doğuma karar verirken...

<1234>
08/14/2010 11:01:00

her anne  adayı gibi bende bu konuda çok kararsızım.bir yanım normal doğum yapmak isterken diğer yanım ne gerek var ,gününü saatini belirle git ve 10 dakikada bebeğin kucağında olsun diyor.epidural mi,normal mi,sezaryen mi...siz neler düşünüyorsunuz :)

Ynt: doğuma karar verirken...

08/16/2010 06:35:00

doğum konusunda bende kararsızım biraz gerçi normal doğum istiyorum bi aksilik olmazsa herşey normal giderse normal doğum olacak ama epidurallimi yoksa normal doğummu ona karar veremiyorum.

Ynt: doğuma karar verirken...

08/16/2010 14:16:00

Korkuyorummmmmmmmmmmmmm:))
Biliyorum çok erken ,biliyorum biraz abartı ama işte içimdeki normal doğum korkusunu atamıyorumm,ki bu  korku bırakın hamileliği evlenmeden önce bile vardı Allah herkesin yardımcısı olsun...

Ynt: doğuma karar verirken...

08/17/2010 05:19:00

normal dogumu delice istedim ama nasip degilmis. daha once gecirdigim operasyon nedeniyle yapamıyorum... o nedenle epudral sezeryan su an hayalim... insallah nasip olur

Ynt: doğuma karar verirken...

08/17/2010 05:38:00

8 cm'e kadar sancı çekip epidural 8 cmden sonra bağlanmış biri olarak, doğum hiçte aklınızdan geçen gibi birşey değil. Bende ilk doğumumu yapana kadar herkes gibi dayanılmaz birşey yaşayacağımı zannediyor ve çok korkuyordum. Ama şimdi daha doğum yapalı 1,5 sene bile olmamasına rağmen 2. bebeğimi bu sefer epiduralsiz normal doğum yapmayı düşünüyorum.

Ynt: doğuma karar verirken...

08/17/2010 12:19:00

İlginiz için teşekkür ederim,aslında en çok istediğim şeydir normal doğum ama sanki bir mıknatısmışçasına kötü doğum hikayeleri olan insanları etrafıma topladığım için !!!!  korkumu şu ana kadar yenemedim bu nedenle sözleriniz bana moral verdi .

Ynt: doğuma karar verirken...

08/18/2010 03:55:00

Sevgili arkadaşlar, Bu bahsettiğiniz korkuları yaratan biziz. Lütfen sezaryenin bir doğum yöntemi olmadığını iletmeme izin verin ve çocuklarınıza tıpkı sizler gibi doğal yollarla bu dünyaya gelmelerine ve bundan faydalanacakları nimetleri almalarına izin verin. Doğal yollarla doğan çocukların sezaryen ile dünyaya gelenlere göre bağışıklık sistemi açısından inanılmaz avantajları olduğunu iletiyor bilim adamları. Lütfen aşağıdaki 2 adresi incelemeden doğum şeklinizi sezaryen olarak belirlemeyin


Sevgiler

Ynt: doğuma karar verirken...

08/18/2010 04:23:00

nilsafak ben doğumdan sonra önceden anlatılan ve benim dehşete kapılmama neden olan doğum hikayelerine artık gülüp geçiyorum.

Şimdi bakıyorum bana o hikayeleri anlatan insanlar doğumda olduğu gibi her konuda 1 e 1000 katıp anlatıyormuş. Türk milleti olarak yaşadığımız acıları abartarak anlatmayı seviyoruz galiba. Bundan kaynaklanıyor diye düşünüyorum.

Mutlaka zor doğumlar vardır ama o kadar kolay doğumlarda varki insana cesaret veriyor. Hiç sancı çekmeden doğum yapan tanıdığım var. Doktor kontrolüne gittiğinde -ağrısı sızısı yok- doğumun başlamış haberini alıp apar topar doğumhaneye alınıyor ve birkaç saat içinde doğum yapıp çıkıyor. Dilerim Allah her anneye böyle kolay doğumlar nasip etsin..

Ynt: doğuma karar verirken...

08/18/2010 06:09:00

Bende normal doğum yapmak istiyorum, ama biraz panik birisiyim. Bu yüzden endişeliyim. Kendime süreklibu fikri empoze ediyorum :):)

Bir de hamile insanların karşısına geçip kötü doğum hikayeleri ve sonrası lohusalık hikayelerini "lütfen anlatma, rahatsız oluyorum" uyarılarına karşı ısrarla anlatmaya devam eden şahıslara sinir oluyorum.

Her doğum kişiye özeldir, her ne yöntemle olursa olsun herkese kolay, sağlıklı doğumlar diliyorum....

Ynt: doğuma karar verirken...

08/18/2010 14:49:00

  Moral verici konuşmalarınız için gerçekten herkese çok teşekkür ederim,ortalık gerçekten de kötü doğum hikayelerini anlatmak isteyenlerle dolu (yada ben bi mıknatıs gibi çekiyorum:)) ilk çocuğunu normal ikincisini ise sezaryen ile dünyaya getirmiş bir annenin çocuğu olarak normal doğumun sonraki dönemlerde sağladığı avantajları görmezden elbette gelemem,bebeğim her ne kadar planlı olsa da  geliyorum demesiyle birlikte bende büyük bir şaşkınlık yarattı herşeyin bu kadar hızla ilerliyor olabileceğini tahmin etmemiştim doğrusu;))
Bu ilk günlerin şaşkınlığını üstümden attıktan sonra daha sağlıklı kararlar verebileceğimi umuyorum,ve bu güzelliği benden önce yaşamış annelerin deneyimlerini öğrenmek istiyorum.

Ynt: doğuma karar verirken...

08/26/2010 10:01:00

ben eger anne yada bebekte bir saglik sorunu yoksa normal dogumdan yanayim...bebegin dogum kanalina girmesi,kasilmalar..hersey normal bi sürec...

bilerek,sirf vücudum bozulmasin,kolay olsun diye bebegin sezeryanla gereginden fazla strese girmesine neden olan insanlarida anlamiyorum...
masadan kalkip yürüyebilecekken,rahatca bebegimi emzirebilecekken,cektigim bi kac saatlik sanciyi bebegimi kucagima aldigimda unutma sansim varsa, bilerek,isteyerek ve sorun yokken sezeryan yaptirmak istemiyorum...
simdiden kendimi o ana adapte etmeye calisiyorum...baska bir yöntemin varligini aklima dahi getirmeden...

<1234>

Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-40 hafta arasındaki hamileler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...