2 aylık bebeğim yatağında yatmıyor

04/27/2012 00:48:00

Merhaba,bebeğim iki aylık ve doğduğundan beri ya üstümde uyuyor ya da bacaklarımın üstünde.uyuduktan sonra yatağına yatırdığımız anda uyanıp ağlıyor ve yeniden sallayın uyutmak zorunda kalıyoruz.uyku diye bişey kalmadı ne bende ne eşimde.bizim yatağımızda yatmasına bile raziyiz fakat onuda istemiyor.buna ben alıştırmadım hep böyleydi.dogdugundan beri.aranizda böyle bı sorun yasamış ve çözüm bulmuş olan var mı?

Ynt: 2 aylık bebeğim yatağında yatmıyor

04/29/2012 00:30:00

kundaklamayi denediniz mi? benim oglum sadece kundak ile uyuyordu. bebeklerede olan dusme endisesi ile sirt ustu yatirdigimizda kollarini sallayip kendini uyandiriyordu. kundaklayinca oglan guzel uyumaya basladi.  isterseniz bir deneyin. bu yaslarda yani 4 aya kadar cocugu simartma diye bir sey yok , onu incitmeden ne uyutuyorsa onu yapin. 4-6 ay sonrasinda bebekler kendilerini sakinlestirmeyi ogreniyorlar. o zamana kadar emzik, kundak, meme ne varsa kullanin. birde vibrasyon yapan bazi oturaklar var onlari denediniz mi?bazilari otomatik kapaniyor 20-30 dakika sonra.

kolay gelsin, uykusuzluk cok zor.

Ynt: 2 aylık bebeğim yatağında yatmıyor

04/29/2012 06:43:00

Merhaba bizde de aynı sorun var umarım bizimki gibi olmaz gündüz uykularında sürekli sallıyorum gecede beraber yatıyoruz hatta bazen gecede sallıyorum iki yas sonrası düzelir diyorlar :((

Ynt: 2 aylık bebeğim yatağında yatmıyor

04/29/2012 11:27:00

 aslında bence sorun değil,bazı çocuğun yapısı öyle sanırım,benım kızım hala yanımızda,çok çok rahatız..=)kendi yatagındada yatıyor ama genelde yanımızda yatırıyoruz..

Ynt: 2 aylık bebeğim yatağında yatmıyor

04/29/2012 17:06:00

Yasasın yalnız degilim

Ynt: 2 aylık bebeğim yatağında yatmıyor

04/30/2012 16:31:00

biz de aynı dertten muzdaribiz kucakta uyumak istiyor:(
bir yolu olmalı yayakta yatmasının ama nasıl acaba?

Ynt: 2 aylık bebeğim yatağında yatmıyor

05/02/2012 20:28:00

Hemen her anne babanın yaşadığı bir sıkıntı, sanırım o dönemlerinde biraz daha fazla sabırla , yatağında yatarken bir ninni veya konuşma şeklinde sakinleştirilebilirler.  Ancak şunu söylemeliyim ki, yaşı ilerledikçe , uyumayacağım pazarlıkları başlıyor ve onları ikna etmek hiç kolay olmuyor:)

Ynt: 2 aylık bebeğim yatağında yatmıyor

05/05/2012 16:40:00

Yeni deneyimleyen anne olarak bende uyku ile ilgili başlarda zorluk çekmiştim. Kararlı olarak bu konuyu şimdilik atlattım. Eşinizin yada evdeki büyüklerin etkileride bu konuda çok büyük oluyor. Annemler beni oğlumla yalnız bırakıp gitmeseydi, belki bende ayağımda hala sallıyacaktım.

Handaniko hiçbirşey için geç değil. Kararlı olursan bunun üstesinden gelebilirsiniz. 4. aya kadar uyku rutininizi yavaş yavaş oluşturun. Bunun sadece size değil çocuğunuz için önemli olduğunu düşünün. Yemek yemesi kilosuna herkes çok önem veriyor ama, iyi bir uykuyla bebek daha sağlıkla büyüyor. Hemde anne baba birbirine zaman ayırabiliyor. Ben uyku saatini şu anda 7 ye aldım, 7 dedimi uyuyor. Darısı tüm isteyen annelerin başına. Bunları unutmamak için yazdığım bir blogum var oradada hızlıca bu konu üzerinde durmuştum. Okumak isterseniz paylaşmak isterim.

http://momoveannesi.blogspot.com/2012/04/uyku.html

Sizin kokunuzun olduğu bir giysiyle yatırmayı deneyebilirsiniz.


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-6 Ay bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...