18 aylık bebek için oyun ve oyuncaklar

<12>

Ynt: 18 aylık bebek için oyun ve oyuncaklar

03/30/2010 09:40:00

Oyuncak olarak; tamir seti, takım çantası, tamir setini içine koyup oda oda gezip tamir yaptığı alışveriş arabası,tencere seti,çay fincanları, çaydanlık(favorimiz), mozaik çivi oyunu(boyut olarak en büyükleri)

Oyun olarak;Bizimki bu ara sürekli çay ve yemek yapıyor, fasülye ve makarnalarla oynardı, tencerelerine koyar, pişirirdi. Bu aralar kum havuzu niyetine kullandığımız irmiği yemek yapmakta kullanıyor, minicik elleriyle kaşığa, küreğe doldurup tencerelerine koyuyor. En uzun süre geçirdiği oyun bu.

Resim yapmayı hala sevmiyor. Oyun hamuru denememiz oldu, pek oynamadı, ya erken ya da ilgisi yok bilmiyorum. Bir süre hamura kürdan batırarak oynuyoruz sonra bırakıyor.

En çok da elektrik süpürgesi ile oynuyor ama tabi onu burda önermiycem.

Ynt: 18 aylık bebek için oyun ve oyuncaklar

03/30/2010 10:36:00


Eren'in bu dönem sevdikleri:

 elif_kurtoğlu Eren de çaydanlık ile oynamaya bayılıyor. Elektrik süpürgesi, bulaşık ve çamaşır makinesi, laptop ile bıraksam saatlerce oynayacak. Topları çevirip parmağıyla durdurmayı, topu duvara atarak oynamayı, su ile oynamayı, kavanozları oradan oraya taşımayı, orgun tuşlarına basmayı seviyor. Arada bir kamyonunu sürüyor. Meyve, sebze, hayvan kartları ile bazı kitaplarını okutuyor bize hergün.

Doldur boşaltı fazla sevmiyor, daha çok sağa sola kuru fasulyeleri, makarnaları fırlatıyor. Kalem ile birşeyler çizmeyi de çok sevmiyor. Legoları ile uzun zamandır ilgilenmiyor. Oyun hamurunu parçalara ayırıp mıncıklayıp bırakıyor. Suluboya ile makarnaları boyayalım dedim ama ilgilenmedi daha çok suya elini sokmaya çalıştı.

Ynt: 18 aylık bebek için oyun ve oyuncaklar

03/30/2010 10:48:00

Sanırım sanat çalışmaları için henüz erken:)
Yağız top ve arabayla hiç ilgilenmiyor nedense. Evde makina, toyna(tornavida), çaydanlık diye diye geziyor. Yemekleri yaparken bi de anlatıyor, makayyna, tayhaana, mantçı :)

Ama genel olarak şunu gözlemledim, şimdiye kadar hep bizi isterdi oynarken, artık kendi başına oyun kurup konuşa konuşa oynuyor. Galiba artık daha rahat olcaz.

<12>

Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
18-24 ay arası bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...