan.. izin vermiyorum... içinde yemek varken istiyor üstelik tabağı !!!!!!!!!!!!


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Temmuz 2010 anneleri ve kuzuları

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...