<123>
 • EK GIDAYA GEÇECEK,GEÇMEKTE OLAN,GEÇEN ANNELER
  628 Üye, 47 İleti

  Ek Gıdaya geçiş çok önemli bir aşama. Herkes bebeğinin sıkıntısız ve kolay bir biçimde bu aşamaya geçmesini ister. Ki bu dönemde edinilecek tecrübe çocuğun beslenme alışkanlığını çok ciddi etkiliyor. Sorunlarımızı, önerilerinizi bekliyoruz.

 • Film/Kitap Kulübü
  453 Üye, 92 İleti
  İzlediğimiz filmleri ve okuduğumuz kitapları belli aralıklarla tartışıyoruz.
 • Gündüzlü ve Yatılı Bakıcı, Dadı, Oyun Ablası İlanları
  1051 Üye, 836 İleti
  Bebek bakımı, yardımcı ablalık gibi konularda ailelere hizmet veren kişilerin ilanlarını bırakabilmeleri için açılmıştır:

  * Gündüzlü bakıcı
  * Yatılı bakıcı
  * Yarım gün / tam gün
  * Oyun ablası
  * Dadı
 • HAND MADE
  173 Üye, 43 İleti

  Grubun amacı: 

  Emeğe, üretene, tüketene saygımızdan yola çıkarak, bunu ilke haline getirmiş kişiler olarak ''emeksiz yemek olmaz'' diyerek bu grubu açmanın, hem Nurturia çatısı altında bulunan annelere faydası dokunacağı düşüncesiyle ''hem üretici - hem tüketici'' açısından, evde yaptıkları el emekleri-göz nurları ürünlerini,  topraktan gelen doğal ürünlerini, başka anne ve bebeklere faydası dokunması amacıyla kurmaya karar verdik.

  Üreten her anneyi ''hand made'' adlı grubumuzda görmekten, onları bu grup altında toplamaktan büyük mutluluk duyacağız.

  Grup kuralları:.

  1. Satıcı olarak üye olan kişilerin.İsim,telefon ve açık adres bilgilerini, grup yöneticelerine iletme  zorunluluğu vardır. Bilindiği gibi ,internet ortamında yaşanan tatsız olaylar genel bir tedirginlik  ve ön yargı yaratmaktadır.Grubumuzda bu ön yargıları en aza indirmek için ,kendimizi bu önlemi  almakla yükümlü hissetmekteyiz.

  2. Bu grupta el emeği olan her şeyi satışa çıkarabilirsiniz.

  Evde el emeği yapanlar :Dikiş,örgü,nakış,keçe, takı tasarım vb..

  Doğal gıda (reçel, salça, ev makarnası- tarhana vb.)

  Parti süsleri ( pasta-kurabiye-doğum günü süslemeleri vb.)

  Bahçe ürünleri ( Organik ürün adı altın da değil, doğal ürün adı altın da paylaşmak isteyen üreticiler, zeytin-zeytinyağı vb.)

  3.Ticari markalar bu grupta satış yapamazlar. 

  Örnek:Sanayi üretimi herhangi bir ürünün satışını yapıyorsanız bunun için pazaryerini kullanmalısınız

  4.Üyeler; ürünlerinin sadece orjinal fotoğraflarını ve yapım aşamalarını ekleyebilir.Model olarak internetten toplanmış fotoğraflar silinir.Ancak, renk seçeneği belirtmek için orjinal fotoğrafın yanında model fotoğrafı koyulabilir.Fotoğraflarda kendinize ait logo,isim v.b ibareler koymanız önemlidir.

  5.Satıcı; sattığı ürün için kapora istemekte özgürdür.El emeği ürünler olduğu için hem kendini teminat altına almış olur hemde ürününü üretebilmek için malzeme temininde sıkıntı çekmemiş olur.Satın almayı düşünen arkadaşlarımızdan da bu konuda anlayış göstermelerini rica ederiz.

  6.Satıcı; Ürünü,kullanılan malzeme,ödeme şekli,kargo konuları  ile ilgili geniş bilgi vermek zorundadır.

  7.Satıcı;Sorulan cevaplara özenle cevap vermek zorundadır.

