bebeğinizle eve ilk geldiğinizde köpeğiniz nasıl bir tepki verdi?

<12>
07/29/2011 04:09:00

benim 15 yasında bebekliğinden beri buyuttugum bir terrierim var. doğumdan hemen sonra hastanede eşime  bebeğimin fazlaan bir battaniyesini verdim. Lucky, oğlum gelmeden kokusunu alsın yabancılamasın diye. Eşim o koşturmacada unutmuş battaniyeyi  koklatmayı. neyse eve geldik beni özlemişti atladı zıpladı üzerime. Bebekle ilgilenmedi. anlamadı ilk onun hayatımızdaki önemini ilk zamanlarda. sonra da kabullendi.ben oğlumu kaçırmadım hiç kıskanmasın diye. dile kolay 15 yıl. neyse şimdi 2.5 aylık olduk belki de yaşlı olduğu için arada gelip oğlumun ayaklarını koklamak dışında pek bir tepki vermiyor.

Ynt: bebeğinizle eve ilk geldiğinizde köpeğiniz nasıl bir tepki verdi?

08/22/2011 09:59:00

Benim de bir köpeğim, kedim ve kuşum var. Oğlum ilk doğduğunda kedim de köpeğim de onu çok merak ettiler. 40'ı çıkana kadar pek yaklaştırmadım. 40 günden sonra yavaş yavaş yaklaştırdım, bu arada bebeği kıskanmamaları için onlara bol bol sevgi gösterdim. Oğlum ağladığında köpeğim telaşla bana haber veriyordu. Kedim de soğuk kış aylarında hep oğlumun yanında yatarak ayaklarını ve sırtını ısıttı. Şimdi oğlum 20 aylık. Kedim maalesef sene başında öldü. Birkaç hafta sonra yavru bir kedi aldık ve üçü çok güzel anlaşıyorlar. Birlikte oyunlar oynuyorlar ve oğlum hayvanlarla birlikte büyüdüğü için yaşıtlarına göre çok daha sosyal ve girişken. Herkese bir evcil hayvan beslemeyi tavsiye ederim.

Ynt: bebeğinizle eve ilk geldiğinizde köpeğiniz nasıl bir tepki verdi?

09/19/2011 08:41:00

Benim de 5 yaşında bir köpeğim ve 5.5 aylık bir oğlum var.Benim köpeğim büyük bir ırk ve 50 kg'a yakın koca bir dana :)) Sevgili mia'mız ileri itaat eğitimlidir,tam bir sevgi kelebeğidir.Fakat biz cüssesi nedeniyle başta çok dikkatli davrandık... Köpeğimiz de bunu hissetmiş olmalı ki ,biz davet etmedikçe oğlumuza hiç yaklaşmadı.Sonra oğlum hareketlenip çevreye ilgisi artınca,ilk kahkasını sevgili köpeğimize attı.Ve bu çok özek bir andı.....Şimdi aralarında inanılmaz bir bağ var,inşallah çınarım biraz daha büyür ve güzel güzel oynarlar.Hayvan sevgisi kadar insanı merhametli yapan birşey yok bence.

Ynt: bebeğinizle eve ilk geldiğinizde köpeğiniz nasıl bir tepki verdi?

09/22/2011 16:53:00

bizim evin kadroluları arasında da üç kedi ve bir köpek var. hamileliğim boyunca ennnn tahammül edemediğim soru "eee bebek doğunca kedileri napıcaksın" sorusuydu. kedi bebeği boğar şehir efsanesiyle yetişmiş bi milletiz malesef. eve geldiğimiz gün kızımı yatak odamıza götürdüm hayvanları teker teker odaya alıp koklamalarına, incelemelerine izin verdim. İster istemez düzenleri bozuldu, onlara olan ilgi ve sevgi paylaşıldı. May'e hiç bi zararları olmadı ama kıskançlık yapıp benden intikam almaya çalıştılar zaman zaman :) banyo halılarıma işemeler, çiçeklerimi yemeler...veterinerimiz may onlarla iletişime geçtiğinde kıskançlıklarından eser kalmayacağını söyledi. sanırım bi iki aya işlem tamam. ha bu arada doğum yapmadan tek bi önlem aldım o da may'in oda kapısına güvenlik kapısı takmak oldu. kedilerin yatağına ve oyun halısına yerleşmelerini istemedim tüy bakımından o kadar. hayvanla büyüyüen çocuğun bağışıklık sistemi daha kuvvetliymiş. Herşey bi yana mutlu, merhametli ve  hayvan sever olarak büyüyolar. daha büyük bi artısı olabilir mi.

Ynt: bebeğinizle eve ilk geldiğinizde köpeğiniz nasıl bir tepki verdi?

