Aday kitap listesi

<12345>
07/25/2012 09:39:00

Kitap kulübü için bir liste oluşturup içinden seçebiliriz. Bu konunun altına önerdiğimiz kitapları listeleyelim..Kitapla ilgili kısa bilgi, türü de yazılırsa seçim için faydalı olabilir. Her ay farklı bir tür kitap seçersek bir önceki ay okunan kitap kulübüne türü sevmedikleri için katılamayanlar sonraki aya katılabilir..

Ynt: Aday kitap listesi

07/25/2012 09:41:00

Fransız Balkon - Ahmet Coşkun


Bir arkadaşımın son romanı. ALS hastası bir gencin mahkum olduğu tekerlekli sandalyede kurduğu fanteziler üzerine kurulu bir roman. Henüz okumadım ama tartışmak için enteresan olacağını düşünüyorum.

Ynt: Aday kitap listesi

07/25/2012 09:54:00

Bir edebiyatçı tavsiyesi: Ahmet Hamdi Tanpınar- Huzur  Şahane bir İstanbul romanı.. Edebiyattan tat almamı, edebiyatı sevmemi sağlayan roman.

Ynt: Aday kitap listesi

07/25/2012 10:21:00

Ahmet Hamdi Tanpınar'ın Saatleri Ayarlama Enstitütüsü'nü benim de edebiyat mezunu bir kuzenim var,o tavsiye etmişti. Hem beğenerek okudum,hemde radyo tiyatrosunda dinledim.Bakış açıma çok faydası oldugunu söyleyebilirim.

Huzur romanını da dikkate alayım.

Evde Paul Aster'ın Invisible romanı var. Ancak beklemede,ingilizce olunca sonlara kalıyor:)

 

Ynt: Aday kitap listesi

07/25/2012 14:37:00

buket uzuner tavsiye edebilirim iki yeşil su samuru,kumral ada mavi tuna --shantaram güzel bir kitaptı hindistan üzerine...sırça fanus enfes bir kitaptır slyvia platt..milan kundera sever biri olarak şaka romanını tavsiye edebilirim.. iki yeşil su samurunda bir cümle vardır '' ölümünün sebebi yürek kanamasıydı'' 

Ynt: Aday kitap listesi

07/30/2012 05:37:00

Uygar Şirin "Büyük Deniz Yükseliyor", hayatımın tuhaf bir döneminde okuduğum ve müthiş zevk aldığım kitaptır.

Ynt: Aday kitap listesi

07/30/2012 06:59:00

Bir odadan bir odaya- Elif Guney Putun. Babasi Yilmaz Guney' i baska bir pencereden yansitiyor. Kucuk bir kizin acilarini, yalnizligini ve caresizligini anlatirken bir baba, bir es ve bir insan olarak bilinmeyen yonleriyle yepyeni bir yilmaz guney portresi sunuyor okura. / dogan kitap yayinlari

Ynt: Aday kitap listesi

07/30/2012 07:13:00

171 sayfa oldugunu eklemek istedim.

Ynt: Aday kitap listesi

07/30/2012 07:16:00

Elizabeth Badinter  Kadınlık mı,annelik mi???


Çok tartışmalı bi kıtap ama annelığın durumlarını sorgulatması açısından okunmalı..okuyalım=)

Ynt: Aday kitap listesi

08/05/2012 19:24:00

Ben de kitap önermek istiyorum. Ama okumadıklarımdan değil de çok sevip tekrar okumak isteyebileceklerimden. 

Çernişevski'nin NASIL YAPMALI isimli 2 ciltlik romanı farklı bir kitap, özellikle aşka başka bir yerden bakan ve ikili ilişkiler için de farklı bir bakış getirebilecek, tartışılabilecek bir kitap bence. Kitap temini konusunda aşağıda link verdim.
http://www.evrenselbasim.com/tanim.asp?sid=ANS4MM26BY5Y3VXXKABQ

İkincisi de  ŞİBUMİ, yazarı Trevanian 
 http://www.netkitap.com/kitap-sibumi-trevanian-e-yayinlari.htm
Arka kapaktaki anlatım:

İnanılmaz ölçüde karışık ve özgün bir roman kahramanı Nicholai Hel. Yarı Rus, yarı Alman asıllı koyu bir Amerikan düşmanı. Şanghay'da doğmuş, bir Japon generali tarafından büyütülmüş; bir Japon bilgesinden de 'Go' oyunu öğrenmiş. Bask dili dahil yedi dili ana dili gibi konuşuyor. Plastik kartla ya da kurşun kalemle bir insanı rahatlıkla öldürebilecek ustalıkları da edinmiş. Üstün düzeydeki 'yakın algılama' yeteneği yüzünden fotoğrafı bile çekilemeyen bu profesyonel terörist avcısı, terörcü, korkusuz mağaracı, yenilmez savaşçı ve gerçek feylosof, günün birinde emekli olarak yaşadığı şatosundan çıkıyor; amansız ve acımasız bir dövüşe katılmak üzere...

Ynt: Aday kitap listesi

08/05/2012 21:06:00

Bir kitap daha, MASALLAR VE TOPLUMSAL CİNSİYET; Melek Özlem Sezer.

http://www.insanokur.org/?p=26284
Bir masal analizi kitabı. Masum görünen masallarda ne imgeler gizliymiş, çok şaşırtıcı.  Pamuk Prenses'in başına gelenler gerçekte neymiş, Hansel ile Gratel ne kadar travma yaratabilcek bir korku kitabı imiş, Kırmızı Başlıklı Kız çocukta hangi duyguları yaratabilirmiş, tüm bunları okudukça insan hayrete düşüyor. Özellikle toplumsal cinsiyet rollerinden arındırılmış çocuk yetiştirmek isteyen anneler okumalı. Pek çok masalı anlatmaktan ve okumaktan vazgeçirtecek bir kitap.  

<12345>

Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Film/Kitap Kulübü

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...