Kayınvalide sorunsalı

Ynt: Kayınvalide sorunsalı

08/02/2010 12:15:00

Blogcu annede de yazdım.

Birincisi oğullar arasındaki ilişki , kayınvalidem ile benim eşim ana-oğuldan çok iyi bir arkadaş, ama büyük oğlu ile daha resmi, bence bu çok etkili;

İkincisi ise ilk gelin tecrübesizliği, sonradan aa gerçekten yanlışmış ikincisinde şu yöntem olsun gibi..

Ben kayınvalidemle tam bir ana-kız gibi değilim annemde olmayan mesafem var ama 4 yıllık evlilik, 3 yıllık flört dönemimizde hiç kırmadık kırılmadık..

Eltimin ise o mesafesi hiç yoktu ve ben kayınvalidemle tanıştıktan birkaç süre sonra oldu, ve ondan sonra oda mesafe koyunca çok kırgınlıklar yaşadılar.

Bu arada bizde erkek çocuk asıl torundur, kız tarafa pek karışılmaz! kayınvalidemlerde böyle birşey görmedim.

Ynt: Kayınvalide sorunsalı

08/02/2010 12:16:00

bende emir doğana kadar kayınvalidemin kızıydım.o beni çok sevdiği için bende kendisine hep saygı duydum ve sevdim ama lohusalık zamanımda yaptığı bir kaç hareket dolayısıyla kendisiyle iletişimimi minumumda tutmaya karar verdim. eşim bu durumdan rahatsız ama asla eskisi gibi olma niyetinde değilim..emiri almaya gittiğimizde bile yukarı çıkmam eşim çıkar alır ben arabada beklerim..bana yaptıklarından sonra belki hatalı olduğunu kabul etseydi bu duruma gelmezdik ama malesef büyükler hatalarını biraz zor kabul ediyorlar

Ynt: Kayınvalide sorunsalı

08/02/2010 12:17:00

benden;

kvalide ile ana kız olunmaz. kvalide kvalideligini gelin de gelinligini bilmeli. o benim annem degil ben onun kızı degilim. bunu ikimizde biliyoruz, unutmuyoruz. tum bunların ekseninde;

o benim kocamı doguran kadın. o benim her seyime kosan kadın. kvalidem benim en buyuk yardımcım, en onemli arkadasım, fikirlerine deger verdigim buyugum, yol gostericim,,

cok severim. kalbini kırmamaya ozen gosteririm, kalbimi kırmamaya ozen gosterir. iliskimiz ozenlidir.

Ynt: Kayınvalide sorunsalı

08/02/2010 12:18:00

ya aslında tüm cadılıkları yapası geliyor insanın ama işte 2 oğluşum var benim de deyip susuyorum, ama Sezar'ınb hakkı Sezar'a bizim küçük görümce daha beter kayınvalidelik yapıyor aklınca:)

Ynt: Kayınvalide sorunsalı

08/02/2010 12:19:00

yaa cidden,bakıyorum herkes lohusalık da sorun yaşamış
Özgecon hariç:))
lohusalık halbuki yeni annenin en çok fiziksel ve psikoljik desteğe ihtiyaç duyduğu dönem

Ynt: Kayınvalide sorunsalı

08/02/2010 12:26:00

Kayınvalidem en büyük yardımcım.Çok iyi anlaşırız.Ama anne kız ilişkisi beklemiyorum.İyi yaklaşıyoruz,birbirmizin yaptığı hataları görmüyoruz(nadiren de olsa hatalar var).Affediciyiz ikimiz de.

Bi de kayınvalidem oğluna çok düşkün çok sever,bir dediğini iki etmez.Ama bunu paylaşmamak gbi bir duruma dönüştürmez.Onun mutlu olması için elinden geleni yapar.Bana her konuda çok yardımcı bi misafirim gelecek olsa ne yapıcaz sen kurabiyeyi yap,ben böreği filan der.

Oğluma da o bakıyor.Yapmasını istemediğim şeyleri söylerim.Alınmaz ama yapmaya devam etse de çok fazla büyütmem.

