ilkizozcan

İlkiz Özcan Sönmez 1979 İstanbul doğumludur.

2001 yılında Marmara Üniversitesi İşletme (İngilizce) bölümünden mezun oldu.

10 yıllık profesyonel kariyerinde çok uluslu firmalarda Finans ve Mali İşler alanında yöneticilik deneyimi oldu. 2004’te Mali Müşavir olmaya hak kazandı.

Evli ve 20 aylık bir kız çocuğu annesidir. Kızının doğumuyla birlikte içindeki duygusal değişimin sesine kulak vererek diğer anne babalar ve çocuklarla paylaşabileceği bir iş arayışına girdi.

Amerika’da dünya çapında Ebeveyn ve Aile Koçluğu eğitimi veren Academy for Coaching Parents International (www.academyforcoachingparents.com) ile tanıştı. Bir buçuk yıl süren eğitimini tamamlayarak Ebeveyn ve Aile Koçu olarak çalışmaya başladı. Özellikle okul öncesi dönemde uzmanlaştı. 0-6 Yaş çocuklu ebeveynler için eğitimler düzenliyor, anne babalarla birebir koçluk  çalışmaları yapıyor.

Verdiği eğitimler yolu ile korku ve baskı yerine sevgi üzerinden ebeveynlik yaparak bir ömür boyu sürecek bu yolculuğu ebeveynler ve çocukları için daha keyifli hale getirmeyi hedefliyor. Davranışın altında yatan ihtiyacı anlamaya yönelik ve çocuğun ihtiyacını karşılamaya odaklı anne babalık modeli ile aile içindeki iletişimi ve sevgi bağını güçlendirecek becerileri geliştiriyor.

Koçluk çalışmaları ile kendinizle olan bağlarınızı güçlendirerek, kendinizi dışarıdan görmenize ve bilinçli şekilde değiştirmenize yardımcı olur. Daha çok hayal kurmanıza, hayallerinizi hedeflere, hedeflerinizi ise gerçeklere çevirmek için destek olur. Sizin içinizde, gerekli kaynakların, beceri ve yaratıcılığın zaten var olduğuna yürekten inanır.

2010 yılından beri annebabaokulum.blogspot.com blogunda, kızı Ada’yla yaşadıkları, çocuklu yaşam tecrübeleri, çocuk gelişimi , hobiler ve koçluk ile ilgili yazılarını paylaşmaktadır.

Yaklaşık 1 yıldır Anneysen.com’da Anne Baba Okulum blog yazarıdır.

Hedefi çocuklu aileler için bir kişisel gelişim, yaratıcılık merkezi ve yaşam alanı olarak tasarladığı Çocuklu Yaşam Merkezi’ni hayata geçirmektir.