İki Yaş Sendromu

Ynt: İki Yaş Sendromu

02/22/2012 07:58:00

Simdencim ben burada ki yazılarından bile senin sabırlı , sakin ve olumlu düşünen biri olduğunun farkındayım zaten:)

Özlem aynen geçecek sabırla atlatalım insallah...

Suan oturma odasının ortasında banyo kuvetini çevirmiş üstünde oturuyor ve beni ye diye sinyaller gönderiyor:) bı yiyip geleyim

Ynt: İki Yaş Sendromu

02/22/2012 08:31:00

Bezle tekrar barıştık biz... onun bezini değiştirken kafama bez takıyorum. Kopuyor gülmekten.. açıyor bacaklarını... pipisini dokunuyor cis cis cis diyerekten.. ule dokunma ayıp diyorum.. daha cok kurcalıyor :D badisi ile kapatıyorum üstünü.. aman kimseler görmesin gizli o diyorum.. Cee diyor açıyor birden badiyi... hiiii çok ayıp sakla sakla diyorum kapatıp :=)) ceeee deyip pipisi gösteriyor...

Arkadan babası BENIM OGLUMMMM BEEEEEEEE diyor :)))
neysem demek istediğim oyuna çevirdim bez olayımızı... tuttu :)

yaratıcılığım had safhada sormayın :))))

Ynt: İki Yaş Sendromu

02/22/2012 08:37:00

Bizde de çok sorun olmuyor bez olayı , bazen arada , eline iilgisini çekecek bi şeyler verince ya da karşısında tiyatro çevirince oldu da bitti maşallah :))

Bazen ama üstünü çıkarınca tekrar giydirmek zor oluyor bir de , giyinmek istemiyor , bayılıyor öyle dolaşmaya , yaz gelse de cıbıl cıbıl dolaşmaya başlasalar artık... 

Ynt: İki Yaş Sendromu

02/22/2012 08:39:00

çıplak dolaşmayı seviyorlar mı ? ama anadan doğma çıplak...

bi kaçırdık mı yakalamak naa mümkün :))
öyle mınıcıklamak da çok lezzetli:)))

Ynt: İki Yaş Sendromu

02/22/2012 08:45:00

Sevmez mı muge bı kaçışı var evlere şenlik yakala ye yut himmm pek tatlılar yaaaa!!,,,,

Ynt: İki Yaş Sendromu

02/22/2012 09:07:00

aynen kuzeyde bayiliyor ciplak dolasmaya, bizde bezini degistirmek icin yatirana kadar kiyamet kopuyor, yatirmayi basarabilirsek, bezler,islak mendiller, badiler toplar ne varsa ustune atiyorum, onlarla oyalaniyor ama oncesi kabus tabii.

ya bisii sorcam, bu two terrible yonetme konularinda hep HAYIR'i mumkun oldugu kadar az kullanin diyor, ben bunu hic beceremiyorum, ben yaptiginin yanlis oldugunu anlata kadar o yapacagini yapiyor, yada cok kısa surede dikkatini dagitamiyorum..   bende bu defa deliriyorum, yani birakip beni dinlemiyo ki,  surekli hayir kuzey, yapma kuzey diye cigirirken buluyorum kendimi..

siz neler yapiyorsunuz?

Ynt: İki Yaş Sendromu

02/22/2012 09:19:00

Menekşe bir daha söyle özelliklerimi bakem:))
 
Doğru tespitte bulunmuşsun arkadaşım evet sabırlıyım, sakinim, beni tanıyan herkeste bunu der ama gel gelelim Kaanın benide çıldırttığı anlar oluyor. Sonradan kendimi şöyle telkin ediyorum, simden o daha çocuk hayatı, her şeyi yeni öğrenmeye çalışıyor bizi ve tepkilerimizi ölçmeye çalışıyor sen sakinliğini koru diye kendi kendimi sakinleştirmeye çalışıyorum.

bu yazdıklarımdan sakın sanmayın ki Kaan olabildiğince uysal, sakin yanılırsınız. Bizim ufak piremizde tam sizin anlattıklarınız gibi. Hatta bazan diyorum ki bu çocuğun yedikleri fazla geliyor:))

Ynt: İki Yaş Sendromu

02/22/2012 09:36:00

fatma ben kendimi sürekli cırlarken buluyorum,oysa babası hiç cırlamıyor:) o sakin sakin anlatıyor ama ben sesimi yükseltmek zorunda kalıyorum.çünkü beni hiç tınlamıyor! bez meselesini ayıcığa bez bağlayarak ve de eline kremini vererek hallediyorum,kremi sürmeye çalışırken kapatıyorum.ama çıplak kalmayı sever çünkü el sürekli orda !!!

Ynt: İki Yaş Sendromu

02/22/2012 10:02:00

bir de ben kendime inatlaşma konusunda çok kızıyorum,çok yanlış olduğunu biliyorum ama yapıyorum elimde değil,mesela daha tatmadan kafa çeviriyorlar ya 10 dk bıkmadan inatlaşıyorum,bazen ben kazanıyorum bazen o ama ne yapayım biraksan hava ve suyla yaşayacak bunlar.

 

Ynt: İki Yaş Sendromu

02/22/2012 10:03:00

duygucum, ama kocalar bizim kadar cok ilgilenmiyorlarki.

arada bir ilgilenirken de haliyle sinirli olmuyorsun.

ben içimden 10'a kadar sayıyorum çok sinirlenince.
bez baglarken sürekli bir takla atmaya calısma halindeyiz bizde. sonrada yaptıgını bildiği için dönüp bana gülümsüyor sıpa:))


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Temmuz 2010 anneleri ve kuzuları

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...