5416 DUPLO Brick Box - Duplo

05/06/2010 07:55:00Bir arkadaşımız hediye etmişti. Yine başlangıç olarak kullanılabilecek, kutulu bir set. Kutusu, dağınıklığı toplamak için iyi oluyor. Resimdeki gibi basit bir ev, çiçekli bahçe vb. yapılabilir. Genel olarak minik ellerin LEGO ile tanışmasına yardımcı güzel bir set.

Bizde en çok içindeki kedi ilgi çekmişti.

Ynt: 5416 DUPLO Brick Box - Duplo

05/11/2010 07:01:00

Başlangıç seviye kutulu Legodur.

Kutunun içinden kedi, pencere ve çiçekler çıkmaktadır.
33 parçadan oluşur.

Genel olarak legoya başlangıç yaşı 1 dir. 1 yaşındaki çocuklarda sadece 2 parçayı birbirine takıp çıkartması beklenir. 2 yaş döneminde kendince anlamlı gerçekte bir anlam ifade etmeyen şekiller oluşturmaya başlar. Bu dönem çocuğun engin hayal dünyasını özgürce kullanması gereken dönemdir. 3 yaş itibari ile artık gerçek şekiller ortaya çıkarmaya başlayabilir. 4 yaş itibari ile direktifli yani kitapçığa bakarak bir şeyleri oluşturmaya başladığı dönemdir. Tabi burada önemli olan bu aşamaları çocuğun tek başına başaramayağını bilerek her aşamada çocuğumuzun yanın olup, ona yardım etmektir.

Mutlu, sağlıklı, huzurlu çocuklar yetirmemiz dileğiyle...


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
LEGO

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...