LEGO Duplo Market Place 5683

(LEGO)

Nurturia Shop'ta ürün satışı sona ermiştir. İlginize teşekkür ederiz.

Ürün bilgileri güncellenmediğinden eski, eksik ya da artık yanlış olabilir.

Büyütmek için resmin üzerinde gezin.

Öne Çıkanlar

 • İki LEGO Duplo Minifigürü (erkek ve kadın), kedi, panelvan araç, şemsiye, yazar kasa, çiçekler, kasalar, mısır, portakal ve elma yığınları, çilek tuğlası, ekmek ve çeşitli boyda LEGO Duplo tuğlaları içerir.
 • Toplam 24 parça.
 • Parçalar küçük çocukların kolay takabileceği, zorlanmadan sökebileceği bir formda tasarlanmıştır.

Ürün Detayları

Pazaryerinde yeni bir gün başlıyor!


Pazar kurulurken taze meyve ve sebzelerin panelvandan indirilmesine yardım et. Tezgahını kur, elmaları diz, ve müşterileri karşılamaya hazırlan.

Bu set, çocuğunuzun pazarın kurulmasından müşterilerin yaptığı alışverişe pek çok konuda oyun kurmasını sağlayacak zengin bir parça çeşitliliğine sahiptir. Bagajı açılabilir panelvanın içine birşeyler yerleştirebilir, sürücüsünü oturtabilir. Pazaryeri tezgahı kurulurken güneşin yönüne göre şemsiyeyi yerleştirebilir.

Ürün fiyatlarını gösteren liste tuğlası ve yazar kasa ile oyun içinde alışveriş ve hesaplama kullanarak matematik kavramlarıyla tanışır.

LEGO Duplo Hakkında

Küçük eller için tasarlanmıştır

Duplo tuğlaları klasik LEGO tuğlalarının iki katı en, boy ve yüksekliğindedir. Bu sebeple küçük eller Duplo'ları daha kolay takar ve birbirinden ayırabilir.

LEGO = Matematik + Mühendislik + Sanat

LEGO parçaları her zaman matematiksel bir düzen içerisindedir, böylece çocukların erken dönemde matematik ve geometri kavramlarıyla tanışmalarına yardımcı olur. LEGO'larla vakit geçiren çocuklar parçaları tanımlamak için kendilerine has "ikili tuğla", "dörtlü kare" gibi matematiksel bir dil uydururlar, iki tane dörtlü parçanın örneğin bir sekizli parçaya takıldığını ve onunla toplamda eşit olduğunu çok erken farkederler. 

Yarattıkları nesneleri değiştirmek ve geliştirmeye kafa yorar, analitik bir beynin temellerini atarlar. Aynı zamanda estetik olarak da kararlar alabilir, simetri ve renk kullanımını öğrenirler.

LEGO Duplo ve güvenlik

Tüm Duplo ürünleri standart güvenlik testlerinden geçer.
 • Isırma testi
  Çocukların parçaları ağızlarında çiğneyemeyeceklerinden emin olmak için.
 • Çekme testi
  Parçaların çekerek parçalanmamasından emin olmak için.
 • Basınç testi
  Parçaların basınç altında, örneğin çocuğun sandalyesinin ayağının altında, parçalanmayıp zarar verebilecek küçük parçalara ayrılmadığından emin olmak için.
 • Basma testi
  Parçaların üzerlerine çıkıldığında ya da oturulduğunda kırılmayacaklarından emin olmak için.
Kimi LEGO Duplo setleri plastik kutusuyla beraber satılır. Bu kutular çocuklar tarafından sıklıkla uzanamadıkları yerlere erişmek için basamak olarak kullanıldığından 20 sene önce yeniden tasarlanmış, 10 değişik plastik çeşidi ile denendikten sonra şimdiki formunu almıştır. Kutular 50 Kg yüke dayanabilir, ezilse de parçalanmaz ve zarar verici parçalara ayrılmaz bir plastikten yapılır.


Ürün Özelllikleri

Parça sayısı :
24
Model yılı :
2011
Tema :
Duplo
Orijinal adı :
LEGO Duplo Market Place
Minifigür sayısı :
2
Figür sayısı :
1
Kodu :
5683
Tavsiye edilen yaş aralığı:
2 yaş - 5 yaş arası

Bu Ürünle İlgilenenler Şunlarla da İlgilendiler

Ürün Yorumları

Bu ürün için henüz yorum yazılmamış. İlk yorumlayan sen ol.

Ürün kodu: 977