Hayatımda gördüğüm en saçma oyuncak :))

<123>
11/03/2010 05:41:00

Dün migrosta eşim "sen çocuğa bir şey almama müsade etmiyorsun" temalı bir tartışma ardından (o plastik oyuncak veren saçma sapan bir dergi almaya çalışırken ben meraklı minik'in yeni sayısını gördüm, daha faydalı olduğunu söyleyerek aldığı dergiyi bıraktırıp onu aldım oyuncak konusunda da genellikle bu tavrı sergiliyorum adam haklı sanırım) gidip Ada'ya bir oyuncak aldı... Plastik bir düzenek üzerinde döne döne aşağı kayan 3 penguen, en alta geldiklerinde yürüyen merdivenle tekrar en üst kata çıkıyorlar :)))

Bu sırada çalan sinir bozucu müziği saymazsak; çok eğlenceli olduğunu söyleyebilirim :))

İnsanı hipnotize ediyor resmen :)) Marketten geldikten sonra yaklaşık 2 saatimizi 3 penguenin saçma sapan dolaşmasını izleyerek geçirdik :))

Penguenler yukarı çıkıp tekrar kaymaya başladığında da Ada hep aynı tepkiyi verdi; abooooovv :)))))))

Eğlenceli vakit geçirmek isteyenler için ideal bir oyuncak :) Hayatımda gördüğüm en saçma fakat en eğlenceli oyuncak diyebilirim rahatlıkla :))

Ynt: Hayatımda gördüğüm en saçma oyuncak :))

11/03/2010 06:30:00

bu bahsettiğiniz oyuncaktan yıllaaaaar önce, babamın görevi nedeniyle Van'da bulunurken--1991 senesiydi sanırım-- Rus pazarından kardeşime almıştık. Ben o zamanlar 9 yaşındaydım. O oyuncağı ne kardeşim unutabildi ne de ben :))

Ynt: Hayatımda gördüğüm en saçma oyuncak :))

11/03/2010 06:32:00

niye sacma olsunki , hep egitici olması gerekmiyorki bence oyuncakların , eglendirici olmasıda çok güzel bir özellik. Biliyorum o oyuncagı ve bence cok seker

Ynt: Hayatımda gördüğüm en saçma oyuncak :))

11/03/2010 06:38:00

ben Ada'ya hep sökülüp takılabilen ya da fonksiyonu olan şeyler alıyorum onun için herhalde bana saçma geldi :))

Ada da ne yapacağını anlamadı gerçi; karşısına oturup izleyeceği bir şey mantıklı gelmiyor; müdahale etmeye çalışıyor fakat penguenleri alınca oyuncağın bir anlamı kalmıyor, geri koyuyor, parmağıyla dürtüp duruyor hayvanları :))

Ynt: Hayatımda gördüğüm en saçma oyuncak :))

11/03/2010 06:46:00

Nehir,seni anladım ben.Gerçekten bizlere saçma geliyor bazı oyuncaklar .Çocukların keşfetmesi,aktif olmasını gerektiğini düşünüyorsun oynarken.Ama işin çocuk tarafı farklı oluyor.Mesela şu BBC'nin Gece Bahçesi programı.Yiğit,ilk izlediğinden beri inanılmaz seviyor.Bizse böyle saçma sapan bir şeyi nasıl sever diye düşünüp duruyorduk.Onların algılamaları bizden çok farklı oluyor:)

Ynt: Hayatımda gördüğüm en saçma oyuncak :))

11/03/2010 06:51:00

küçükken bizimde vardı o penguenli yürüyen merdivenli kaykaydan:)) evet zekasal olarak bir katkısı olmaz belki ama izlerken eglenir çocuk sende günde bir kez penguenleri izletirsin adaya çizgifilm izler gibi:)

Ynt: Hayatımda gördüğüm en saçma oyuncak :))

11/03/2010 06:53:00

eylemyiğit+1 aynen katılıyorum . Ben de şu sıralar ona bakınıyorum. Kutluay bir gördü başından ayrılamadı:)O an çok acelemiz vardı alamadık ama söz verdim alıcam bu günlerde. Eğlendirmeli bana görede oyuncak nedir yani bu da sırf izlemelik bir oyuncak olsun ne yapalım:))Neden sonuç ilişkisi kursun, sırayla giriş çıkışlar, yerçekimi vs:))

Ynt: Hayatımda gördüğüm en saçma oyuncak :))

11/03/2010 07:01:00

Ben ilkokuldayken, kardeşimin arkadaşının vardı o oyuncaktan. kazık kadar halimle, sırf onla oynayabilmek için, ben de giderdim kardeşimle birlikte arkadaşının evine. bu salak anımı hatıladığıma çok sevindim, teşekkürler NehirT  :))

Ynt: Hayatımda gördüğüm en saçma oyuncak :))

11/03/2010 07:04:00

:) başlığı okuyunca çok güldüm. Nehir'in anlattıklarını okuyunca daha da. Biz de aldık aynısından ve aynı ruh durumunu yaşadık. Çok sevimli çok sinir bozucular.

Ynt: Hayatımda gördüğüm en saçma oyuncak :))

11/03/2010 07:06:00

Elada gece bahcesi manyağı. Ben iggle, uppsy ve makapakanın ufak peluşlarınıda almıstım. Bayılıyor onlara , öpüyor , seviyor, otur diyor , biberonunu veriyor falan , çok komik halleri. Ama itiraf ediyorum bende çok aptal bulmustum ilk zamanlar .

Ynt: Hayatımda gördüğüm en saçma oyuncak :))

11/03/2010 07:09:00

saçma=absürd=komik anlamında kullandım :)) çünkü ne biz ne de Ada amacını anlamadık oyuncağın... yine de çok eğlenceli gerçekten kurduğumuz andan itibaren Bülent de ben de çok güldük... Hele Ada'nın penguenlerin her tepeye çıkıp vıjjjtt diye kaydığı anda abooov demesi :))))

<123>

Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Gelişime katkıda bulunacak aktiviteler..

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...