LEGO Duplo Play with Numbers 5497

(LEGO)

Nurturia Shop'ta ürün satışı sona ermiştir. İlginize teşekkür ederiz.

Ürün bilgileri güncellenmediğinden eski, eksik ya da artık yanlış olabilir.

Büyütmek için resmin üzerinde gezin.

Öne Çıkanlar

 • LEGO Duplo Minifigürü (erkek), köpek, araba tabanı, pencere, bahçe çiti, çiçekler, renkli küpler üzerinde 1'den 10'a kadar sayılar, sayılarla eşleşen şekillerle küpler ve çeşitli boyda LEGO Duplo tuğlaları içerir.
 • Kitapçığında hem matematik oyunları hem de inşa örnekleri içerir.
 • Toplam 58 parça.
 • Parçalar küçük çocukların kolay takabileceği, zorlanmadan sökebileceği bir formda tasarlanmıştır.

Ürün Detayları

1'den 10'a saymayı oynayarak öğren!


Sayılarla oynamak hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı. Çocuklar, parlak ve rengarenk LEGO Duplo tuğlalarıyla yaratıcılıklarını ve matematik becerilerini geliştiriyor, hem de farkında bile olmadan.

Birbiriyle aynı renkteki küplerin birinin üzerinde 1'den 10'a kadar bir sayı, diğerinin üzerinde de o sayı kadar şekil var. Örneğin yeşil küplerden birinin üzerinde 6 rakamı, diğerinin üzerinde de 6 elma.

Play with Numbers (Sayılarla oyna) seti sadece matematik değil yaratıcılığı da pekiştiryor. Minifgür için araba yapabilir, evinin penceresinden bahçedeki çiçekleri seyredebilir ya da köpeği gezintiye çıkarabilir.

LEGO Duplo Hakkında

Küçük eller için tasarlanmıştır

Duplo tuğlaları klasik LEGO tuğlalarının iki katı en, boy ve yüksekliğindedir. Bu sebeple küçük eller Duplo'ları daha kolay takar ve birbirinden ayırabilir.

LEGO = Matematik + Mühendislik + Sanat

LEGO parçaları her zaman matematiksel bir düzen içerisindedir, böylece çocukların erken dönemde matematik ve geometri kavramlarıyla tanışmalarına yardımcı olur. LEGO'larla vakit geçiren çocuklar parçaları tanımlamak için kendilerine has "ikili tuğla", "dörtlü kare" gibi matematiksel bir dil uydururlar, iki tane dörtlü parçanın örneğin bir sekizli parçaya takıldığını ve onunla toplamda eşit olduğunu çok erken farkederler. 

Yarattıkları nesneleri değiştirmek ve geliştirmeye kafa yorar, analitik bir beynin temellerini atarlar. Aynı zamanda estetik olarak da kararlar alabilir, simetri ve renk kullanımını öğrenirler.

LEGO Duplo ve güvenlik

Tüm Duplo ürünleri standart güvenlik testlerinden geçer.
 • Isırma testi
  Çocukların parçaları ağızlarında çiğneyemeyeceklerinden emin olmak için.
 • Çekme testi
  Parçaların çekerek parçalanmamasından emin olmak için.
 • Basınç testi
  Parçaların basınç altında, örneğin çocuğun sandalyesinin ayağının altında, parçalanmayıp zarar verebilecek küçük parçalara ayrılmadığından emin olmak için.
 • Basma testi
  Parçaların üzerlerine çıkıldığında ya da oturulduğunda kırılmayacaklarından emin olmak için.
Kimi LEGO Duplo setleri plastik kutusuyla beraber satılır. Bu kutular çocuklar tarafından sıklıkla uzanamadıkları yerlere erişmek için basamak olarak kullanıldığından 20 sene önce yeniden tasarlanmış, 10 değişik plastik çeşidi ile denendikten sonra şimdiki formunu almıştır. Kutular 50 Kg yüke dayanabilir, ezilse de parçalanmaz ve zarar verici parçalara ayrılmaz bir plastikten yapılır.

Ürün Özelllikleri

Minifigür sayısı :
1
Kodu :
5497
Parça sayısı :
58
Model yılı :
2010
Orijinal adı :
LEGO Duplo Bricks & More Play with Numbers
Tema :
Duplo
Tavsiye edilen yaş aralığı:
2 yaş - 5 yaş arası

Bu Ürünle İlgilenenler Şunlarla da İlgilendiler

Ürün Yorumları

sayılarla lego çok eğlenceliymiş,

1 ay sonra 2,5 yaşına girecek kızım bu seti çok sevdi. sayıları yavaş yavaş tanıdığı bu dönemde, legoların üzerinde görmesi onu çok mutlu etti. içindeki arabada bütün legoları taşıyor. legoların üzerindeki hayvan resimleri ile hayvanları tanırken, renkleri de öğrenmesine yardımcı olacağını düşünüyorum. tavsiye ederim..

Ürün kodu: 994