uyku öncesi olmazsa olmazlar..

10/20/2010 07:39:00

Merak ediyorum sizin bebeklerinizinde uyku öncesi takıntıları var mı?
Bizim kuş genelde gece emerken uyurdu.Şimdi emerken uyumuyor.Tam uykusu yaklaştığında iyice bir hopluyor yatakta.Sonra takla atar gibi baş üstü duruyor ve en son saçlarıma yapışıyor iyice elleriyle sıvazlıyor yanağını yanağıma yapıştırıp uyuyor.Bu benim için zor tabi saçlarım acıyor,boynum ağrıyor,hiç kıpırdamamk lazım birde hanım huysuzlanıyor..gibi gibi.
Bazen görüyorum kimi annesinin eşarbını,herhangi bir eşyasını koklayarak,
yastık ucuyla oynayarak,
sevdiği  oyuncağına sarılarak(ben bunu çok istedim ama olmadı) uyuyor..
var mı sizin de buna benzer durumlarınız..

Ynt: uyku öncesi olmazsa olmazlar..

10/20/2010 09:25:00

Vallahi bu çocukları anlamak imkansız, kızım da emerek mayışır sonra yanıma yatar uyurdu. şimdi emdikten sonra aynen zıplıyor ve ben kandırıp yatırmaya kalktığımda sinirlenip bağırıyor.
Şu son 2-3 gündür arabasında uyutabiliyorum. Ama bunu hiç istemeyerek yapıyorum, 5 dk sonra uyuyor. Ya bir geçiş yaşıyor ya da bizden ayrılmamak için direniyor. Gerçi sizinle aylarımız farklı ama çocuk çocuk işte.
Elisa da bir örtüsü var, onu alıyor eline her uykusu geldiğinde, ama bu onun uykuya geçişini sağlamıyor. Sadece uykudayken uyanıcak gibi olursa, eline veriyorum hemen tekrar dalıyor. Yüzüne tutuyor :) tuhaf işte , dokusunu seviyor. Umarım biran önce rahat uykularına normal yollarla geçerler :)))
 

Ynt: uyku öncesi olmazsa olmazlar..

10/20/2010 12:45:00

emerek uyumayı bıraktığından beri bir ara yer de uyuyorduk... o zaman babyfirst'ün uyku zamanı ninnilerini açar yere yastık koyar birlikte uyurduk kızımla :) kızım odanın içini dolaşır dururdu sıcaktan, en sonunda parkelerin üstünde sızardı :)

şimdiyse ayakta sallanarak uyuyor. uykusu geldiğinde koca yastığı kucaklayıp "anne nenni bap" diyor :) yatırdığımda türlü bahanelerle "anne munu ay, anne su iç, anne ekmek ye, anne bibayiye (kurabiye), anne munu oyna" gibi sürekli kalkıp oyalanmaya çalışıyor :) bir de bu yetmezmiş gibi geçende 1-2-3 yapıp yastığa yatmayı öğrettim. öğretmez olaydım. şimdi yastığa yatıp yatıp "anne 1-2-3-4-5" diyor ve 1-2-3 yapmamızı istiyor. en sonunda "hadi yat artık aaaa!!" diye kızınca uyuyor :)))

Ynt: uyku öncesi olmazsa olmazlar..

10/20/2010 13:01:00

bu aralar meşhurlarımız ...
eller göğsümde (emmeyi 19 aylıkken bıraktı ama kayıncalıdem sagolsun, meme tutmadan uyumuyor artık) dakikada bir " anne bana süt ber

Ynt: uyku öncesi olmazsa olmazlar..

10/20/2010 13:01:00

anne bana su ber - anne çişim var koş ... şeklindeyiz malesef...çıldırmak üzereyim.bloglarda okurken şaka gibiydi .. şimdi gördüm gerçekleri =(

Ynt: uyku öncesi olmazsa olmazlar..

10/20/2010 20:22:00

benimkisi 5 aylık olduğu için bişiler diyemiyo :D

ama hal ve hareketlerinden anlıyorum. mesela kucağımda sallanarak uyicak  elleri göğsümde emmediği halde..başkasında değil sadece bende! babasına bırakıtm bi kez yaygara koptu annemin kucağı diyo illede :)))) 


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Uyku Sorunları

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...