Paris Sirkine gitmek isteyenler Mum Diksin

Ynt: Paris Sirkine gitmek isteyenler Mum Diksin

01/30/2012 07:45:00

yukarıda resmini yüklediğim gözleri görmeyen kediyi yolun ortasında buldum .. araba son anda frene bastı ve bu kedicik ezilmekten kurtuldu , kediyi uzaklaştırmak için yanına gittiğimde gözlerinin durumunu gördüm ve içim parçalandı, o kadar savunmasızdı ki .. minicik gözleri görmeyen bir yavru kedi.. onu orada bıraksaydım ya açlıktan ölecekti yada bir arabanın altında kalıp can verecekti :( oğlumun bisikletinin arkasına koydum kediyi , kayra'yı da anneme bıraktım elimde kedi bir yandan yürüyorum kara kara düşünüyorum ne yapsam bu kediyi diye, eve alsam küçük çocuğum var gözleri mikrop kapmış iltihap içinde evime alamazdım o halde .. bir arkadaşım var kedileri olan o kedilerini sürekli veterinere götürüyor sağlık kontrollerini yaptırıyor.. 

Ynt: Paris Sirkine gitmek isteyenler Mum Diksin

01/30/2012 07:46:00

sahra'nın anlatmaya çalıştığını anlıyorum ben. bir ara biz de sokaktan aldığımız bir kediye evde bakmaya başladık. erkek kediydi, ama onu kısırlaştıramadık, yaradılışına aykırıydı. sonra büyüyecek, çiftleşmek isteyecekti. evde dişi kedi nereden bulalım. çok da hareketliydi... en sonunda karar verdik, bir marangoz amcamızın yanına verdik, büyüyene kadar o baktı. girip çıkıyordu hep, başına sokakta yaşadığı için birtakım şeyler de geldi ama hayatı öğrendi ve şimdi duyduğumuza göre mahallenin efesiymiş :) ben evde baksaydım her çiftleşme dönemi ona işkence olacaktı :( zira görümcemin kedisi de öyle şu an. çocuklar tarafndan zamanında çok eziyet görmüş, almış iyileştirmişler, ama bir süre sonra alışmış bırakamamışlar. kısırlaştırmadılar da, her çiftleşme döneminde hayvancağız uluyor evde :( şu an keyfi yerinde elbette, evin kızı gibi. ama bunu görünce üzülüyor da insan.

sahra'nın demeye çalıştığı sokakta yaşayan hayvanlar tamam eve alışabilir ama onların da bir yaradılışı bir doğası var. diğer kedilerle etkileşimde bulunacaklar, büyüyecekler, çoğalacaklar... sosyal hayatları olacak...

tabi ki bakacağız, elimizden geldiğince onlara yemek su konusunda yardımcı olacağız hele şu soğuk günlerde. bunu kimse inkar edemez.

Ynt: Paris Sirkine gitmek isteyenler Mum Diksin

01/30/2012 07:51:00

Kediler,köpekler,kuşlar vb. hayvanlar ormanda yaşamaz vahşi değillerdir.Bizimle birlikte yaşayabilirler,bize ayak uydurabilirler.Ve de kendi başlarının çarelerine bakarlar.Bütün hayvanlar ekolojik düzen içinde görev sahibidir.Pirelilerdir evet ve de kendi pirelerini yerler.Onlar bu yaşamda varolabilecek şekilde yaratılmışlar.Ha kedi köpek bakmayalım,büyütmeyelim demiyorum ama kendim nasip olurda bahçeli bir eve geçersem öyle edineceğim.

Onun dışında yiyecek bulmalarına yardımda bulunmak filan pek tabi vicdanlı bir insanın yapması gereken şeyler.Bizim camlar,balkonlar hep kuş yuvası gibidir.Komşular isyanda pisletiyolarmış.Oğlum bi yerde kuş,kedi,köpek gördüğü zaman hemen ekmek verelim anne diye tutturuyor.Ama çocuğum hayvanları çok seviyor diye de eve kuş alıp,kafese kapatmam.

Ynt: Paris Sirkine gitmek isteyenler Mum Diksin

01/30/2012 07:52:00

Kuş almak yerine "Rio" animasyonunu izletirim:)

Ynt: Paris Sirkine gitmek isteyenler Mum Diksin

01/30/2012 07:59:00

Allah'ım kendimden şüphe etmeye başlamıştım neyse ki beni anlayan birileri çıktı..

karşındakini suçlamak çok kolay değil mi :))

bakın ben yıllardır kedi ve köpekler için dışarıya yemek ve su koyarım. kuşlar için bugur pirinç vs.
çok şükür bu özellik ailemden geçti bana.  daha 3 ay önce taşınırken balkonumda yuva yapan kuşun yuvası bozulmasın diye yepyeni klimamı bıraktım ben o evde..

hayvan seviyorum diye de evime bir kedi köpek yahut kuş alıp kapatmadım.  çok daha uzun açıklamalar yapabilirim ama anlayacağınızdan şüpheliyim zira şimdiye kadar anlamadınız..

hayvan sevmeyen bir "hanzo" değilim anlayacağınız. yazdıklarınıza dikkat edin

Ynt: Paris Sirkine gitmek isteyenler Mum Diksin

01/30/2012 08:01:00

Konu nerelere gelmiş:)) İlk yorumu yaparken amacım inkar edilsede bir gerçeği vurgulamaktı 'sirklerde işkence var, gitmeyin, ilerde bunu çocuklarınıza açıklayamazsınız' .  Tabi "ben açıklarım" diyen cengaver anneler için, devam ediyor gösteri önden buyrun efendim..

Ynt: Paris Sirkine gitmek isteyenler Mum Diksin

01/30/2012 08:08:00

Evde hayvan beslememek hayvan sevmemek olarak görülüyor bende fena gıcığım bu duruma son günlerde.Ha bi de ellemeyenler filan var  bu da insanın hayvan sevmediği anlamına gelmez diye düşüyorum bilmem siz ne dersiniz.

Doğaya,onların doğasına saygılı yaşamak hayvan sevmenin büyük bir belirtisidir.
Ben yazlarımı köyde geçirmiş bi insana olarak oynaşmaya filan bayılırım hayvanlarla,inek görsem gözlerim dolar:)) Ama herkes aynı mizaçta ve de piskolojide olmayabilir.

Ynt: Paris Sirkine gitmek isteyenler Mum Diksin

01/30/2012 08:12:00

Sizde okuduklariniza dikkat edin orda sirklere ve hayvanlara eziyet edenlere diyorum ben. Sizde dalga gecer gibi hayvanlari eve tikmaktan bahsediyosunuz. Ben kendim iin sirf eglenceli olsundiye kuslari kafeslemiyorum. Keyfekeder kedi kopek beslemiyorum. Bugun ihtiyaci olan bir insan bile olsa yardim etmek icin cabaliyoruz. Hayvanlarin agzi yok dili yok. Su ver yemek ver oram buram agriyo diyemez. Elimden gelse butun ihtiyaci olan kedileri kopekleri toplarim evime.

Ynt: Paris Sirkine gitmek isteyenler Mum Diksin

01/30/2012 08:14:00

Ayrica kedi kopekleri eve tikmak evde bakmak hayvanseverligin piri olarak gorulmemeli. Disardada bakan kisiler hayvanseviyolar

Ynt: Paris Sirkine gitmek isteyenler Mum Diksin

01/30/2012 08:14:00

sizinle sonuçsuz kalacağına inandığım bu tartışmanın içinde olmayacağım..


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Kıpır anneler ve cocuklarının etkinlik rehberi grubu..

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...