Yenidogan bakimi

Ynt: Yenidogan bakimi

04/17/2011 13:51:00

evet kızlar inanç haklı lohusalık çok dikkat gerektiren bi dönem.ne yerseniz sütle çocuğa geçiyor.üşütseniz bile...çok suyla falan uğraşmayın...ayaklarınızı göğsünüzü sıcak tutun..sırtınızdan hırka eksik olmasın, gerçi mevsime göre değişir ama geçiş dönemindeyiz malum havalar belliolmuyo..
meryemcim ben liptonun sallama rezene çayını aldım naneli daha doğrusu eşim almış şimdilik onu içiyorum ama aktardan alıcam bitince...humana falan hazır şeyler istemiyorum, kendi gözümün gördüğü olsun doğal olsun diye ...tabii tercih senin...

Ynt: Yenidogan bakimi

04/17/2011 13:57:00

yaa kızım gece uyumuyor..hadi uyumaması neysede inler gibi ses çıkarıyor yavrum. doymuyor  emiyor sürekli...gündüz de saatlerce baygın gibi uyuyor..göbüş düşmedi gitti 18. güüünn
düşse de artık bezini değiştirmeye başlasam, yıkasam öğrensem bunları...annem de yavaştan gitme günnünü düşünmeye başladı, gözü arkada...ben bırakmasam diyorum.ammaaan ne bileyim işte...

Ynt: Yenidogan bakimi

04/17/2011 14:04:00

inanç hastamı oldun geçmiş olsun.bende boğaz kuruluğu öksürme var...ne kadar dikkat etsek te oluyor ya...
geçen doktora gittim kızlar doğum sonrası kontrol için...dikişlerime falan baktı rahmime baktı ultrasonla falan...bu arada hemen tartıldım...hamişken aldığım 12  kilodan 2 kilom kalmış verilecek...çok mutluyum...

Ynt: Yenidogan bakimi

04/17/2011 14:09:00

sevgili anneler, bebeğim 19 günlük doktor en fazla 3 saat uyusun, uyuyorsa uyandır emzir dedi.. siz de uyandırıp emziriyor musunuz?? çok tatlı uyuyor bıraksam belki gece güzelce uyuyacak tabi ben de, ama kan şekeri düşer bayılır dedi, sanki acıksa kendi uyanmaz mı??? ortalığı yıkıyor bebişler acıkınca, emin olamadım????

Ynt: Yenidogan bakimi

04/17/2011 14:53:00

gokder, bizim de uykumuz öyle. sürekli emme isteği var bebeğimde. doymuyor mu, öyle uyumayı mı seviyor bilemedim. şimdi çok güzel uyuyor mesela ama gece boyu memede neredeyse. kollarım ağrıyor artık. ne yapmak lazım acaba?
2 kilon mu kaldı bu arada? süper! benim 2 kilomun kalması için 14 kilo vermem gerekiyor :D ki sütüm olsun diye verilen onca şeyden sonra vermeyi bırak bir o kadar daha alırmışım gibi hissediyorum.
missanthemis, bana da öyle dedi doktorumuz. heryerde de öyle yazıyor. ilk günlerde dikkatle uyandırmaya çalıştım ama artık biraz ona bırakıyorum.

Ynt: Yenidogan bakimi

04/17/2011 16:24:00

gökder valla harikasın, bu kadar kısa zamanda süper kilo vermişsin. maşallah sana...

Ynt: Yenidogan bakimi

04/17/2011 16:40:00

...

Ynt: Yenidogan bakimi

04/17/2011 17:53:00

Cevaplar için teşekkürler. Az önce okuduğum ve çok hoşuma giden bir yazıyı paylaşıyorum, biraz uzun ama çok eğlenceli ve bizim bebişlerimizi anlatıyor.

Bebek Günlük Tutarsa

1. gün

Böylesi kötü bir başlangıç beklemiyordum.
hortumumu bile kesmişler! Meme diye, süt diye birşey varmış.
nerden nasıl bulunur bu ya?

Hayattan daha 1. günden soğutacaklar beni.

2. gün

Meme buldum ama bundan süt gelmiyor, emiyorum Allah emiyorum, tık
yok, süt başka yerde mi? Neyse biraz daha emdim geldi, fazla
abanınca meme sahibi kişilik bağırdı, ne bağrıyosun açım ben! çok
yalnızım be günlük. hayır bişey değil içerdeyken de yalnızdım ama yediğim önümde yemediğim arkamdaydı en azından, bak yine aklıma geldi, hortumu bile kestiler yaa!

Uykum geldi yine. zzzzz!

3. gün

Memeyi sevdim, bu dünyadaki tek dostlarım bu iki meme. iyi ki
varsınız.

4. gün

Bugün bir sürü olaylar oldu, gürültü yaptılar, başka biryerlere
gittik galiba. Memeden ayrılınca bağırıyorum geri geliyor, sonra
uyuyorum, uyanıyorum bir bakıyorum meme yok, neyse ama tekrar
bağrınca geri geliyor nasılsa. Kaka da zevkliymiş be, eskiden
yapamıyordum.

5. gün

Bugün 15 kez kaka yaptım, rekorumu geliştirmeliyim. Dikkat ettim
de her yaptığımda temizliyorlar, bunu sevdim, dikkatimi çeken bir
noktada şu ki, amma koca kafalıyım be arkadaş, ağır mı ağır
tutamıyorum şerefsizim, pat o yana, pat bu yana, dikkat etseler
bari de çatlatmasak daha ilk günden.

