ek gıdalar

05/11/2010 10:41:00

bebişlere neler yedirıyorsunuz.tariflerimizi buradan paylaşalım.

Ynt: ek gıdalar

06/22/2010 13:12:00

Ben denk geldikçe marketten dondurulmuş sebze almaya çalışıyorum. Çünkü dondurulmuş gıdalar çok daha taze ve kesinlikle hormonsuz oluyorlar. Hem zahmetsiz. Eve de bir tane buharlı pişirici aldım. Bayıla bayıla yiyor, püre kıvamına getireceğim diye de yormuyorum kendimi. Damaklarıyla ezmeye çalışa çalışa bayağı yol katettik, püreye alışsın istemedim. Tavsiye ederim.

Ynt: ek gıdalar

06/22/2010 14:24:00

Dondurulmuş sebze derken, neler mesela?

Ynt: ek gıdalar

06/22/2010 14:46:00

Brokololi, patates, havuç ve bezelye damak tadına da yaşına da uygun gibi gözüküyor. Dokuzuncu aydan sonra karnıbaharı da deneyeceğim ama şimdi gaz yapar diye korkuyorum. Bu gıdaların ayrı ayrı satılanları da var, birlikte satılanları da. Yani mesela havuç-bezelye-patatesi birlikte dondurup paketlemişler. Bunlar daha da pratik. Böylece tek öğünde birden fazla sebzeyi yedirebiliyorsun.

Ynt: ek gıdalar

07/25/2010 20:58:00

Merhaba,

Benim 8 aylık oğlum var yaklaşık 2-3 aydır her öğlen sebze çorbaları yapıyorum tariflerimi sizinle paylaşmak istedim.

havuç,patates,kabak,semiz otu,maydanoz,bezelye,pirinç ve 1 tane tavuk but hepsini bir tencerede yarım saat-40 dakika kaynatıyorum, butun etini ayıklayıp hepsini el blendırından geçiriyorum 1 tatlı kaşığı irmik ekleyip bir taşım ısıtıyorum yiyeceği kadar tabağına aldığım çorbanın içine 1 tatlı kaşığıda zeytinyağı ilave ediyorum, oğlum bayılarak yiyiyor walla. genellikle 2 günlük yapıyorum çorbalarını 2 gün tavuklu yapıyorsam 2 günde kıymalı yapıyorum,haftanın 1 günü mercimek çorbası tavuklu 1 günüde kıymalı tarhana çorbası yapıyorum tavsiye ederim....

Ynt: ek gıdalar

07/26/2010 05:08:00

teşekurler canım.ben daha hiç tarhana vermedim deneyım bende.bende 2 gunluk yapıyorum çorbaları.tavuk ve kıymanın yanı sırabir aydırda balık çorbası yapıyorum oğluma.parça somonların 4te 1 ini 2 bardak suda haşlıyorum 10dak(düdüklü kulanıyorum ben çorbalarda)haşlana somonu tabağa alıyorum.düdüklude kalan suyuna çeyrek soğan minikpatates,pirinç ,kırmızı mercimek,bazen küçük bir kabak eklıyorum.10dakkada bunu pişiriyorum daha sonra balığıda ekleyıp çatalla eziyorum.
yıyeceği kadarını ayırdıktan sonra küçük  kavonozuna alıyorum kalanını.sıcakken kapatıp kavonozu soğuk suya oturtuyorum.hızlı bir şekılde soğuttuktan sontra dolaba kaldırıyorum.ertesi gunku çorbasıda hazır oluyor oğlumun.
ben tavuk çorbasını blandırdan geçiriyorum sadece kıyma ve balığı çatalla ezip veriyorum bir aydır epey pütürlu ve koyu oluyor çorbalar ama oğlum yutabiliyor çok şukur:)


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
6-12 ay bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...