kardeşler arası kıskançlıgı en aza indirmenin yolları?

Ynt: kardeşler arası kıskançlıgı en aza indirmenin yolları?

01/02/2011 13:07:00

Haklısın o şekildeyse çocuk olmadan bile zor olurmuş. Ben evlendikten sonra 1,5 yıl kadar çalıştım. Özlüyorum tabi, arkadaşları, iş hayatını ama çocuklarım herşeyden kıymetli, ikisini de ben büyütmek istedim. :)

Ynt: kardeşler arası kıskançlıgı en aza indirmenin yolları?

01/02/2011 13:31:00

bencede hem ev hem iş zor,bide bizim gibi az arayla doğum yapınca daha da zor.bende hiç pişman deilim,çocukların sewgisi herseyi unutturuyor.yardımcı olan birileri varmı sana,nasıl başediyosun.benim büyük çok kıskanıyor yanında kucağımıza alamıyoruz,tek bırakamıyoruz,üstüne çıkıyo çocuğun.sende zorluklar yaşıyormusun

Ynt: kardeşler arası kıskançlıgı en aza indirmenin yolları?

01/02/2011 15:13:00

Ben geldim mevütümüzü hayırlısıyla atlatlık anca oturdum birelimde ayran bir elimde pilav yazıyorum.

Gelelim geçmişe evet canım aldım fırsatı takip ediyorum bu siteleri sanada tavsiye ediyorum bazen çok iyi indirimler oluyor  kavitasyon filanda  var hem zayıflamana yardımcı olur. Yeşilköydekinede beraber gideriz memnun kalırsan ama Yağız 6 aylık olmadan sürekli kreşe veremeyeceğim Vahap bey önermiyor. Memnun kalırsan sen hiç arayış içine girmem direk yazdırırım servisi filan vardır mutlaka

Araba kullanma işi benimiçin yaş iki kere araba içinde takla atmış biri olarak bir daha direksiyon başına geçmeye tövbeliyim.

Canım ikinizede isimleir veriyorum mutlaka tanıyorsunuzdur. Soyisim hatırlamazsanız mesaj atarım Denetmen olan Sinem hostes olan Gülçin bu arada bende 99'dan beri çalışıyorum ayyy yaşım çıkacak ortaya Banka kökenliyim Altınbaş Holding'e geçinceye kadar dört ayrı banakada çaıştım  son işimden çıkarıldım artık çalışmam diyorum ama bellide olmaz benim işim.:)))))

Bende belki çalışmam diyorum ama okadar harcadığım emeğimede yanıyorum üniversitiyi çok zor okudum çünkü o zamanlarım geliyor  birde ilk iş zamanlarımda çok ezildim ama yılmadım o kadar işgenceyi boşaunamı çektin git çalış diyorum.Oğızda çalıştım ama Yağızda çıakrdılar :((((

Ynt: kardeşler arası kıskançlıgı en aza indirmenin yolları?

01/02/2011 21:07:00

allah kabul etsin,ne mevlutüydu


bende o siteleri takip ediyorum ama henüz bişey almadım,genelde bana uzak semtlerde oluyor,senin dediğin fırsatı  gördüm bence güzeldir ama levente 2 çocukla gidip gelmek zor olmazmı.ben yesilköydeki yere arasla birlikte gidicem,daha küçükler yalnız kabul etmeyebilirler,sorarız.

benim fazla tanıdığım hostes yok,genel müdürlük binasındaydım.senin de işin güzelmiş,çocuklar biraz büyüyünce belki yine çalışabilirsin istiyorsan..bende ilerde butik açmak istiyorum..inş.gerçekleştirebilirim
Ynt: kardeşler arası kıskançlıgı en aza indirmenin yolları?

01/02/2011 21:59:00

aras_kaan, ben oğluma tek başıma baktım ama Irmak doğunca yardımcı almaya başladım. O vakte kadar temizliğe bile kadın almıyordum. 2.hamileliğim Yağmur'dan dolayı çok zor geçti, ilk aylar bulantılar, daha sonra da ağırlaşma, sıkıntılar. Ailelerimiz başka şehirdeler, o yüzden başka yardım edecek kimsemiz yok.

