Medela Calma Biberon 150ml

(Medela)

Nurturia Shop'ta ürün satışı sona ermiştir. İlginize teşekkür ederiz.

Ürün bilgileri güncellenmediğinden eski, eksik ya da artık yanlış olabilir.

Büyütmek için resmin üzerinde gezin.

Ürün Detayları

Medela Calma 150ml Cam Biberon

Süt Akış Kontrol Sistemi


Süt akışı, bebeğin uyguladığı vakum ve süt akış kontrol sisteminin etkileşimi tarafından kontrol edilir. Doğal beslenme davranışında bebekler anne göğsündeyken ağızlarında vakum uyguladıklarında sütün akışını başlatırlar. Calma bebeklerin doğal beslenme davranışlarını uygulamalarına olanak sağlar çok küçük bebekler bile sadece kendi uyguladıkları vakum gücü kadar süt akışını başlatırlar. Bu nedenle beslenme sırasında sütün bebeğin ağzına fazla gitmesini önleyen kontrol mekanizması oluşturur.


Hava Kontrol Sistemi


Hava kontrol sistemi sayesinde bebeğin beslenmesi sırasında Calma  bebeğin anne göğsünde uyguladığı davranışı uygulamasını sağlar. Sütün akış deliği ve hava deliği birbirinden bağımsızdır. Böylece bebek emme sırasında nefes alabilir, durabilir ve yutkunabilir, diğer biberonlardan farklı olarak sürekli süt akışı gerçekleşmez.  Biberon ucunu sıkmakla süt akışı olmaz, süt akışı ancak bebek vakum uyguladığında gerçekleşir, bebek durduğunda kesilir.


Biberon Başlığı Uzunluğu


Anne göğüs ucu emme sırasında bebeğin ağzında 1.5- 2 katına kadar uzar, Calma’nın uzunluğu ortalama göğüs ucu büyüklüğünü yansıtır. Geniş delikli silikon emzik , yumuşak ve esnek tir böylece bebeklerin kolayca adapte olmasını sağlar. Temizlemesi kolaydır.


Bebeklerin Anne Göğsüne Kolayca Dönmesini Sağlar


Süt akışının olması için bebek vakum yapmak zorundadır. Bebeğin ağzındaki vakum yüksek seviyeye çıktığında süt akışı başlar. Bu zamanda bebeğin dili en alt noktadadır ve anne göğüs ucu bebeğin ağzında en derinlere çekilmiştir. Bu hareket Calma içinde aynıdır. Süt akışının gerçekleşmesi için bebek vakum yapmaya çalışmalıdır. Bu nedenle bebek anne göğsünden beslenirken doğal olarak öğrendiği emme davranışının aynısını Calma üzerinde uygular.


 Calmanın Farkları:

  • Calma''da süt miktarını bebeğin uyguladığı vakum gücü, süt akış kontrol sistemi, süt akış deliği boyutu tarafından kontrol edilir. Ayrıca emzik sıkıştırıldığında herhangi bir akmaya neden olmamaktadır.
  • Calma bebeklerin ihtiyaçlarına uygundur.
  • Bebek beslenme sırasında durabilir ve beslenmeyle aynı anda nefes alabilir.
  • Calma yalnızca tek bir boyuttur ve bu boyut tüm emzirme süresi için yeterlidir.
  • Damlama yapmaz ve bebeklerin kusma yolukla yediklerini çıkarmasını en aza indirir.
  • Bebekler doğru sıralanma ile full vakum uyguladıkları için doğru konuma sahiptirler.
  • Bebekler öğrendikleri beslenme davranışındaki gibi soluk alıp verebilirler, durabilir ve yutkunabilirler.
  • Bebeklerle anneler arasında emme sırasında oluşan bağ daha uzun süre devam eder.
  • Bebekler Calma sayesinde kolaylıkla biberondan anne göğsüne dönerler.

Ürün Yorumları

Bu ürün için henüz yorum yazılmamış. İlk yorumlayan sen ol.

Etiketler

Ürün kodu: 5181