Paris Sirkine gitmek isteyenler Mum Diksin

Ynt: Paris Sirkine gitmek isteyenler Mum Diksin

01/30/2012 08:15:00

Tandemmomda yazmis zaten katiliyorum!!

Ynt: Paris Sirkine gitmek isteyenler Mum Diksin

01/30/2012 08:38:00

Asyanın annesi sizin bahsettiğiniz hasta ve müşkül durumdaki hayvanlara bakmaksa herkes hemfikir o halde.Sahra da farklı bişey söylemedi.Siz hasta hayvanlarla ilgilendiğiniz için sanırım bu konuda hassassınız.Bizim hayvanlarla olan ilişkimiz sizin gibi gelişmediği için birbirimizi anlama da zorlanıyor olabiliriz.
Ama genel anlamda kedinin köpeğin bizim bakımımıza ve korumamıza ihtiyaçları olduğuna inanmıyorum.Hayvanlar ve insanlar birbirleri desteklerler.Ben evime köpek alırken,bi yuvası ailesi olsun diye almıcam beni desteklemesi için alıcam.Beni koruyacak kollayacak:) tabi bende onu

Ynt: Paris Sirkine gitmek isteyenler Mum Diksin

01/30/2012 08:49:00

Hayir bende ayni seyi dusunuyorum zaten. Sirf kendi zewkim icin kediyi kopegi evime tikayamam kuslari kafesleyemem! Ama onlarin ihtiyaci varsada goz ardi edemem. Edemiyorum iste. Gormezden gelemiyorum. Bu konuda hassasiyetim cok fazla. Sahranin dalga gecer gibi eve tikmakmi mantikli demesine alindim. Neyse konuyu kapatmak en mantiklisi. Nede olsa kimse eziyetle egitilen sirklere gitmiyo. Sol kulagim cinliyo:)))

Ynt: Paris Sirkine gitmek isteyenler Mum Diksin

01/30/2012 11:19:00

Sirk konusunda bu kadar bilinçli anneler görmek beni nasıl mutlu etti anlatamam size. Sirk ve Kürk konusu malesef hayvanlar için akıl almaz eziyetlerdir.
Bir arkadaş ette yerim kürkte giyerim demiş, çok çok üzüldüm buna.. Anne hassasiyetine sahip bir kadının, olaylara bu şekilde bakması çok üzücü..
Astargan nasıl elde ediliyor biliyor musunuz? Koyunun karnından yavru çıkar çıkmaz derisi yüzülüyor, çünkü hemen alınmaz ise kıvırcık olan tüyler düzleşmeye başlıyor ve değerini kaybediyor.
Fokların kürkleri henüz canlılarken nasıl yüzülüyor ve o hayvanlar ne acılarla kıvranarak ölüyorlar biliyor musunuz?
Her gün bir dolu hayvana (at, eşek, köpek, kedi hatta tavuk ! ) tecavüz ediliyor, işkencelerle öldürülüyorlar bunları biliyor musunuz?
Bilmiyorsunuz.
Bilmek zorunda mısınız?
Hayır ! Bilmek zorunda değilsiniz. Herkes herşeyi bilecek diye bir kural yok.

Ancak, ısrarla ve çok güzel bir dille bir kaç kişi birlikte size birşey anlatamaya çalışıyorsa, ette yerim kürkte giyerim demek yerine, biraz kulak vermek daha iyi olurdu diye düşünüyorum. İletişimin kuralları gereği yani.
Bunların doğruluğundan emin değilseniz, kendimden örnek verebilirim.
İki insan diyemeyeceğim yaratık tarafından tecavüze uğramış bir köpeğim var. Tecavüz olayına da birebir şahit oldum.
Gözleri 9-10 yaşlarında iki erkek çocuk tarafından oyulmuş (daha doğrusu çay kaşığı ile çıkarılmış) bir kedim var. Her iki gözü de yok.
Tek bacağından naylon çamaşır ipi ile ağaca asılmış ve bacağı kangren olmuş bir kedim var. Onu ağaçtan ben aldım buna da şahidim.
Bunun gibi bir dolu şey..
Eğer bir toplumda yaşıyorsanız, sizin dışınızdakilerin hassasiyetlerini de önemsemelisiniz diye düşünüyorum. Çocuklarımızı bu bilinçle yetiştirmenin de çok mühim olduğunu düşünüyorum.

Ynt: Paris Sirkine gitmek isteyenler Mum Diksin

01/30/2012 13:09:00

Bak Cnm ben son kez yazıyorum benim annelik hassasiyetime bişey söylenen hoş dill seni sadece boş konuşan konuşmak icin konuşan biri olarak görüyorum çok ayıp çok

Ynt: Paris Sirkine gitmek isteyenler Mum Diksin

01/30/2012 13:13:00

Yazdığınız yazı sizi tatmin etmiş ve kendinizle gurur duymuş olabilirsiniz çok yanılıyorsunuz olayları farklı yönlere çekmiştiniz bu benim tercih olduğunu ve sonraki diyolaoglari okuyun öyle yazı yazın boş yazmayın benim annelik hassasiyetime laf söylemek size veya baskasına düşmez sanırım siz vejetaryansiniz

Ynt: Paris Sirkine gitmek isteyenler Mum Diksin

01/30/2012 14:00:00

@ezgiseren, sizi yazım diliniz konusunda da hassasiyete davet ediyorum. Söylediklerinizin aksini savunan insanlara 'bak cnm' diye hitaba başlamanız, gerildiğinizi gösteriyor. Ancak yanlış anladınız sanırım, buna gerek yok, ben sizi eleştirmedim, yargılamadım. Sadece bu okuduklarımdan dolayı üzüldüğümü belirttim. Sizinkilerin aksi olan fikirlere açık değilseniz, bu tür ortak paylaşım alanlarınlarda fikir beyan etme işini bir kere daha düşünün derim,nacizane..
İkinci mesajınıza cevap verebilecek kadar bilgi birikimim yok, üzgünüm.

Ynt: Paris Sirkine gitmek isteyenler Mum Diksin

01/30/2012 14:16:00

Anne hassayitine sahip bı kadının bu sekilde konuşması demişsiniz siz ya ne yazdığınız bilmiyorsunuz yada baskalarına yazdırıyorsunuz eğer okumuş olsaydınız konuşmaları görürsünüz eleştirilere açılmıştım kapalımı yada sizin gibi ne yazdığımın farkındalık dillm gerilme konusu annelik hassasiyetimi kürkle veya et yiyorum diye bana bu sekilde konuşamazsınız

Ynt: Paris Sirkine gitmek isteyenler Mum Diksin

01/30/2012 16:08:00

Adaada iyiki sirke gidelim demiş bide hayvanat bahçesine gidelim smeseymiş aman diyorum aman:D

Ynt: Paris Sirkine gitmek isteyenler Mum Diksin

01/30/2012 19:27:00

Çok abartilmadimi bu konu artık yahu:)


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Kıpır anneler ve cocuklarının etkinlik rehberi grubu..

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...