Şu son zamanlarda Irmak kendini sevdirmeye bizimle iletişim kurmaya başladı ve bunu hisseden Yağmur aşırı kıskanmaya başladı, biraz da içine atıyor, onun incinmesini de hiç istemiyorum, hem kızıma üzülüyorum yeterince sevemiyorum diye, hem de oğluma üzülüyorum daha minicikken kıskançlıkla başetmeye çalışıyor diye... Aynı durumlar bizde de var, seviyordum diye kızın başına vuruyor, saçını çekiyor, üstüne oturuyor, itip kakıyor, sonra da seviyordum oluyor. Ne yapıp ne yapmaması gerektiğini artık çok iyi biliyor ama işine gelmiyor bir de kendine hakim olamıyor, daha çok ufak bazen kızdıktan sonra çok pişman oluyorum ve bir anne olarak bu tür durumlarda doğru olan nasıl bir davranış sergilemek lazım, gerçekten çok merak ediyorum.

Ynt: kardeşler arası kıskançlıgı en aza indirmenin yolları?

01/02/2011 22:19:00

ailelerinizin başka şehirde olması sizin için çok zordur,tahmin edebiliyorum.ama çok takdir ettim sizi iki çocuğunuzu  tek başınıza büyütmüşsünüz,büyütüyorsunuz...ben şimdiye kadar hiç tek kalmadım,ilkinde tecrübesizdim zaten 1 yıllık ewliydim,annem geliyordu,ikincisi olunca da kısa sürede, yardımcı aldık,yinede zorlanıyorum.çocuk sewgisi hayattaki en güzel şey ama bakımlarıda bi o kadar zor:(


benim küçük oğlum 2 aylık,büyüdükçe daha zorlaşıyor deilmi,o da varlığını daha çok hissettiriyor ewin içinde,ikiye bölünmek zorunda kalıyorsunuz,allah yardımcımız olsun,ilerde rahat ederiz inş.bu birkaç yılımız zor geçse de..bende bazen bağırıyorum büyük oğluma onun aklının erdiğini,bilerek yaptığını düşünüyorum bazı şeyleri ama sonra diyorum ki o da daha bebek,belkide ben ona haksızlık ettim bebekliğini yaşatmadım diyorum,sonrada üzülüyorum:( böyle bir kısırdöngü işte...

siz hangi semtte oturuyorsunuz?

Ynt: kardeşler arası kıskançlıgı en aza indirmenin yolları?

01/03/2011 04:24:00

Gecenin ibr yarısı yaz yaz biranda gittis yazdıkalrın olacak iş değil.Canım mevlütü evde kuran okunsun diye yapptık birçok kaza olunca ve hayatımda ilk defa böyle birşeye kalkıştım çok da iyi oldu artık allah kısmet ederse her sene yapacağım.Ama hoca namaz kılmak için kıbleyi sorunca kala kaldım  bilmediğim halde bir yön gösterdim inşallah günaha girmem.:)

Canımneden zor olsun.Birini alacaağım silinge diğerini arabasına verelini gezmeler tozmalar.Ayrıca haftanın bir günü oda Oğuziçin değmezmi evde çok bunalıyor bize boşuna sarıyor enerjini boşaltmak lazım.:)))

Ayrıca bizim burda bir ablamız var kızı çocuk gelişimi okuyor konuştuk günlük çağırıp harçlığını çıkarması için çağıracağım mesela bu pazar tiyatroya gidecekler Oğuz ve babası ablamızda onlaraeşlik edecek. Yardımcınız türkmü.Bende türk arıyorum ama türkmenler gibi değiller anam hem çokpara istiyorlar hemde ev işi yapmak istemiyorlar

Ynt: kardeşler arası kıskançlıgı en aza indirmenin yolları?

01/03/2011 05:32:00

Aras_kaan adın ne? Adınla hitap etmek istiyorum. Ben Ayşegül, nickimde de belli olduğu gibi. :)

Ailenin yakında olması büyük bir şans. Benim annem babamı bırakıp gelemiyor, takıntı gibi, bırakmak istemiyor. Eşimin babası hayatta değil, kv işte geldi mi sağolsun en az 2 hafta kadar kalıyor, kasım ayında neredeyse 1 ay bizdeydi, sabahları falan çocuklar uyanınca o uyanıyordu, ben uyumaya devam ediyordum.

