Taşınma>Stres>Duygusallık>Hırçınlık>Uykusuzluk!

<12345>
06/09/2010 06:22:00

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Ynt: Taşınma>Stres>Duygusallık>Hırçınlık>Uykusuzluk!

06/09/2010 06:31:00

Önerebilecek bir şeyim yok ama neye kızdığını çok iyi anlıyorum:(

Bakıcı çocuğu bırakacağı için elbette üzülüyor olabilir, çok normal. Zor bir durum onun açısından.  Ama bu kimseye kontrolsüzce duygularını yıkma hakkını vermez, hele de çocuğa. Önce Çınar'ı düşünmesi lazım, onun bu  durumdan etkilenmemesi için uğraşmalı. Bizim ablamız eskiden baktığı çocuklarla yakın olarak görüşüyor. İstedikten sonra neden olmasın. Tekrar görüşülür, tamam her gün olmaz ama. 

Bence gönlünü ferah tut, çocuklar uyumlu varlıklar. Çınar yeni durumlara sizden daha kolay adapte olacaktır:)

Ynt: Taşınma>Stres>Duygusallık>Hırçınlık>Uykusuzluk!

06/09/2010 06:33:00

Başak çım Ma ya da yuhhh yani,ne fesat ne kötü niyetli bir kadınmış. Biz de bakıcımıza 2 hafta evvelinden söyledik. Hatta kreşin ilk haftası bakıcımızla gitti Yiğit kreşe. baba onları sabah bıraktı,öğlen aldı. bakıcımız da kapıda Yiğit i bekledi hatta. eğer çok ağlarsa hemen onu görsün ve paniklemesin diye. Ben bakıcı ile başlamasını tercih ettim,çünkü yiğit e vermek istediğim mesaj:okula gitmek bakıcının alternatifi. ya Satı hanım la olacağım ya da okulda olacağımdı.
MA piyangodan çıkan kötü niyetli bir insanmış,onun için suçlama bence kendini. Sen iyi niyetli bir ansan olarak ve gayet profosyenel davranarak haber vermişsin. böyle bir kadından ayrılacağı için Çınar da şanslı. sık dişini sayılı gün. yaaa sabır de arkadaşım artık. sinir oldum yalnız ben de kadına.

Ynt: Taşınma>Stres>Duygusallık>Hırçınlık>Uykusuzluk!

06/09/2010 06:42:00

Başak'çım karşımızdaki insanlar profesyonel,bu konuda eğitim almış kişiler olsaydı haklısın daha farklı bir tutum beklemek gerekirdi.Ama M.A ya da başka abla ya da teyze.Bu işi profesyonel olarak yapmadıkları,bildikleri gibi çocuk büyütmeye alıştıkları için ,çocukların ruh halini önemsemek diye bir kavram onlar açısından gereksiz olduğu için bu sıkıntılar çıkıyor.

Karşındaki çok aklı başında,profesyonel bir kadın olsa da bunları yapsa çok daha sinir bozucu olurdu.O yüzden boş yere yıpratma kendini bak iki gün Kalmuş.O da gerçekten sevdiği için Çınar'ı üzülüyor besbelli.Tabii ki bu yaptığını mazur göstermez ama cahilliğine ver.Kendini ve yavruyu da daha fazla germe.2 gün kaldı sabırr..

Ynt: Taşınma>Stres>Duygusallık>Hırçınlık>Uykusuzluk!

06/09/2010 06:55:00

Başakcım, bence içini ferah tut, evet Çınar bir dönem Mine Abla'yı arayacaktır, onu etkileyebilir bu durum ancak kısa sürede yeni eve uyum sağlayacak, eski düzenine kavuşacak, okuluna adapte olacaktır. Çocuklar etraflarındaki kim ne derse desin, nasıl davranırsa davransın, her zaman anne-baba'larının davranış biçimlerini kopyalıyorlar. Senin stresin, sıkıntın ona yansımıştır. Çok normal. Geçici bir dönem ve gerçekten bitecek diye düşünmeye çalış. Hem bak pazar günü görüşeceğiz, tanışacağız, bundan daha motive edici bir şey olabilir mi :)))

Ynt: Taşınma>Stres>Duygusallık>Hırçınlık>Uykusuzluk!

