LEGO Duplo Baby Zoo 4962

(LEGO)

Nurturia Shop'ta ürün satışı sona ermiştir. İlginize teşekkür ederiz.

Ürün bilgileri güncellenmediğinden eski, eksik ya da artık yanlış olabilir.

Büyütmek için resmin üzerinde gezin.

Öne Çıkanlar

 • LEGO Duplo hayvan bakıcısı Minifigürü (kadın), yavru fil, yavru aslan, yavru kutup ayısı, yavru zürafa, yeşillik, buz için saydam tuğla ve çeşitli boyda LEGO Duplo tuğlaları içerir.
 • Toplam 18 parça.
 • Parçalar küçük çocukların kolay takabileceği, zorlanmadan sökebileceği bir formda tasarlanmıştır.

Ürün Detayları

Hayvanat bahçesinde yardıma ihtiyaç var!


Çeşitli hayvan yavrularının bakıldığı hayvanat bahçesi temalı bu LEGO Duplo seti, hem pek çok figür içerdiğinden dolayı kendi başına oynanabilir hem de diğer setlere eklenerek zengin bir oyun kurabilme olanağı sağlar.

Şirin tasarımlı bebek hayvanlar ve bir Minifigür ile zenginleştirilmiş Baby Zoo seti aynı zamanda çocukları etraflarında pek de göremeyecekleri zürafa, kutup ayısı gibi hayvanlarla da tanıştırır.

LEGO Duplo Hakkında

Küçük eller için tasarlanmıştır

Duplo tuğlaları klasik LEGO tuğlalarının iki katı en, boy ve yüksekliğindedir. Bu sebeple küçük eller Duplo'ları daha kolay takar ve birbirinden ayırabilir.

LEGO = Matematik + Mühendislik + Sanat

LEGO parçaları her zaman matematiksel bir düzen içerisindedir, böylece çocukların erken dönemde matematik ve geometri kavramlarıyla tanışmalarına yardımcı olur. LEGO'larla vakit geçiren çocuklar parçaları tanımlamak için kendilerine has "ikili tuğla", "dörtlü kare" gibi matematiksel bir dil uydururlar, iki tane dörtlü parçanın örneğin bir sekizli parçaya takıldığını ve onunla toplamda eşit olduğunu çok erken farkederler. 

Yarattıkları nesneleri değiştirmek ve geliştirmeye kafa yorar, analitik bir beynin temellerini atarlar. Aynı zamanda estetik olarak da kararlar alabilir, simetri ve renk kullanımını öğrenirler.

LEGO Duplo ve güvenlik

Tüm Duplo ürünleri standart güvenlik testlerinden geçer.
 • Isırma testi
  Çocukların parçaları ağızlarında çiğneyemeyeceklerinden emin olmak için.
 • Çekme testi
  Parçaların çekerek parçalanmamasından emin olmak için.
 • Basınç testi
  Parçaların basınç altında, örneğin çocuğun sandalyesinin ayağının altında, parçalanmayıp zarar verebilecek küçük parçalara ayrılmadığından emin olmak için.
 • Basma testi
  Parçaların üzerlerine çıkıldığında ya da oturulduğunda kırılmayacaklarından emin olmak için.
Kimi LEGO Duplo setleri plastik kutusuyla beraber satılır. Bu kutular çocuklar tarafından sıklıkla uzanamadıkları yerlere erişmek için basamak olarak kullanıldığından 20 sene önce yeniden tasarlanmış, 10 değişik plastik çeşidi ile denendikten sonra şimdiki formunu almıştır. Kutular 50 Kg yüke dayanabilir, ezilse de parçalanmaz ve zarar verici parçalara ayrılmaz bir plastikten yapılır.

Ürün Özelllikleri

Kodu :
4962
Orijinal adı :
LEGO Duplo Bricks & More My First Build
Figür sayısı :
4
Model yılı :
2006
Parça sayısı :
18
Tema :
Duplo
Minifigür sayısı :
1
Tavsiye edilen yaş aralığı:
2 yaş - 5 yaş arası

Bu Ürünle İlgilenenler Şunlarla da İlgilendiler

Ürün Yorumları

yeni hayvanlar ile yeni hayallere..,

kedi, köpek ve çiftlik hayvanları dışında yeni hayvanları görüp tanıması çok güzel. diğer legoların yanında çeşit olarak iyi bir seçim. parça sayısı biraz daha fazla olsaydı daha memnun olurdum. kızım zevkle oynuyor, tavsiye ederim...

çok güzel.,

Tuna, zoo serisini çok sevdi. Çok güzel. Severek oynuyor. Hayvanların üzerine kız ve erkeki takıp gezdiriyor. Tavsiye ederim.

Ürün kodu: 975