Yatır/Kaldır Yöntemi

<123>
11/13/2009 06:44:00

Yatır/Kaltır (Tracy Hogg) yöntemi ile çocuğuna uyutmayı öğretmiş anne/babaların tecrübelerini ve yorumlarını merak ediyorum. Link varsa, o da olur.

Ynt: Yatır/Kaldır Yöntemi

11/21/2009 19:50:00

Çok merak ettim nedir bu yatır/kaldır yöntemi biraz bilgi verebilir misin belki işime yarar

Ynt: Yatır/Kaldır Yöntemi

12/01/2009 10:17:00

gecede en az 3-4 defa uyanan bir bebe annesi olarak, ben de merak ettim bu yöntemi. bilgisi olandan bilgilerini paylaşmasını rica ediyoruz...

Ynt: Yatır/Kaldır Yöntemi

12/27/2009 20:17:00

Merhaba ,oğlumda bu yöntemi deniyoruz iki gündür.Önceden gece 2- 3 lerde yattığından uyku saatini de 9:30 a çekelim dedik ama bu arada gündüz uykuları paramparça oldu.o kadar zahmetle uyuyor en fazla 30 dk. sonra mırlamaya başlıyor:)

Bi de YavruSu yu ve diğer metodu başaran arkadaşları tebrik ediyorum...Sorum onlara:6 aydan küçük bebekler için yatır kaldır yapmayın sadece yatağında pışpışlayın diye okudum,bunun güven kaybı yaşamamalarıyla bi ilgisi var mıdır acaba?Son sorum başarınız devam ediyor mu?Yani yatma saatleriniz ve uykuya geçişleriniz hala sorunsuz mu? Umarım cevap:evet tir...

Ynt: Yatır/Kaldır Yöntemi

12/28/2009 14:23:00

Teşekkürler YavruSu ,
Sanırım bebekler uyusun diye kendimizi fazla kasıyoruz:)Kızım 3,5 oldu ve oğlumdan çok çok daha problemli olduğu halde çoktan uyku rutinine alıştı.Her ne kadar uyumamak için hayal gücünü zorlayan denemeler de yapsa , süt-diş fırçalama-masal-ninni sıralamasından sonra çaresiz teslim oluyo uykuya:)
Demem o ki ,en geç 1,5 yaştan sonra büyük oranda düzene giriyo herşey.Yani ,güzel günler göreceğiz çocuklar....

Ynt: Yatır/Kaldır Yöntemi

12/29/2009 16:05:00

merhabalar..
bizde uyku-suzluktan şikayetçiyiz.artık gece kaç kere kalktığımı saymıyorum.
saat başı diye üzüldüğüm uyanmalar artık 30 dkda bire düştü ve ağzına memeyi almadanda  uyumuyor kuzucum..
yani ıık diyor ağlamaya başlıyor.kalkıyorum memeyi veriyorum ki başka türlü kesinlikle susmuyor. 1-2 dk emiyor bazen daha fazla sonrada uyuyor.30 dk sonra tekrar.gündüz de 2 kez 40 dk uyuyor..
çok yoruldum artık.1 ay sonrada çalışmaya başlıyorum.
yatır kaldır metodunu denicem bende.kitabı sipariş verdim.1 hafta oldu işallah yarın gelcek:)
başlamadan bana önerileriniz varmı.
teşekkürler...

Ynt: Yatır/Kaldır Yöntemi

01/01/2010 18:20:00

Merhaba elif-alya,
Kilo alımı iyi mi?Yani aç kalıyor olmasın?Bunun tek ölçütü kilo alımı biliyorsunuzdur.Eğer aç değilse kızımda yaşadıklarımı yaşıyorsunuz.Tamamen alışkanlıktan yani..Ben de süt azalmasın diye 2 saatte bi kaldırıp emziriyordum sonra benim kontrolüm dışında kalkmaya başladı(saat başı ki uyutmak 15 dk alıyordu bana da uyumak için 45 dk kalıyordu)Çalışırken kabus gibiydi...1,5 yaşa kadar sürdü.Şimdi oğlumda uyanmadan kaldırmıyorum asla.Acıkırsa kalkar dedi doktorum.Umarım başarılı olursunuz,kolay gelsin...Bigün tüm bunların geçeceğini düşünürseniz rahatlatıcı olacaktır:)

Ynt: Yatır/Kaldır Yöntemi

02/26/2010 19:38:00

Merhabalar,

benim kizim da 10 aylikken geceleri surekli kalkmaya basladi ve emerek uyumak istiyordu. Bir aksam esim 45 dk boyunca sallamasina ragmen bizimki hala ciglik cigliga aglamaya devam ediyordu ve ben artik tukenmistim. O anda radikal bir kararla bu yontemi denemeye karar verdim.
Bu konuda blogumda detayli yazdim (www.deydanindukkani.blogspot.com) ama yine de kisaca anlatmak istiyorum.  Ilk gece 45 dakika boyunca hic durmadan ciglik cigliga agladi. Ikinci gun buna bir daha nasil dayanacagimi dusunurken , kizim bir damla bile gozyasi akitmadan 30 dk icinde kendi kendine uyumaya basladi. ucuncu gun 20dk, sonra 15 dk derken sure gitgide azaldi.
Su anda cok yorgunsa 5 dk icinde, hic uykusu yoksa 20-25 dk icinde uyuyor.
Yontem kesinlikle cok basirili, mutlaka kitabi alip okuyun. Baska konularda da cok faydali bilgiler veriyor.

Ynt: Yatır/Kaldır Yöntemi

03/05/2010 14:18:00

Kızım ilk 6ay çok rahat uyudu, ama ne zaman dişler gelmeye başladı, uykusuz geceler de beraberinde geldi. Rahat uykuya dalabilmesi için neler denemedik ki, ama çözüm bulamadık. Tracy Hogg'un kitabını okuyunca, metodu denemeye karar verdim. Başte epey zorlu oldu, sırtımdan ter aktığını hatırlıyorum. Ama vazgeçmeden ve sırt ağrılarına aldırmadan devam ettim. Bir de kızımın odasın mini bir müzik seti aldım ve kızım için bir mp3 albümü hazırladım. Albümde hafif tınılı ninniler, sakin klasik müzik parçaları ve tabiat seslerini içeren meditasyon müzikleri var. Yatır Kaldır yöntemi ve müzikle birlikte kızım bir hafta sonra kısa sürede yatağında güzel güzel uyumaya başladı çok şükür. Eskiden uyuduktan 45dakika kadar sonra ağlayarak uyanırdı, koşarak gidip aynı uyutma çalışmalarını tekrar ederdik. Kendi yatağında sakince uykuya dalınca bu da kalktı. Hem metodu hem de müziği tavsiye ederim, okyanus dalgalarının sesi sizi de rahatlatabilir özellikle yorucu bir iş gününden sonra:-)

Ynt: Yatır/Kaldır Yöntemi

03/05/2010 17:49:00

Benim bebegimde suan 7 aylık ama onun uyutmak o kadar zor ki her seferinde farklı yöntemler deneyip bir şekilde uyutmak gerekiyor. Bu bizi çok yoruyor ve sinir sistemimizi alt üst. ediyor. bu yöntemi bende denemek istiyorum. Umarım başarlı olurum ve işe yarar.

Ynt: Yatır/Kaldır Yöntemi

03/05/2010 18:25:00

bu yöntemle ilgili bahsettiğiniz itabın adı ve yazarı ne yazarsanız sevinirim.

<123>

Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Uyku Sorunları

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...