06/09/2010 07:01:00

Başak, uzun vadeli düşünmeye çalış.

* Bakıcı olayı için elinden gelen bir şey yok. Çınar'ın hayatında da karşısındaki insanlar her zaman senin sakinliğinde olmayacak, kimi daha duygusal, kimi daha panik olacak. Esas olan burada senin ve babasının tutumu. Boşver, boşver, boşver.
* Kreş olayı için tedirgin olmanı çok iyi anlıyorum. Hangimiz değildik, hatta hangimiz değiliz ki. Geçiyor ama azalıyor en azından, rutine giriyor. Düşünme, kendini işe ver.
* Kendine iyi davran. Çınar saçını çektiği için ona bağırmış olabilirsin. Bu da hayatın gerçeği. Yatağa yatıp yatıp muhakeme yapmanın anlamı yok. Yarın güzel bir şey yaparsınız birlikte, unutur.
* Şu anda hırçınlık hemen sebebini tespit etsen, bertaraf edebilecek durumda olmadığına göre, hırçınlığının nedenlerini sorgulayıp durma. Şimdilik semptomatik tedaviyle idare etmeye çalış. Bol bol dışarı çıkmasını sağla, üstüne varma, kemerleri biraz gevşet (çok değil), sonra yine düzenini oturtursun.
* Uyku için günün her saatinde uyunabilen yaklaşık 20 dakikalık bir uyku var. Çok yorgunsun, yatıyorsun, işyerinde bir köşede bile yapabilirsin, tam daldım mı dalmadım mı derken bir şey uyandırır gibi oluyor seni, normalde gündüz uykusuna yatınca o uyanma sırasında geri dalmaya çalışırsın, tam o sırada toparlanıp kalkıyorsun. Saate bakınca yattığın andan itibaren abuk subuk şeyler düşünerek oyalanmayıp kendini yorgunluğa bıraktıysan 15-20 dakika arası sürüyor. Benim diyen kafeinli kahveden daha iyi diriltiyor insanı. Meyve suyu iç, olmadı vitamin takviyesi al, papatya, melisa çayı iç yatmadan, ılık banyo yap.

Ynt: Taşınma>Stres>Duygusallık>Hırçınlık>Uykusuzluk!

06/09/2010 07:03:00

mumkun oldugunca ma'ya taklıma derim ben...

krese adapte olacaktır, yeni eve de. eger olmazsa o zaman yeniden konusuruz, diger secenekleri neler yapabilecegimizi tartısırız.
 
gergin olman cok normal. ev/tasınma/is/kres hepsi aynı anda. ustesinden gelecek kadar akıllı bir kadınsın. gelemedigin durumda da baska bir noktaya odaklanıp kenidini rahatlatabilecegine inanıyorum ben. o da olmazsa mızmızlan biz dinleriz:)

opuyorum arkadasım,
hoscakal.

Ynt: Taşınma>Stres>Duygusallık>Hırçınlık>Uykusuzluk!

06/09/2010 07:12:00

Başak,canım

Ben M.A nın kötü niyetli olduğuna inanmıyorum,şu an sadece gözünü köreltmiş kendini düşündüğüne ve Çınar'ı özleyeceğine inanıyorum.Tabiyki bu durum Çınar'a ve sana kötü yansıyor.
Ama çocuklar her yere çabuk alışıyor.Üst üste 2 değişikliğe aynı anda alışacak yavrum ama alışıyorlar bugün görüştüğüm yerde yemek,alt alınma ve uyku konusunda güven hissettiğinde çabuk alışıyorlar dedi uzman.Çınar da güven hissettiğinde huzurlu olacaktır diye düşünüyorum,ama sen kendi kendini motive etmek zorundasın doğdukları günden beri öncelik onlar da :) Sabır taşı çatlıyor ama Çınar kendini sakinleştiremez sen ve Ahmet sakin olacaksınız.Ve eşlerimiz nasıl bu kadar mantıklı olabiliyorlar alayamıyorum:)

