Yatır/Kaldır Yöntemi

<123>

Ynt: Yatır/Kaldır Yöntemi

03/08/2010 07:46:00

Bebek Bakım Sorunlarına Mucize Çözümler, yazar Tracy Hogg. Dilerim size de faydası olur, yalnız deneyimlerimle söyleyebilirim, bebeğiniz diş çıkarma dönemindeyse çok daha zor oluyor.

Ynt: Yatır/Kaldır Yöntemi

03/09/2010 20:12:00

Tracy Hogg sistemini genel olarak basarili bulsam da Pick Up/Put Down yani Yatir/Kaldir yontemine uzun bi sure cok sicak bakamadim...ilk 6 ay Tracy Hogg'a uymayip geceleri de emzirmeye devam ettim fakat kati gidaya gecip yedinci ayi da devirince artik bunun bir aclik degil uyku sorunu olduguna kanaat getirip P.U./P.D. yontemini denemeye karar verdim ama daha ikinci gece bunun bize cok uygun olmadigini anladim...Tracy Hogg yontemi en az iki hafta denemeye devam edin diyor ama ne benim sabrim ne de ic gudulerim buna musade etmedi...kizim surekli yatirip kaldirmama o kadar sinirleniyordu ki birakin tekrar uyumayi iyice uykudan uzaklasir oldu...ben de daha farkli bi sey denedim; 11'deki son emzirmeden sonra ilk uyandiginda (genelde 3.30 gibi) kucagima almayip nerdeyse yanina yatacak kadar egildim yatagina dogru ve sarilip pi$-pi$ladim sakince...ne kadar aglasa da bozmadim hic pozisyonu..nerdeyse bir saat surdu..agladi sustu-agladi sustu..sonra nihayet uyudu...ikinci uyanmada artik daha kisa surdu..ve boyle boyle artik kucaga alinmadan tekrar uykuya dalmayi ogrendi...su anda 8-8.30 arasi uyuyor, 10.30'da uykuda emziriyorum...sonra genelde 3.30 gibi uyandiginda uyutuyorum tekrar kaldirmadan, 4.30-5 gibi emziriyorum, 7-7.30 arasi da kalkiyoruz. Kademeli olarak 10.30'daki emzirmeyi her 3 gunde bir 15 dakika asagi cekerek 2-3 hafta icinde kaldirmayi planliyorum..sonra da sabah 5'teki emzirmeyi kaldirip deliksiz uykuya kavusmayi diliyorum!

Ynt: Yatır/Kaldır Yöntemi

03/20/2010 18:50:00


oğlum neredeyse 6 aylık.onda uygulamayı kesinlikle istiyorum ama nasıl yapacağımı bilmiyorum.daha önce okuduğuma ve duyduğuma göre yatağına bırakıp odadan çıkıyoruz.haliyle ağlıyor.önce 5 dk ara ile yanına gidip teskin ediyoruz.çıkıyoruz o yine ağlıyor...sonra aralar 10 dk 20 dk olarak artıyor????
böyle mi oluyor ayrıntı rica ediyorum

Ynt: Yatır/Kaldır Yöntemi

03/20/2010 20:21:00

Kuzenyas, Tracy Hogg'un Yatir/Kaldir Yonteminde cocugu yalniz birakmak yok kesinlikle..bu daha cok Farber metoduna uygun bir davranis...Yatir/Kaldir kisaca soyle; cocugun uykusu geldigini anlar anlamaz yataga yatirip, sirtina pat pat diye hafifce vurup sh-sh-sh diye uyutmaya calisiyorsunuz..agladigi anda kucaga aliyorsunuz fakat hareket etmeden sadece sakinlesmesini bekliyorsunuz...sakinlestiginde uyumasina izin vermeden tekrar yatiriyorsunuz...agladiginda yine hemen kucaga alip ayni sekilde sakinlestirip yatiriyorsunuz..bu boyle 50-100 kere tekrarlayabilir ilk seferde (sabriniz ve sinirleriniz el verirse)...eger 1 hafta sebat edip bu yontemi uygulayabilirseniz buyuk ihtimalle uyku sorununuzu cozersiniz...ben sahsen sabredemedim..su anda kizim hala 1-2 kez uyaniyor 10.00-7.00 arasi fakat artik kucaga almadan tekrar uyutabiliyorum..yavas yavas ogrenecek diye dusunuyorum (umuyorum...)
Size bol sans diliyorum!!!