Bu arada evlerimiz yanyana.Aynı bahçede oturuyoruz 4 yıldır.Maşallah bize:)

Ynt: Kayınvalide sorunsalı

08/02/2010 12:26:00

Bizim durum biraz değişik..kayınvalide huzurevinde kalıyor, şimdiye kadar Rüyayı sadece 1 kere gördü. pek aklı yerinde değil, gidip-geliyor arada ama aslında istese arayıp sorabilir. ben de ne kadar uzak o kadar iyi diyorum ama bazen de keşke şöyle normal görüştüğümüz normal anlaştığımız bir babannesi olsaydı diyorum...

Ynt: Kayınvalide sorunsalı

08/02/2010 12:28:00

başak +1:)
özgecon seninki cidden farklı bir durum muş.
aslında en güzeli İÇA nın dediği gibi resmiyetin korunması bence. Herkes belli bir sınırda durursa bu kadar kv-gelin sorunu yaşanmaz.
Bu arada bizim de yavru doğmadan önce çok daha güzeldi ilişkimiz. benim kv yavruya inanaılmazzzzzzzz düşkün.  Lohusalık dönemi benim için çokkk zor geçti,o çok sahiplendi ve çok baskı yaptı. Hala o günleri düşününce sinirlenirim ben.
Pamukelma pembedünyan ne güsel:)ermişsin sen:))

Ynt: Kayınvalide sorunsalı

08/02/2010 12:31:00

Başak saptamaların harika özellikle kızlarından olan torunlarına öz ,oğlundan olan torunlarına üvey torun muamelesi  yapma hali direkt bizim KV ile olan sorunumuzu anlatıyor.Aslında sorun da denmez soğuk savaş desek daha doğru.

Talya doğduğunda yanımızda 20 gün kadar kaldı KV ama her lafın arasında ben küçük bebek sevmem deyip duruyordu.Evde sadece yardımcı kadın gibi yemek,temizlik işlerine baktı.20 günün sonun da ise kaçarcasına evine gitti.eyvallah dedim.
talya 5 aylık civarında ise ara verdiğim işime dönmek için bir fırsat geçti elime bakıcı bulana kadar kızıma bakmasını rica ettim o da kibarca reddetti:)
(oğlunun kazandığı para yetmiyormuymuş!!! ne gerek var kendini ve çocuğu rezil edeceksin diyerek)
ki kendisinin daha düne kadar kızının iki çocuğuna 6 yaşına kadar bakmışlığı vardır!!!buna da eyvallah dedim:)
çok önemli bir iş için çıkmam gerektiğinde ateşli kızımı yarım saatliğine bırakmak zorunda kaldım yarı yolda geri çağırdı "ben ateşli çocuğa bakamam korkarım" dedi vs vssss

 buna benzer o kadar çok şey yaşadık ki.Talya konusunda çok ama çok üzdü beni.Şu an ise ,mesafeli ve soğuk bir ilişkimiz var.O'na karşı, bu kırgınlığım geçer mi?? hiç sanmamm

Ynt: Kayınvalide sorunsalı

08/02/2010 12:33:00

Çiğdem +1 de sana:), bir misafirim gelecek olsa hemen ya kurabniye ya pasta mutlaka 1-2 çeşit yapar. Her zaman evine yemeğe davet eder, bayılır biz gelelim yemek yiyelim hep beraber. biz gidemiyoruz,yiğit evi talan ediyor çünkü.
Yiğit için yaptıkları maddi desteğin haddi hesabı yok,haklarını asla ödeyemem. Yiğit için herşeyin en iyisini en güzelini ellerinden geldiği kadar yapar. Yiğit yemezse benden çok üzülür,yiğit hasta ise uyuyamaz, o kadar çok sever.
Bakımına destek olamayacağını daha ben hamileyken söylemişti ki zaten bakımına yardım da edemez,yaşları epey ilerlemiş, ve bir de kalp hastası.


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...