6. gün

Avucuma ne verseler hemen tutuyorum, tik gibi birşey, maalesef farkettiler, herkes parmağını veriyor avucuma, mecburen tutuyorum, alemin maymunu oldum iyi mi?

Bu arada ne çok uyuyorum ya arkadaş, atamadım şu yorgunluğu, daha çok süt içeyim en iyisi, hayır içtikçe de yoruluyorum o da ayrı, nerde o eski günler, hortumdan geliyordu ne güzel, şimdi em Allah em, bak yine aklıma geldi, şerefsizler kesti hortumu yaa.

7. gün

Bugün solaryuma girdim, sarılık mı ne ondanmış, yine uykum geldi.

8. gün

Biraz daha iyi hissetim kendimi, daha çok süt içiyorum artık, kaka
yapma işini de tam alt açma anına denk getiriyorum ki etraf
pislensin, eziyet olsun. Naapayım ama alt açıkken daha rahat
roketleyebiliyorum, kaka yaparken başka birşey daha yapıyorum
galiba, anlamaya çalışacağım bakalım.

9. gün

Çok fena hıçkırık tutuyor, geçsin diye nefesimi tutayım dedim onu da beceremedim, neyse ki süt içince geçiyor, bu süt her derde
devaymış, bugün bunu gördüm.

10. gün

Sütten başka birşeyler verdiler, var ya, yeter artık be, tam alışıyordum yine dayadılar başka birşey, hayret bişi ya, vitaminmiymiş neymiş.

Bu arada memelerin arasından dün gördüğüm lavuk gündüzleri piyasada yok akşamları geliyor sadece, hadi bakalım hayırlısı.

11.gün

Al işte, başladı yine bir arıza, sütten sonra çok feci karnım ağrıyor, böyle gaz gibi bişey, eğilip bükülüyorum, binbir şekile giriyorum çıkaracağım diye. Sırtımı falan sıvazlayın bari be kardeşim.

12. gün

Bütün gün gazdan kıvrandım arkadaş ya, bela oldu başıma, yaygarayı bastım ben de, uyutmadım, diktim bunları da hazır asker.
Sonra bir saldım ki evlere şenlik, akabinde uyudum hemen gerisini hatırlamıyorum.

13. gün

Annemin suratına sıçtım, tamam utandım biraz da insan bebeği götünden öper mi yaa. Ayıp oldu di mi? naapıyım abi, neyse fazla kızmadı herhalde.

14. gün

Anneme kırmızı renkli birşeyler içiriyorlar, o zaman süt daha bir randımanlı oluyor sanki, böyle tadı da hoşuma gidiyor, şu memelere bir rating aleti taksalar da hangisini sevip hangisini sevmediğimi söyleyebilsem.

15. gün

Topuktan kan alıp duruyorlar, metin olayım çok ağlamayayım diyorum ama canım yandı be arkadaş, hayır ondan sonra da hemen süt verince
sakinliyorum, kızgınlığım geçiyor, ağız tadıyla asabiyet yaptırmıyorlar, şu memelere karşı biraz daha dikbaşlı durabilsem.

16. gün

Şu memeleri çok sevdiğimi bir kez daha anladım, çok seviyorum onları, onlardan ayrılınca içimi bir huzursuzluk kaplıyor, en iyisi onlardan uzaklaştığım anda yaygarayı basayım ben. Bugün benden biraz büyük biri geldi yanıma, sevme amaçlı olsa gerek bir geçirdi başım dönüyo hala sonradan öğrendim kuzenmiş, neyse yazdım kenara intikam alınacak.

17. gün

Etrafı daha net seçer oldum, ama el ve ayak koordinasyonu hala zayıf, memeyi kavrayabiliyorum ancak bir de bu eller ve ayaklar bana mı ait tam olarak emin değilim, sallıyorum öyle, zevkli birşey yüze ve gözlere dikkat etmem lazım ama tırnaklar tehlikeli. Diğer yandan annem bugün onları kesmeye çalıştı ama
huysuzluk ettim, etmeseydim daha iyi olacaktı galiba, bak çizdik tam gözün altını yine.

18. gün

Elime torbalar taktılar, kafaya çarpınca artık acıtmıyor, yara bere de yapmıyor, sanırım onlar da beni seviyor, iyiliğimi düşünüyorlar. aslında hala çıktığım yeri özlüyorum, geri girme imkanım olmaz mı acaba?

19.gun

Nihayet o adamın neden eve sadece ak$amlari geldigini anladım megerse bana ve anneme bakmak için gündüz çalışıyormuş..

Aferin gözume girdi şimdi bak!..

20. gün

Tabii ya, annemin karnındayken de duyuyordum o adamın sesini sık sık.
Ona da ilgi alaka gösterdim, bağırdığımda bazen o alıyor beni kucağına, meme vardır diye saldırdım ama vermedi. Bir ara meme açıkken kıstırdım ama emme olayından bir randıman alabilmiş değilim, meme yüzeyi bayağı bir farklı. :)

Ynt: Yenidogan bakimi

04/17/2011 18:07:00

:)

Ynt: Yenidogan bakimi

04/17/2011 21:36:00

ne zamandır sorucam unutuyorum..vitaine başlayanlarınız var mı?doktorlarınız ne önerdi..???
bir de ben pamuk+su ikilisi kullanmıyorum..sadece unibaby yeni doğan kullanıyorum..pamuk çok fazla otortu bırakıyor..bir ara makyaj pamuklarımla silmeye çalıştım.ama bana su olayı çok da hijyenik ve kullanımı kolay gelmedi.içerik olarak saf su+pamuk olduğu için sadece unibaby yernidoğan aldım..yanlış mı yapıyorum..


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 Ilkbahar Bebekleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...