Ynt: Yatır/Kaldır Yöntemi

03/21/2010 17:34:00

1 hafta sonra bebeğimi yatağına bırakıyorum ve kendisi uyuyor öyle mi?
kızımda bunu denemiştim.sabaha kadar pışpışlanmak istedi.durduğum anda kıyamet kopuyordu.umarım oğlumda başarılı oluruz

Ynt: Yatır/Kaldır Yöntemi

03/21/2010 18:38:00

valla ben artik soz konusu bi bebek olunca hic kesin konusamiyorum herhangi bir konuda...hepsi birbirinden o kadar farkli ki...Tracy Hogg 1-2 hafta surer diyor israrli bir seklide yontemi uygularsaniz ama teoriyle gercek hayat her zaman ortusmuyor maalesef...bence 2-3 gece deneyin, baktiniz ki olacak gibi degil, cok tepki veriyor, israr etmezsiniz..yani ben oyle yapmistim...yatir/kaldir yerine sadece kucagima almadan yatagina egilip sarilip pispisladim uzun sure (aglasa da bozmadim)...2-3 hafta once basladim buna, simdi yatagina yatirdiktan sonra 5 dak. icinde uyuyor kendi kendine. Bol sans!!!!

Ynt: Yatır/Kaldır Yöntemi

03/22/2010 12:40:00

elejan teşekkür ederim önceliklle
bir sorum daha olacak bu yöntemi gündüz uykularında da yaptınız mı?

Ynt: Yatır/Kaldır Yöntemi

03/23/2010 14:02:00

Merhabalar,
Görüyorum ki çoğumuzun derdi aynı,
benim oğlumda halen emiyor, aslında ilk uyutmak o kadarda zor olmuyor yedir,yıka, emzir ve yatır, bazen kendi kendine konuşarak,mırıldanarak uyuyor bazen de 2-5 kez aralıklarla emziriyorum. Ama asıl sorun gece uyandığında başlıyor, başlarda emzirip yatırıyordum ama bir süre sonra o kadar yorucu olmaya başladı ki odasında ki tek kişilik karylada uyuya kalmaya başladım, sonra da alıştı... Şimdi emziirp yatağına koysam bile ben daha dalmadan uyanıyor beni yanında istiyor, yanımdaykende sürekli emme halinde, eğer meme vermezsem uyumuyor, çok yoruldum, onun uykusuz kalmasıda cabası:( bu yöntemi merak ettim aslında o kadar da zor görünmüyor, ilk fırsatta kitabı alıp okuyacağım, ama bir şey sormak istiyorum, bu yöntemi memeyi kesince mi denesem? Hani hem memeden kesilir hemde uyku düzeni oturur. Ne dersiniz?
Tabi daha memeyi nasıl kesicez onuda bilmiyorum :((
Teşekkürler

Ynt: Yatır/Kaldır Yöntemi

03/23/2010 16:42:00

bende yöntemi deneemek istiyorum ama mert_ada arkadaşımın dediği gibi bende memeden kesince mi denesem acabaaa

Ynt: Yatır/Kaldır Yöntemi

03/23/2010 19:28:00

Ben gunduz uykularini acikcasi cok dert etmedim hic...genelde uyuyakaliyor bir yerlerde :)) ...aslinda Tracy her uyku oncesi ayni proseduru uygulayin diyor ama gece uykusunu nispeten halledince gunduz fazla strese sokmak istemedim bebegi...

<123>

Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Uyku Sorunları

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...