kayıtsız kalmayın lütfeeeen

<12>
08/28/2012 15:02:00

 defalarca yazdım yinede bıkmıycam çünkü başka çarem yok.ihtiyacı olan birine kayıtsız kalamam.durumu iyi olan yada tanıdığının durumu iyi, HaEvetSilinsin mi?  

 olan konyadaki lösemi hastası ipeğe yardım edin.zor günler yaşıyolar Hayır, EvetSilinsin mi?  

Ynt: kayıtsız kalmayın lütfeeeen

08/29/2012 06:57:00

çok haklısın kimse kayıtsız kalmasın elimizden gelne birşeyler varsa yardımcı olalım

Ynt: kayıtsız kalmayın lütfeeeen

08/29/2012 08:29:00

bana özelden msj atın.hem kanserle mücadele hem babasızlık hemde maddi zorluklar.yarın ne olacağımız belli değil lütfen.kanser hastalarından kurtulanlarda var ama ölüme bir adım daha yakınlar.

Ynt: kayıtsız kalmayın lütfeeeen

08/29/2012 08:36:00

Sevgili bebe06, sanal ortamda kandırılmaya o kadar alıştık ki, artık kimse kimseye güvenemiyor malesef. Belki bu sebeple yardım çağrıların yanıtsız kalıyordur.

Gerekli olan maddi yardım ise, bunun yasal yolları var. Valilik kanalı ile yardıma ihtiyacı olan kişi belirleniyor ve valiliğin onayı ile açılan hesap numarasına yardımlar gönderilebiliyor. Valiliğin denetiminde harcamalar yapılıyor. Ben daha önce karaciğer hastası bir kız için böyle bir yardım kampanyası başlatmıştım. Kızcağız naklini oldu, cin gibi şimdi. Böyle olunca, kimsenin aklında soru işareti kalmaz.

Lütfen yanlış anlama, iyi niyetli olabilirsin, ancak dediğim gibi bu gibi işler özellikle internet kanallarında öyle sömürü haline geliyor ki, yardım etmek isteyen insanlarda kendilerini geri çekmek durumunda kalıyorlar..

İppek kim, nesi var, durumu nedir, sen kimsin, nereden tanıyorsun İpeği. Bu gibi detayları yazarsan en azından neler yapılabilir konuşabiliriz.

Sevgiyle,

Ynt: kayıtsız kalmayın lütfeeeen

08/29/2012 08:49:00

ipek lösemi hastası.babası yok.630 lira babadan kalan maaşla geçiniyolar.kandırma sözü çok kırıcı geliyo bana.benim oğlum da lösemi.konyada bir ay yattık ve şimdi lösevdeyiz.annesiyle hala görüşüyorum.valilik hakkında bilgi verirsen sevinirim.zaten yardım etmek isteyen araştırp zahmete girer ve elinden geleni yapar.hem kanserle yaşayıp hemde böyle sorunlarla uğraşmanın ne olduğunu bizzat yaşayan biri olarak ben bilirim. her ne yapıyosam ALLAH rızası için uğraşıyorum çünkü herşeyden korkar oldum.basit bir hastalık değil bizimkisi.emek verip yardımcı olursanız minnettar kalırım

Ynt: kayıtsız kalmayın lütfeeeen

08/29/2012 08:50:00

psikolojim çok bozuk lütfen kırıcı mesaj atmayın

Ynt: kayıtsız kalmayın lütfeeeen

08/29/2012 10:19:00

Yanlış anlamanı asla istemem. Çok iyi anlıyorum seni. Hatta benden daha iyi kimse anlayamaz diyebilirim. Çünkü tek kardeşimi bu hastalık yüzünden kaybettim ben, yakın zamanda.. Süreçte neler yaşanıyor, neler hissediliyor, hele maddi durum uygun değilse insan kendini nasıl paralıyor iyi bilirim.

Kandırma kelimesi sana değildi, genel durumu anlatmak için yazdım bunları. Kırıcı bir mesaj olarak algılamana da üzüldüm.

İpek Konyada yaşıyor anladığım kadarıyla. Konya Valiliğine başvuru yapsınlar durumları ile ilgili. Sosyal güvenceleri var mı acaba? Sağlık giderleri karşılanıyor mu?

Valiliğin sosyal birimleri ile görüşürlerse, hangi yardımları alabilirler bunları öğrenebilirler. Valiliklerin yakacak, yiyecek, sağlık ve genel yardımlar için ayırdıkları fonları var. Durum tespitleri yapıldıktan sonra hepsinden yararlanabilirler.  Ayrıca, tedavisi için gerekli bir para var ise, yine valilikle görüşerek bağış toplayabilmek için yasal hesap açılmasını talep edebilirler.

Oğluna ve İpeğe şifalar diliyorum, Tanrı yardımcınız olsun..

Ynt: kayıtsız kalmayın lütfeeeen

08/29/2012 12:24:00

çok üzüldüm kardeşiniz için...Başınız sağolsun.bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim ileticem kendisine...

Ynt: kayıtsız kalmayın lütfeeeen

08/29/2012 12:36:00

Hangi hastanede olduklarını özel msjla sormuştum. Cevap alamadım. Bir de buradan sorayım. Meram Tıpta mı, Selçuk Tıpta mı tedavi oluyor İpek?

Ynt: kayıtsız kalmayın lütfeeeen

08/29/2012 14:16:00

sevgili bebe..
Duyarlı olman ve burada paylaşman gerçekten güzel..fakat bu yardım çağrısındaki tavrın,BANA GÖRE biraz kaba...

Yaşadığın psikolojiyide düşünerek ,bana göre yi vurguluyorum...


Bu konular hassas konular...Daha ayrıntılı bir yardım çağrısı yaparsan eminim daha çok kişi ses verecektir.

İpeğin tam olarak neye ihtiyacı var mesela?


Ynt: kayıtsız kalmayın lütfeeeen

08/29/2012 17:02:00

İlal+1.. ve hangi hastanede.. Onkolojide çalışan hemşire arkadaşlarım var. İlk elden yardımcı olunabilir cevap verirseniz..

<12>

Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...