Gamze'yi o seyahate göndermeyelim..

02/09/2012 14:10:00

Gamze, henüz 3 yaşında bir evlat sahibi gencecik bir anne.. Lösemi hastası ve ivedi şekilde ilik nakli olması şart..Eğer uyumlu ilik hemen bulunmazsa doktorlar maalesef çok umut verici konuşmuyorlar.. 3 ay gibi bir ömürden bahsediyorlar.. Kan grubu A RH + ve an itibari ile DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ Hematoloji Servisi, O Listemdeki tüm arkadaşlarım duyurmanızı rica ederim..
 
seyahate-giden-anne-gibiyim/2012/02/03/atakan310309.wordpress.com/ Ve Gamze' nin kendi blogundaki yazısı:http://
 
gamze-arkadasimiz-icin-d5c6c/1/78777fa8-3e71-49e8-a4f2-9ff1015www.nurturia.com.tr/groups/ Gamze için anne-çocuk sitesi Nurturia' da kurulan grup:http://
 
317716361612182/www.facebook.com/groups/ Gamze için facebook'ta kurulan grup: https://
 
Gamzeyle arasında şehirler, ülkeler hatta okyanuslar olan dostlar. Gamzeye destek olmak, ona ve ailesine şu an çok gerekli olan moralİ vermek isteyen dostlar; ailesinden adres teyidi alındıktan sonra Gamze' ye kart/mektup gönderebilir ve bir nebze yüzünü güldürmeye sebep olabiliriz. Çocuklarımıza resimler yaptırıp minik Atakan' la onları mektup arkadaşı yapabiliriz.. LüTFEN KAYITSIZ KALMAYINIZ...Duyurunuz... Allah yardımcısı olsun..
 
Ayrıca ilik uyum testi için öncelikle ailesi bu teste tabii tutulup, uyum sağlanamadığı taktirde, ilik uyum testi için ailesinden teyid alındıktan sonra duyuru yapılacaktır.
 
Gamze' ye, kemoterapi için eritrosit ve trombosit takviyesi gerekebilir. Gidebilenler ve sağlık durumu müsaade edenler, Gamze adına İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kan Bankasına Kan Bağışı Yapabilirler.. İzmir' de yaşayan güzel yürekler, eğer Gamze' yi ziyaret etmek isterseniz; Ziyaret saatleri 13:30 -14:30, çiçek, yiyecek, çocuk yasak. Hazır gitmişken Gamze AKBAŞ adına kan vermeyi unutmayın lütfen.. 
 
nkoloji hastanesi 1. kat, 4865 numaralı odaya yatışı gerçekleştirildi. 

Ynt: Gamze'yi o seyahate göndermeyelim..

02/09/2012 17:56:00

Merhaba Arkadaşlar,
Bu metinle duyuruyorum ben de... Umarım eksik yanlıs yoktur.....

Lösemi teşhisi konmuş Gamze Akbaş isimli bir hasta için A +  grubu kana ve uygun kemik iliğine ihtiyaç var. Hasta 9 Eylül Hematoloji’de yattığı için kan vermek mümkün olamayabilir ama uygun kemik iliği bulunması daha da önemli, çünkü doktorları aksi takdirde 3 ay ömür biçmişler… Bunun için İstanbul’da Çapa’da, Ankara’da İbni Sina’da bir tüp kan vererek ulusal veri tabanına kayıt olabilirsiniz. İlik nakli için illa aynı kan grubuna saip olmak gerekmiyor. Belki de sizin iliğiniz Gamze’ye uygundur.

 

Tüm hastaların şifa bulmasını dilerim ama Gamze’nin 2.5 yaşında oğlu olduğu için bu konuda daha da duyarlı olmak lazım. Ne kadar çok kişiye yayılırsa iliğin bulunma ihtimali o kadar artar. Asagidaki linkte tuttugu blog’daki yazısı var:

 

http://atakan310309.wordpress.com/2012/02/03/seyahate-giden-anne-gibiyim/

Kan örneği verilebilecek adresler:

534 75 00Tel:0212İstanbul Tıp Fakültesi Kemik İliği Bankası,Dekanlık Binası giriş katı  

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi, İbni Sina Hastanesi, Akrabalık Dışı Kemik İliği ve Kordon Kanı Bankası, Tel no: 508 24 44

 


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Gamze arkadaşımız için ..

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...