Temizlik Detayları

<123>

Ynt: Temizlik Detayları

09/25/2012 15:51:00

Evet dusakabink ve fayansk cek cekLe suyunu almak cok kolaylastiriyor. Ama sihirli sivi diye bir sey var her yerde yok agir bir deterjan degil. Dusakabine hic zarar vermiyor ve fayans aralarina sıkip basitce fircalayinca bembeyaz yapiyor. ;)

Ynt: Temizlik Detayları

09/25/2012 19:14:00

Allerkim vardı ama üstüne ürtiker atağında geçirince zararlı kimyasalları hayatımdan uzaklaştırdım. Dr arkadaslarımın tavsiyesi ile Amway  ürünlerini kullanıyorum evimde.Klasik temizlik anlayışının dışında da evin gayet  temiz ve hijyenik olabileceğini öğrendim(bende çamaşır suyu kokusunu temizlikle eşdeğer sayardım)Çamaşır,bulaşık,ev temizlik ürünlerimin hepsini değiştirdim.Üye olunca internet üzerinden indirimli siparişte verebiliyorsunuz..Ben kendimde göğüs hastalıkları uzmanıyım allerji şikayeti,klorak zehirlenmesi ile gelen okadar çok titiz evhanımı var ki..Bunlar zehir çok dikkatli olmak gerekiyor.Temizlik hijyen derken kanserojen ve allerjik maddeler inhale etmekteyiz..Özellikle bulaşık deterjanı çok önemli..parlatıcıdan muhakkak kaçının direk kanserojen,tabi sirkeyide hayatımızda daha cok kullanmak gerekiyor.

 

Ynt: Temizlik Detayları

09/26/2012 08:10:00

Yerler bir hafta yuzey temizleyici ile temizlenir bizde, ertesi hafta domestosla silinip, sirkeli suyla durulanir. Devamli domestos kullanmanin cok iyi bir sey oldugunu dusunmuyorum

Ynt: Temizlik Detayları

09/26/2012 08:13:00

Bir de aklima gelmisken, rossmanda domol marka sirkeli temizleyici var, kokusundan rahatsiz olmazsaniz, yerleri, banyoyu, hatta mutfagi super temizliyor. Ama birazcik sirke kokuyor ev.

Ynt: Temizlik Detayları

09/26/2012 08:52:00

Bulaşık makinesi hariç tüm temizleyicileri evde kendim hazırlıyorum epeydir. 

Çamaşırda, Yeşilköpük'te anlatılan tarifin benzerini kullanıyorum. Arapsabunu yerine, doğal zeytinyağlı sabun kullanıyorum. Sonuç gayet tatminkar!
Tuvalet ve banyoda, boraks + yemek sodası + arapsabunu karışımını kullanıyorum. Boraks antifungal, yemek sodası antibakteriyel ve bildiğim kadarı ile boraksın hastanelerde bile gerekli hijyeni sağladığı kanıtlanmış. Yemek sodası ayrıca tüm deodorantlardan çok daha başarılı bir ter kokusu önleyici, herkese tavsiye ederim. Doğal çözümlerle hem kendi sağlığınızı hem de çevreyi koruyun. 

Ynt: Temizlik Detayları

11/28/2013 19:52:00

kapı kolları ve prizler silinmeden ev temiz sayılmaz bence,çok bakteri topluyor

<123>

Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Güncel Haberleşme ve Bilgilendirme Grubu

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...