Annem, kv ve eş

<12>

Ynt: Annem, kv ve eş

01/25/2012 08:57:00

yine de sık sık gelebilşyorlar ne güzel..benim ailem uzakta olmasına rağmen 2-3 ayda bir gelmesinden rahatsız olur eşim.oysaki yemeğimizie ütümüze varana kadar hrşeye yardım etmelerine raağmen...
ama kendi ailesi geldiğinde (haftada en az 1 kere geliyorlar)burası sizin eviniz diyip yedek anahtar bile vermiş.

onun için senin durumun bundan iyi.

bence idare et.annenin babanın kötü yönlerini eşine sezdirme.sürekli kapat.haklarında güzel şeyler anlat.ki eşin de sevsin.bilin altında iyi izlenimler oluşsun..

ailene gelince ,onları kırma.iyliklerini isterler hep.ve ep de yanında olurlr.annene kayınvaldenin güzel huylarındn bahset.
"kucağına hiç almaz.çok ince.almadan önce izin ister"falan deki ona da mesaj gitsi...

ne dersin..

Ynt: Annem, kv ve eş

01/25/2012 09:17:00

öncelikle çok şanslısın etrafınızda yakınlarınız var yalnızlık o kadar zordurki bizler bilmiyoruz belki ama bunu çok fazla yaşayan var...
öncelikle eşinin şunu kabullenmesi gerekmezmi haddim olmayarak yazıyorum...her insan ayrı anne babadan farklı doğar her kişinin karakteri farklıdır kimse kimseye benzemez ve benzetilmeye kıyaslanmaya çalışmamalı..anne babalarımız ortalama 50-60 yaşlarında düşün bunca seneyi huyunu karakterini bir kenara atabilirmi elbette hayır bizler başaramazken onlar nasıl başarsın..bence kıyaslamaktan vazgeçip insanları oldukları gibi kabul etmeyi deneyin ve ne kadar güzel ki sağlıkları yerinde gelebiliyorlar görebiliyorsunuz Allah korusun ya tersi olsa...sen kayınvalideni tanımadan önce anneni anne özelliklerine sahip biliyordun kv daha farklı davranınca eşine hak veriyorsun ya tam tersi olsaydı senin annen kv gibi davransaydı eşin anneni çok seviyorum benim annem az gelsin diyebilirmiydi sence..ailemiz bizi evlenene kadar her türlü zahmetimizi çekmiş biz karşılarına geçip az gelin diye nasıl derizki..
kim ne derse desin ben anne babalarımızın yerini kimsenin tutmayacağını bilir ve söylerim ve onları asla kırmama taraftarıyım...benim en yakın arkadaşımda sizin yaşadığınız durum vardı arkadaşım hep derdiki kv çok iyi eşim annemi istemiyor bende istemiyorum kv me hiç benzemiyor ...vs..sonra aradan 6 yıl geçti bunlar boşanmaya karar verdi arkadaşımın çok sevdiği kv si kıza demediği lafları bırakmadı oğlunu tuttu hep oğlunu savundu..kıssadan hisse et tırnaktan ayrılmaz herkesin kendi canı...o yüzden ben derimki eşine ailenle iligli haklısın gibi bir cümle kurma...
umarım incitecek birşey yazmadım tüm samimiyetimle düşüncelerimi paylaştım..sevgilerle...önce sağlıklı sonra huzurlu yıllara..

Ynt: Annem, kv ve eş

02/03/2012 09:34:00

Ne kadar şanslısınız okurken ne kadar özendim size.
hamileliğimde ve bebeğimin doğumundan itibaren hemen herşeyimizle annem ilgilenmiştir. aslında bende eşimin ailesi/annesi tarafından şımartılmayı en azından biraz ilgi görmeyi çok istemiştim. fakat aksine hamileyken bile onların yüzünden çok ağlamışımdır. tabi doğumdan sonrada. durum böyle olunca bende eşimin ailemin ve annemin hakkını vermesini bizim için ne kadar kıymetli olduğunu göstermesini çok istiyorum bu nedenlede sürekli kavga ediyoruz.
 
ama tam tersi olsaydı ben sizin yerinizde olsaydım eşimin aileme (onlar farkında olmasalar bile) böyle davranmasına izin vermezdim. sonuçta anneniz cahillikten ziyade kendi döneminin doğrularıyla hareket ediyor. belliki siz onun için çok kıymetlisinizki sürekli yanınızda olmak istiyor. zaten arayıda açmışsınız. üstelik kayınvalideniz böyle olsaydı eşiniz annesine evime gelmesin çocuğumu kucaklmasın diyebilecekmiydi. aksine sizi sürekli idare etmeye zorlayacaktı. eğer gerçekten sizi seviyor ve kıymet veriyorsa sizin kıymet verdiklerinize istemese bile oda en azından idare etmeye çalışmalı.

malesef bütün erkeklerin adalet anlayışı aynı sanırım.

<12>

Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...