sonunda üzülünce...

Ynt: sonunda üzülünce...

07/08/2010 12:10:00

A Elizabeth Pantleyi okumamıştım:)) Okuyayım mutlaka:)

Ynt: sonunda üzülünce...

07/08/2010 12:15:00

Berk kesinlikle kanmıyor.Genelde de zevkleri bir tuhaf:) Merdiven görmesin alıkoymak çok zor,aklını çelmek için öenerileni de unutmuyor ne zaman doyuyor inip-çıkmaya arada önerilenin peşine...

Evde bilgisayar odasında spor aleti var,tek başına çıkması yasak kontrolümüzde üstünde oturabiliyor,eğer tek başına çıkarsa hemen odadan çıkarıyorum ve ağlamasını takmıyorum.Öğrendi artık biliyor yani dün kaşla göz arasında üstüne çıktı arkasından yetiştim bir elimle yanağından öbür elimle bacağından yakaladım.Korktu ama.Neyse kucağıma aldım.Hemen indi salona koştu geri döndü odanın kapısını kapattı sonra kucağıma geldi kapıyı açtırdı ıhhhhhh alete binecekmişiz.

Dün akşam bunu da gördüm yaa bu saatten sonra ağlasa da tınnn yani,bilerek yapıyor neyin ne olduğunu anlıyor bana ise "aman ya çocuk mutlu engel olmayayım,vicdanı "kalıyordu

Yok,Başak çok zor ama biliyorsun uzman ne dedi ağlamayı kullanıyorlar.Bizim doktor olaya bırak ağlasın patron kim öğrenecek diyor.Ben doktorumuz kadar katı olamıyorum ama malesef ama sinirlenmeden dediğimi yapabilmek ve onu üzmemek  hayalindeyim yoksa ne banyodan çıkıyoruz,ne balkondan ayrılıyoruz,bir de yeni moda beni karşılayınca asansöre gidiyor parka gidecek içeri alınca kavgaaaa ona bakarsan sürekli mutsuz ediyorum hissindeyim.

Ynt: sonunda üzülünce...

07/08/2010 12:18:00

Ben saati denemiştim ama kullanamamıştık.

Ynt: sonunda üzülünce...

07/08/2010 12:19:00

Başakcım biz de Lugesya gibi yapıyoruz.
Kimi zaman tamam artık deyince kendiliğinden itiraz etmiyor,
Kimi zaman farklı bir alternatif olmadan kıpırdamıyor yerinden,
Kimi zaman da ne yaparsak yapalım atıyor kendini yerden yere...
Biz de sırayla hepsini deniyoruz, hangisi tutarsa:)
Tabi bizim de kimi zamanlı kendi durumlarımız var, sakin, asabi, mutlu, hasta...
İki negatif hal birbiriyle çakışınca durum beter, birisinin toplaması lazım (ki bu baba oluyor genelde)

Ynt: sonunda üzülünce...

07/08/2010 12:20:00

Başak bence mutsuz olmuyorlar... Biraz kullanıyorlar bizi gibi geliyor.

Ynt: sonunda üzülünce...

07/08/2010 12:22:00

Ben denediklerini düşündüğüm için ağlamak olarak genelledim olayı...Dedim ya ben de düşününce herşeye engel oluyorum hissine kapılıyorum.Gece parka çıkarmıyorum o saatte 14-15 ler var.Evde buzdolabında bile oynamışlığımız var sırf orda mutlu diye ama sınırı yok ki arkadaşın bir de inat...Gözünden yaşlar akarak ağlıyor eğer tınmazsam olay tıkanmaya gidiyor bir arada bir derede mi denir.

Çoğu zaman kullanıldığımı düşünerek vicdanımı rahatlatmaya çalışıyorum.

Ynt: sonunda üzülünce...

07/08/2010 12:26:00

belki sure kavrami oturmamistir senay? bizde ne zaman oldu hatirlayamadim.
"caillou zamani tutuyor"u izledi mi (gerci mutlaka izlemistir)? anlayabildi mi olani?

Ynt: sonunda üzülünce...

07/08/2010 12:29:00

Çocuklarımız kesinlikle sınırlarımızı deniyorlar ve bizim tutumumuz zannettiğimizin aksine onlara güven veriyor. (bence)

Böyle teslimiyetçi davranırsak eminim huzurlu olmayacaklar. Bize güveniyorlar. Kesindir, nettir, kararlıdır bizimkiler diye düşünüyor olmalılar.

Ynt: sonunda üzülünce...

07/08/2010 12:31:00

ben 3 yaşına 3 ay kalan inatçı bir oğlanın annesi olarak tecrübeyle sabit diyorum ki:
ne zaman koyverdim,bıraktım ağlasın diye,45 dak felan ağladı,gözünden yaşler geliyor boncuk boncuk,içimden kendime küfrediyorum:salak karı ne vardı eve portakal rengi meyve suyu da alıverseydin,cık cık, niye sadece vişne suyu aldın,yavrucak vişne suyu içmek istemiyormuş. dilimi ısıra ısıra dayandım. daha 2 hafta evvel yapabildim bunu da. aylarcaaa kandırmacalı,tutmadı mı,sakızlı ,tutmadı mı caiiloyu lu fikir çelmelerden sonra,aman bebem ağlamasın, zaten beni özlüyor,çalışıyorum,göremiyor,bana hasret bıdı bıdııı
bıraktım,ağladı ağladı. salya sümük,burundan sümük fışkırmış,gözler kızarmış şişmiş.
sonuç: aynı hafta 1-2 deneme daha.
Şimdi kısmen daha iyi. Daha az ağlıyor.üstünü daha kolay giydiriyorum,araba da eve dönerken markete de gidelim diye ağlamıyor,parka gidelim diye tutturmuyor.

Ynt: sonunda üzülünce...

07/08/2010 12:33:00

çok hızlı yazıyorsunuz yetişemiyorum :))
heralde yaş dönemiyle ilgili, çünkü okuduklarımın tamamı bizde de var. bazen kandırma, bazen zorla ağlatıp ayırma, bazen ilgisini çekecek başka vaatlerde bulunma gibi yöntemler duruma göre değişiyor.
çok kritik, tehlikeli birşey değilse olabildiğince izin vermeye çalışıyorum, sonuçta keşfetmek, öğrenmek istiyor. ama artık gerçekten bitmesi/gitmesi gereken bir durumdaysak ağlasa da çok takmayıp omzuma atıp çıkarıyorum/z.
Çünkü evet hem sınırlarımızı deniyor çoğu zaman, hem de bazı şeylerin biteceğini, bitmesi gerektiğini başka türlü nasıl öğrenecek. Mesela, ben sabah evden çıkarken uyanmış olursa çok ağlıyordu arkamdan..sonra şöyle demeye başladım: Rüyacım, ben şimdi işe gidicem, sen mama yiyeceksin Haticeyle, oynayacaksın, uyuyacaksın, parka gideceksin, sonra ben gelicem. her akşam geliyorum di mi, yine gelicem, hadi camdan bana baybay yap bakalım şimdi..işe yaradı ve artık daha az ağlıyor ve daha çabuk sakinleşiyor.
hayat biraz da böyle birşey maalesef, yukarıda bir arkadaş daha demişti..çok doğru gerçekten.


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...