LEGO Duplo Creative Sorter 6784

(LEGO)

Nurturia Shop'ta ürün satışı sona ermiştir. İlginize teşekkür ederiz.

Ürün bilgileri güncellenmediğinden eski, eksik ya da artık yanlış olabilir.

Büyütmek için resmin üzerinde gezin.

Öne Çıkanlar

 • Kırmızı, mavi ve sarı seçim şablonları, zürafa, fil ve papağan oluşturmak için şablonlarla uyumlu renkte tuğlalar ve dekorasyon için çeşitli boyda LEGO Duplo tuğlaları içerir.
 • Toplam 23 parça.
 • Parçalar küçük çocukların kolay takabileceği, zorlanmadan sökebileceği bir formda tasarlanmıştır.

Ürün Detayları

Seç, sırala, sınıflandır!


Creative Sorder, zekice tasarlanmış bir sıralama ve sınıflandırma oyuncağıdır. Üç farklı hayvan figürü oluşturabilecek tuğlalar ve dekorasyon için de bazı ek parçalar içerir.

Her bir hayvan figürünün parçalarının, figürün oluşturulabileceği tek şekilde içinden geçirilebildiği seçme şablonları içerir. Örneğin, mavi şablon fil figürünü oluşturabilmek için gerekli parçaların sığabileceği boşluklar içerir. Çocuğunuz, 23 parça arasında o şablona uyanları bulmalı, doğru şekilde boşluklara sığdıklarından emin olmalı. Bunu yaptıktan sonra parçaları birleştirip bir fil elde edecektir. Üç hayvanı oluşturabilmek için üç şablon vardır.

LEGO Duplo parçalarından oluşan bir set olduğundan, çocuğunuz gelişim olarak sıralama / sınıflandırma becerilerini kazandıktan sonra da diğer Duplo ürünleriyle beraber kullanabilir.

Şablonlar kalın plastiktan yapılmıştır, kullanılmadığı zaman setin kutusuna kapak olarak takılırlar.


LEGO Duplo Hakkında

Küçük eller için tasarlanmıştır

Duplo tuğlaları klasik LEGO tuğlalarının iki katı en, boy ve yüksekliğindedir. Bu sebeple küçük eller Duplo'ları daha kolay takar ve birbirinden ayırabilir.

LEGO = Matematik + Mühendislik + Sanat

LEGO parçaları her zaman matematiksel bir düzen içerisindedir, böylece çocukların erken dönemde matematik ve geometri kavramlarıyla tanışmalarına yardımcı olur. LEGO'larla vakit geçiren çocuklar parçaları tanımlamak için kendilerine has "ikili tuğla", "dörtlü kare" gibi matematiksel bir dil uydururlar, iki tane dörtlü parçanın örneğin bir sekizli parçaya takıldığını ve onunla toplamda eşit olduğunu çok erken farkederler. 

Yarattıkları nesneleri değiştirmek ve geliştirmeye kafa yorar, analitik bir beynin temellerini atarlar. Aynı zamanda estetik olarak da kararlar alabilir, simetri ve renk kullanımını öğrenirler.

LEGO Duplo ve güvenlik

Tüm Duplo ürünleri standart güvenlik testlerinden geçer.
 • Isırma testi
  Çocukların parçaları ağızlarında çiğneyemeyeceklerinden emin olmak için.
 • Çekme testi
  Parçaların çekerek parçalanmamasından emin olmak için.
 • Basınç testi
  Parçaların basınç altında, örneğin çocuğun sandalyesinin ayağının altında, parçalanmayıp zarar verebilecek küçük parçalara ayrılmadığından emin olmak için.
 • Basma testi
  Parçaların üzerlerine çıkıldığında ya da oturulduğunda kırılmayacaklarından emin olmak için.
Kimi LEGO Duplo setleri plastik kutusuyla beraber satılır. Bu kutular çocuklar tarafından sıklıkla uzanamadıkları yerlere erişmek için basamak olarak kullanıldığından 20 sene önce yeniden tasarlanmış, 10 değişik plastik çeşidi ile denendikten sonra şimdiki formunu almıştır. Kutular 50 Kg yüke dayanabilir, ezilse de parçalanmaz ve zarar verici parçalara ayrılmaz bir plastikten yapılır.


Ürün Özelllikleri

Tema :
Duplo
Orijinal adı :
LEGO Duplo Creative Sorter
Parça sayısı :
23
Kodu :
6784
Model yılı :
2012
Tavsiye edilen yaş aralığı:
18 ay - 5 yaş arası

Bu Ürünle İlgilenenler Şunlarla da İlgilendiler

Ürün Yorumları

Bu ürün için henüz yorum yazılmamış. İlk yorumlayan sen ol.

Etiketler

Ürün kodu: 987