Sen olayı çözmüşsün zaten evdeki stres Çınar'ı etkiliyor malesef.Uyku sorununa gelince değişik ortamda rutininiz biraz şaşabilir ama en fazla 1 hafta ,alışacaktır sonunda.Zaten kreşe başlayacak yorgun olup 9.00 da uyuyacaktır umarım:)

Esra'nın dediği gibi geçici bir dönem kesinlikle, önemli olan az stresle bu dönemi atlatmak yeni evde seni ve babayı neşeli görünce biliyorsun o da neşeli olacak ve gülecek, şebek bizimkiler :))taklitçi komikler aaa hadi bakimm üzülüp de hırçınlaştırma çocuğumu :)))

M.A 'ya saygılar sevgili bencil teyzemiz, kreş konusunda doğru karar !verdiğini bir kez daha anla diye yazdım olaya bu yönünden bakmaya çalış iyi ol arkadaşım:)

Sevgiler
Nil

Ynt: Taşınma>Stres>Duygusallık>Hırçınlık>Uykusuzluk!

06/09/2010 08:14:00

merhaba başak,
arkadaşlar benim de söyleyeceğim pek çok şeyi söylemiş zaten ama yine de yazmak istedim. Tecrübeyle sabit birşey var ki, biz ne kadar gergin, sinirli, tahammülsüz, hırçın olursak çocuklar da ayna misali o derece hırçın oluyorlar. Biz bunu yemek sorunu yaşarken (hala tam çözmüş değiliz) çok ciddi şekilde farkettik.
Bakıcınız belli ki minik yavruyu çook seven duygusal teyze modunda aslında size yöneltmeye çalıştığı bir duygusal sömürüye girmiş. ama maalesef bunu Çınar üstünden yapmaya çalışıyor. Şurda 2 gününüz kalmış, sallamamanı ve hı hı deyip geçmeni tavsiye ediyorum. inan bana, çocuklar bizim sandığımızdan çok daha uyumlu ve değişikliklere çok daha kolay adapte oluyorlar..Hele ki kreşe başladıktan kısa süre sonra arkadaşlarıyla oynamayı MA ile oynamaya bin kere tercih edecektir ve unutup gidecektir. MA nın yaptığı şeylerin çınarda herhangi bir duygusal iz bırakacağını hiç sanmıyorum.
senin tek yapman gereken çok sakin kalman, neşeni, enerjini çınarla olduğun vakitlere saklaman. göreceksin, 1-2 güne kalmaz sizin yeni evdeki huzurunuz ve neşeniz hemen çınarda kendisini gösterecek.

Ynt: Taşınma>Stres>Duygusallık>Hırçınlık>Uykusuzluk!

06/09/2010 08:15:00

Ben de MA ya takilma derim Basakcigim. Cocugu baglamaya calismis ama Cinar yasindaki cocuklar yeniliklere cok cabuk adapte oluyorlar. Bakicisini bir sure arayacaktir. Travmatik bir durum olmaz merak etme cnm. Kendini strese sokma sen.

Ynt: Taşınma>Stres>Duygusallık>Hırçınlık>Uykusuzluk!

06/09/2010 09:02:00

Soru içinde soruya yanıt: Bence güzel anlatmışsın ama tekrarlamana gerek yok. O onu Rem'e yazmıştır, zamanı gelince kullanır. Sorar görünürse anlatırsın. Büyüme kısmını çok çok tekrar etme istersen, o zaman işine gelmeyen durumlarda büyümediğini ispatlamak için bebekleşmeye başlarsa yedirme, giydirme sorunları olarak geri dönebilir, bunlar da birlikte geçirilecek güzel zamanlardan çalıyor.

<12345>

Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...