psikoterapi süreci nasıl işliyor?

03/12/2013 08:59:00

merhaba, ben iş ve eşimle yaşadığım problemler nedeniyle yaklaşık 2 aydır psikoterapi alıyorum, ancak her seanstan sonra kendimi aşıorı derecede yorgun bitkin, çaresiz ve tükenmiş hissediyorum. bu durum ne zaman geçecek ve ben kendimi iyi hissetmeye başlayacağım. ya da bunu psikoloğuma ne zaman söylemeliyim?

Ynt: psikoterapi süreci nasıl işliyor?

03/12/2013 10:24:00

Ben de bir sure psikoterapi gordum. Cok uzulup agladigim hatta aglama krizine girdigim seanslar da oldu. Ancak her seansin sonunda olumlu sekilde bitirirdik, bir sekilde oradan cikarken icim umut dolu olurdu ve sorunlarimla mucadele etmek icin guc toplamis olarak cikardim. Bana kazandirdigi bakis acisi ile sonraki gunler yasadiklarima cok farkli gozle bakma imkani bulurdum.

Ve her seansin sonunda, su an kendini nasil hissediyorsun diye mutlaka sorardi psikologum.. Bu nedenle senin anlattigin surec bana biraz degisik geldi, ustelik de iki aydir.

Gittigin kisi tecrubeli birisi mi?

Ynt: psikoterapi süreci nasıl işliyor?

03/12/2013 10:26:00

hemen söylemelisin ki psikolog farklı bir yol da izleyebilir belki.tebrik ederim seni,başlamak çok önemli bence.mutlaka bir orta yol bulacaksınızdır.Olmadı sorularda sorup farklı bir isim arayışına girebilirsin.

Ynt: psikoterapi süreci nasıl işliyor?

03/13/2013 09:50:00

bu haftaki görüşmemizde söyleyeceğim mutlaka, evde işte olan problemlerimi çözmek için gitmiştim,   tamam moral veriyor ama eşimin davranışları daha bir batar oldu, boşanmayı düşünmeye başladım. yaşadıklarım ağır gelmeye başladı. gerçi düzenli görüşme sayımız henüz 6 acaba şimdiye kadar bir ilerleme kaydetmiş olmamız gerekmez miydi ya da ne zaman kendimi daha iyi hissetmeye başlayacağım? merak ettiğim bu. bu arada ilginiz için teşekkürler :)


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...