  Yöneticilerin Görevi:Biz grup kurallarını oluştururken,alıcı ve satıcıyı maximum güvenlikte tutacak kuralları tespit etmeye çalıştık.Bu doğrultuda ,sizlerden gelecek fikir,öneri ve eleştiriler son derece önemlidir.Grubumuzun bu geribildirimlerle daha çok gelişeceğine inanmaktayız.
  Bunun dışında,
  Grup içindeki konuları incelikle kontrol edip ,yine sizlerden gelecek geribildirimlerle ,elimizden geldiğince, satıcı ve alıcı profilleri oluşturarak istediğiniz anda sizlere yardımcı olmayı hedefliyoruz. 

  Üyelik İptali:

  *Satış sonrası,alıcının  yaptığı negatif geri bildirimleri önemsemeyen ve gereğini yapmayan satıcıların üyelikleri iptal edilir.

  *Grup içerisinde herhangi bir nedenle, saygı çerçevesi dışına çıkılan anlarda üyeler ihtar alır ve bu ihtara rağmen bir kez daha kural dışı hareket görüldüğü takdirde üyeliği iptal edilir ve eğer satıcı ise açmış olduğu konu kapatılır.


  İyi alış-verişler..

 • Her Türlü Bebek/Çocuk Eşyası Tavsiyeleriniz
  467 Üye, 28 İleti

  Kendi çocuklarınıza kullandığınız eşyalardan memnunsanız, başka bebekler memnun, anneler ve babalar da mest olsun istiyorsanız, buyrunuz, paylaşınız...

  Lütfen her eşyayı kendi başlığı altında konuşalım, halihazırda başlığı açılmış eşyaya yeni başlık açmayalım.
  Umarım grubumuz tüm annelere yardımcı olur..
  Sevgiler..
 • İkinci El
  15810 Üye, 4792 İleti
  Bebişlerin kullanılır durumda olan eskilerini kardeşlere uygun fıyatlara verelim,bizlerde  başka abla, abilerin eşyalarını bu yolla kullanabilelim. Bebek arabası, oto koltuğu, ana kucağı derken bebiş olayı çok masraflı bir hal alıyor. Yakınları olanlar ödünç alabiliyor, olmayanlar ortada kalıyor. bu grupta herkes bütçesinin yettiğince alışveriş yapabilsin ve zaten çok yıpranmayan bebek eşyaları bir sonrakı bebek ıcınde faydalı olsun

  Satmayı düşündüğümüz bu tarz ürünleri bu grupta paylaşalım...
    NUTURİADA UCRETSIZ BEBEK KIYAFETLERI PAYLAŞIM GRUBU OLDUĞUNDAN LUTFEN BU TARZ TALEPLERINIZ İÇİN O GRUBU KULLANIN Kİ BURASI AMACINA ULAŞŞIN.. • İkinci El Referans
  276 Üye, 55 İleti
  2. El grubunun yeni kardeşi. 2. El grubunda alışveriş yaptığımız ve güvenilir gördüğümüz kimseleri grup arkadaşlarımıza önerelim ki daha rahat alışveriş yapalım.
  Konu başlıklarını direkt kişi isimleriyle açalım ki gerektiğinde aynı isim üzerine yeni tavsiyeler yazılabilsin.

 • iştahsız çocuğu olan anneler grubu
  116 Üye, 13 İleti
  iştahsız çocuğu olan anneler,sorunlarımızı,çözümlerimizi,yedirdiklerimizi,nasıl yemek yedirdiğimizi vs. gibi konuları bu grupta konuşalım,paylaşalım.birbirimize destek olalım.
 • Kalbim Ege de kaldı
  24 Üye, 2 İleti
  Gel hemşehrim gel ! Yeter ki toprağın Egede olsun gel gariiii !
 • Konya Nurturia Anneleri
  72 Üye, 23 İleti

  Konya'da çocuklarla birlikte yapılabilecekler, aktiviteler, gidilebilecek mekanlar, parklar, oyun alanları.... Belki de birlikte oluşturulabilecek oyun grupları.. Hadi Konya'lı anneler...

<123>
Tüm Gruplar >>