Bu aralar o duyguları ben de yaşıyorum, acaba bebekliğini yaşamasını engelledim mi ben ikinci bebekle diyorum, ama dünyanın en güzel şeyini veriyorum ben ona, bir kardeş, hem de yaşına yakın, ileride arkadaş olacakları bir kardeş. Böyle düşünüp mutlu oluyorum, o zamanları yaşamak için sabırsızlanıyorum.

1-1,5 aydır Yağmur gece bir kere ve sabaha karşı bir kere uyanıyor, çoğu zaman sabahın köründe güne başlıyoruz. Ki 4 aylıkken gece uyanmayı kesmişti ve işte şu 1-1,5 ay öncesine kadar deliksiz uyurdu. Gece 9 buçuk-10 buçuk arası yatırırdık, sabah 8-9 gibi uyanırdı, şimdi geç yatırsak da gece bir kere uyanıyor, ağlıyor, sonra da 6-7 gibi uyanıyor. Bünyem kaldırmıyor artık, çünkü o bağırınca Irmak da uyanıyor, bazen Yağmur'u tam tekrar uyutuyorum, bu sefer Irmak bağırıyor, hadi bakalım deyip güne başlıyoruz...
 
Sanırım sonunda Yağmur'un uykularına da nazar değdi, çok dertliyim... Irmak da daha ne kadar gece uyanmaya devam edecek merak ediyorum, o da sanki eskiye göre daha sık uyanmaya başladı.

Bella Allah kabul etsin... Bulduğun kız büyük bir şans bence, hem o tecrübe kazanacak, para kazanacak hem de sen biraz rahat edeceksin.

Ben ikiz puset düşündüm kızlar, hala da net karar vermedim, babamızın arabasında kardeş pusetimiz var ama o hep onun arabasında, ben gün içinde çıktığımda kullanmak için birşey düşünüyorum, Yağmur'un pusetinden bir tane daha düşündüm ama o işi de halledemedim, birleştirme aparatı nasıl olur bir türlü tam olarak karar veremedim.

Biz İstanbul Bahçeşehir'de oturuyoruz, sizler neredesiniz?

Ynt: kardeşler arası kıskançlıgı en aza indirmenin yolları?

01/03/2011 08:16:00

cnm allah kabul etsin,ewin içinde dua okunması ii oluyo,çocuklarını nazardan korur.


bilmem levent uzak diye söyledim,araba kullanmayınca iki çocukla gidip gelmek zor olur diye.ama kişiden kişiye deişir tabii,bana göre zor.bende bebeği bırakıp arası götürücem,sizinki haftada 1 günmü?

benim yardımcı gürcüstanlı,bende bikaç tane deiştirdim,türkmenistanlı vardı bundan önce,türk bulmak zor anca tanıdık olması lazım.bende türk istedim ama bulamadım,ben zaten yemek yaptırmıyorum,ewin işi,ütü vs. bide çocuk için yardımcı oluyor.

Ynt: kardeşler arası kıskançlıgı en aza indirmenin yolları?

01/03/2011 08:23:00

ayşegül m.oldum cnm,ben demet.aynı duyguları yaşıyoruz ama dediğin gibi biz onlara en büyük iyiliği yaptık,ilerde bize dua edicekler,birbirlerine destek olurlar,yoldaş olurlar,kardeş gibi varmı,yabancı birine ne kadar güvenebilirsin?hele böyle bi zamanda...boşver bu zamanlarımızda geçicek,allah bi şekilde sabrını veriyor..ben büyüğünü oyun grubuna yazdırmayı düşünüyorum,size yakın biyerde varsa sende götürebilirsin,değişiklik olur ikinizede..


puset konusunda bende çok kararsızım büyüğün varda küçüğe henüz bişey almadım,maxicosileri çok beğeniyorum ama yazık ya onlarda çok pahalı,benim oğlum yürümeye başladıktan sonra hiç arabada oturmak istemiyor,bende bakıyorum..


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
 Aralarında yaş farkı az olan kardeş bebeklerin dünyası

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...