yemek yemek :)

05/21/2011 21:32:00

Biliyorum.. Farkındayım.. Kel alaka bir konu oldu ilkbahar bebeklerinin içinde.. Hatta çoğunuz Cece mamayı falan soruyor heralde diye düşünerek de gelmiş olabilirsiniz. Hayır bu bebişlerin değil bizim mamalarımız.. :D Ama grubumu çok seviyorum, grubun enerjisini de.. Ben mart ayında doğurmuş bir nisan annesiyim biliyorsunuz, ve yakında sizler de benim gibi yemek yapmaya başlayınca şimdiden hazır olsun da zorluk çekmeyin diye açtım konuyu.. Dertlere battım "bugün ne pişirsem." diye. Eskiden olsa sorun etmezdim amaan ne olacak yeriz bir şeyler diye. Şimdi bebeğimi düşünüyorum. Gaz yapmayacak, sütün tadını bozmayacak vs. vs. 6. ayın sonrasında da "bugün ne ek gıda pişirsem" sorusunu soracağım. Topu birden çıksın işte yemek konusunda :))) Evet sevgili bebeveynler (kaynak:e-bebek) bugün ne pişirdiniz :) 

Ynt: yemek yemek :)

05/22/2011 06:35:00

BEN HENUZ YEMEK YAPMAYA BASLAMADIM. DOGUMDAN SONRA ILK AY ANNEM BENDEYDI, SONRA DA 1,5 AYDIR BEN ESKISEHIRDEYDIM. SIMDI DE ANTALYADAN DONUYORUM, YARIN DA ESKISEHIRDEN ANKARAYA DONUS... VE MUTFAK BENI BEKLER... BEBISLE NASIL OLCAK BILMIYORUM GERCEKTEN... AMA BEN GAZ YAPAN YIYECEK, ICECEK OLAYINA HIC TAKILMIYORUM... ILK AY ANNE VE CEVRE BASKISI SONUCUNDA SUYU BILE SOGUK ICMEMISTIM GAZ YAPAR DIYE HIC SEVMEDIGIM HALDE... AMA BANA COK SACMA GELIYODU ASLINDA NE ALAKA DIYIP DIYIP DURUYODUM. YEDIGIM SEY BAGIRSAKLARIMDA YA DA MIDEDE GAZ YAOIYO, SUTU BAGIRSAKLARIM MI URETIYO DIYE ANNEMLE TARTISIP DURUYODUM KI TESADUFEN BI YAZI OKUDUM VE O ANDAN ITIBAREN DE KIMSEYI DINLEMEYIP BILDIGIMI OKUDUM... AYNEN BENI DUSUNDUGUM GIBI YEDIKLERIMIZDEN SUTE GAZ GECMESININ FIZIKSEL OLARAK IMKANSIZ OLDUGU YAZIYORDU... BI ARA BEBISIN GAZ PROBLEMI OLDU AMA O DONEM GUYA YEDIKLERIME DIKKAT ETTIGIM DINEMDI. SIMDI DIKKAT ETMIYORUM VE BEBISIN SU AN BI GAZ PROBLEMI KALMADI. BEN GAZI BIRAZ DA BUNYENIN YAPTIGINI DUSUNUYORUM... AMA BUNUN YANI SIRA OZELLIKLE PRATIK YEMEK TARIFLERINIZE BOL BOL IHTIYACIM OLCAK... TABI BI DE BEBIS KATI GIDALARA GECINCE :)

Ynt: yemek yemek :)

05/22/2011 06:54:00

YAZIYI GOOGLE DA 20 SORUDA BEBEKLERI ANLAMA REHBERI DIYE ARAMA YAPARAK OKUYABILIRSINIZ.  ACIBADEMDEN BI DOKTOR YAZMIS. SADECE SUT ICIN DIIL, GENEL OLARAK DOGRU BILINEN YANLISLARI MADDELENDIRMIS. AISHWARYA SENIN DEDIGIN GIBI STRESIN FALAN SUTU ETKILEDIGINI O DA SOYLUYO ZATEN. KI BEN DE DENEDIM, STRESSIZ OLDUGUM, COK SU ICTIGIM VE COK UYUDUGUM GUNLERDE SUTUM TASIYO RESMEN...

Ynt: yemek yemek :)

05/22/2011 10:45:00

ben gaz yaptıgını bizzat yaşadım. bu psikolojik mi kafam karıstı simdi. bir gün İpek inanılmaz gazlıydı. neden böyle oldu ki diye düşünürken bir gün önce nohut yediğim geldi aklıma.. belki de bebek fiziksel olarak değil ruhsal olarak etkileniyordur anneden..........?


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 Ilkbahar Bebekleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...