bebişlere haftada kaç banyo?

04/03/2011 19:54:00

merhabalar
bebeklerinize haftada kaç banyo yaptırıyorsunuz.
banyonun bebek üzerindeki etkileri(fiziksel ve psikolojik) adına tecrübesi olan varsa paylaşsak

Ynt: bebişlere haftada kaç banyo?

04/04/2011 06:47:00

aslında hergün yaptırmsk gerekiyor olmadı 2 güne bir.dolaşım sistemleri açısından çok faydalı rahat uyumaları açısından.ama ben çok dikkat edemiyorum.psikolojik açıdan da suyun zaten mucizevi özellikleri var.sesi bile faydalı.biz artık oyunda oynamaya başladık suyu dökerken eliyle suyu tutmaya çalışıyo suya vur diyorum vuruyo filan biz banyodan çocuk oyun oynuyoruz çok mutlu oluyor...


Ynt: bebişlere haftada kaç banyo?

04/04/2011 08:41:00

ben hergün yaptırıyorum çok güzel uyuyor çok mutlu uyanıyor eğer 1 gün aksasa feci huysuz oluyor doğduğundan beri aynıyız gelişiminede büyük katkısı olduğuna inanıyorum.

Ynt: bebişlere haftada kaç banyo?

04/04/2011 15:21:00

aralık ayına kadar her gün yıkadık. 4 aydır  günaşırı. en fazla 4 gün yıkanmadığı oldu hava şartlarından dolayı. sadece bir kere. 5 aydır tek yıkıyorum.çok ıslatıyor beniiii)

Ynt: bebişlere haftada kaç banyo?

04/05/2011 15:18:00

ben de 2 günde bir yıkıyorum, artık her gün yıkarım diyordum ki havalar ısınıncaya kadar beklemedeyiz. Her kaka sonrası belden aşağısını yıkıyorum.
Biz uzun zamandan beri küvetini kullanmıyoruz ya beraber duşa giriyoruz ya da kendi küvetimizi dolduruyoruz oyuncaklarını da atıyorum bu şekilde oyun oynuyor:)

Ynt: bebişlere haftada kaç banyo?

04/05/2011 15:50:00

yok yalnız yıkıyorum, eşimi beklersem oooo:)) Kızımı kendi küvetinde yıkarken daha çok yoruluyordum banyoda değil de odada yıkıyordum her yer su oluyordu falan valla bu süpre rahatlık bizim için:)
 Duşta ben üzerimde atlet, t-shirt bi şey olmasına dikkat ediyorum, çünkü ikimiz de ıslanınca kayma riski var. Önce onu yıkıyorum kucağımda, duş da yukarıda asılı oluyor. Sonra onu havlusuna sarıyorum ya yatağa götürüyorum ya da banyoda ısıtıcı çalışıyorsa ana kucağını, ilk aldığımız zamanlar bebek arabasını banyoya sokuyordum oraya bırakıp, bn de durulanıyorum sonra da onu giydiriyorum ama ısıtıcı çalışmıyorsa hemen onu odaya alıp üstünü giydiriyorum. Bu aralar suda oynadığı için küveti dolduruyorum orda hele daha kolay oluyor, direk bornozuna sarıyorum. yaptıkça pratikleşiyor insan.

Ynt: bebişlere haftada kaç banyo?

04/05/2011 18:49:00

doğduğu günden beri hergün yıkıyorum. çınar 2300 kg doğdu serpilsin diye yıka dediler bende hergün yıkadım:) valla çok seviyor suyu. alamıyoruz küvetinden. yıkamadan uyuyamıyor. bence bebek üzerinde olumlu etkisi var.

Ynt: bebişlere haftada kaç banyo?

04/11/2011 20:26:00

Kesinlikle her gün yıkıyorum, benim tek amacım uyku düzeni oluşmasıydı, yemeğini yedirip küvetini dolduruyorum ve yarım saatten önce sudan alırsam arıza çıkartıyor, çok sevdi suyun sesini şap şup vuruyor sürekli, oyuncaklarıyla oynuyor, ardından yağla masaj yayıp yatağına yatırıyorum, rutin oluşunca uykuya biraz daha kulay geçmeye başladı, öğreniyor banyonun sonrasında uyunacağını. 

Ynt: bebişlere haftada kaç banyo?

04/15/2011 15:47:00

ilk zamanlar hergün yıkandı en fazla 3 kere yıkadılar annemler ,o da heveslerini alsınlar diye.Onun dışında hep ben yıkadım kışın soğuk günerinde haftada 1 e düştük çünkü bizim buralar çook soğuk arakamızda ev yok çatı vs. oda 18-19 dereceye düştüğü için.Şimdi gün aşırıya çıkardım.
Ama hala ykadığım gün dışarı çıkarmıyorum,eğer acil bi yere gitmek gerekirse de yıkamıyorum,ne olur ne olmaz hasta olur diye.
İyice havalar ısınsında şu banyoda yıkayayım artık  hergün :)

Ynt: bebişlere haftada kaç banyo?

04/16/2011 08:22:00

kışın ıkı günde bir yıkadım,çok güzel uyumasını sağlıyor.Artık her gün yıkamaya başlıcam.Biz aılecek su delisiyız,çk rahatlatıcı bişey bence bebek ıcın banyo.


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 AĞUSTOS ANNELERİ VE BEBEKLERİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...