10/10/2011 09:20:00

Benim de bebekliğinden beri 13 yıldır birlikte yaşadığım köpeğim Zeytin ve sayısı sıkça değişen kedilerim var. Kediler bahçedeler daha ziyade o yüzden kafalarına göre gelip gidiyorlar, özgürler, bir de yeni yavrularımız geliyor, komşular buldukları yavruları bizim bahçeye atıyorlar falan. Şimdi de yedi aylık olmak üzere olan ikizlerim var. Benim de hamilelikte en sinirimi bozan soru köpeğe ne olacağı idi. "Eee köpeği ne yapacaksınız", "Gönderin bunu" gibi insanın canını sıkan laflar. Onlar yokken Zeytin vardı diyordum ben de. 

Bebişler gelince Zeytin biraz garipsedi tabi. Bir süre odalarına girmesine izin vermedim. Zira bizimkiler 7.5 aylık doğdular, kuvezde kaldılar bire süre, çok hassas olacakları söylendi. Ama zaman geçtikçe, bebişler toparlandı. Artık kızmıyorum odalarına gelmesine, ama oyun oynadıkları yorgana gelip oturmak istiyor, bu konuda biraz bozuşuyoruz. Bir de kıskanıyor halen, onlardan sonra epey huyu değişti. Galiba dikkat çekmek için arada içeri yapıyor. Şimdi şimdi bebişler de onunla ve kedilerle ilgilenmeye başladılar. Geçenlerde kızımla uzanıp okşadık Zeytin'i. Sanırım aralarındaki iletişim arttıkça kıskançlık da biter. Çünkü Zeytin hiç kıskanç bir köpek değil aslında, getirdiğim bütün kedilerle dost olan hatta annesiz kalanları kendisi anne olmadığı halde emzirip besleyen bir köpek. Ben iyi anlaşacaklarını düşünüyorum. Hiçbirinden vazgeçmeye niyetim yok. 

Ynt: bebeğinizle eve ilk geldiğinizde köpeğiniz nasıl bir tepki verdi?

10/10/2011 10:33:00

Ne güzel böyle hikayeler okumak ve yalnız olmadığını bilmek:) Bence hemen haşır neşir olmalarını sağlayın, yorgan olayına falan da takılmayın bir süre sonra çocuklar Zeytin'in üstüne binecekler zaten:) Bizimkiler alt alta üst üste, aşıları tamam olduğu sürece sorun yok.

Ynt: bebeğinizle eve ilk geldiğinizde köpeğiniz nasıl bir tepki verdi?

10/10/2011 11:39:00

SAİE BENI GRUBA CAGIRDIGIN ICIN TESEKKUR EDERIM... oncelıkle benım henuz bebegım karnımda. ve 16 aylık erkek bır golden retriever ım var. su an bıle bebegımı hıssettıgını bılıyorum cunku karnım buyumeye basladıgından berı ustume atlamıyor ve ben oturdugumda karnımı koklayıp kafasını koyarak bıraz durup gıdıyor.
bır goldenla yasamak bır apartman katında ınanılmaz guc ama ben butun gucluklere ve karısılmalara karsın 16 aydır ona bakıyorum ve bebegım (o da erkek, su an 8 aylık gebeyım) olduktan sonra da allah ızın verırse bakmaya devam edecegım
bundan sonrakı duam onlar ıcın umarım hzuurlu sevgı dolu paylasımlı bır hayat surmelerı.. herkese sevgı dolu yasamlar dılerım... buraya yazdıgınız deneyımlerı okuaycagım dıkkatle

ayrıca www.pasavekardesi.blogspot.com dayız:)

Ynt: bebeğinizle eve ilk geldiğinizde köpeğiniz nasıl bir tepki verdi?

10/10/2011 14:36:00

benim de iki köpeğim var.doğumdan sonra eve geldiğimizde ikisi de evdeydi. önce ana kucağını yaklaştırıp koklamalarına izin evrdim. yaklaşık 3 ay boyunca aynı koltukta ve yatakta tutmaya dikkat ettim ama onun dışında gayet bit bütünlük içerisindeyiz evde. şimdilerde cocker olan köpeğime sevgiyle sarılışı, burnundan opmeye çalışması ve on ayaklarını tutup havaya kaldırıp birlikte dans etmelerine bayılıyorum!!

Ynt: bebeğinizle eve ilk geldiğinizde köpeğiniz nasıl bir tepki verdi?

10/11/2011 10:14:00

Tülin Hanım ( adınız Tülin sanırım) sağlıkla ve hayırlısıyla oğlunuzu kucağınıza almayı nasip etsin Allah. Goldenlar çocuklu aileler için ideal köpeklermiş, çok iyi anlaşacaklarından eminim.

Ynt: bebeğinizle eve ilk geldiğinizde köpeğiniz nasıl bir tepki verdi?

10/11/2011 10:17:00

ınsallah evet adım tulın :)

Ynt: bebeğinizle eve ilk geldiğinizde köpeğiniz nasıl bir tepki verdi?

10/12/2011 12:39:00

Merhaba,
Benim kızım 14 aylık diğer kızımız Dusty (Golden Ret.) ise 6 yaşında evde tam bir curcuna havası.. Kızım küçük adımlarınız köpeğimiz ile oynamak için daha kuvvetlice atıyor ve onun yürüme gelişimini hızlandırıyor..

<12>

Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
bebek ve köpek

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...