ilkizozcan

İlkiz Özcan Sönmez 1979 İstanbul doğumludur.

2001 yılında Marmara Üniversitesi İşletme (İngilizce) bölümünden mezun oldu.

10 yıllık profesyonel kariyerinde çok uluslu firmalarda Finans ve Mali İşler alanında yöneticilik deneyimi oldu. 2004’te Mali Müşavir olmaya hak kazandı.

Evli ve 20 aylık bir kız çocuğu annesidir. Kızının doğumuyla birlikte içindeki duygusal değişimin sesine kulak vererek diğer anne babalar ve çocuklarla paylaşabileceği bir iş arayışına girdi.

Amerika’da dünya çapında Ebeveyn ve Aile Koçluğu eğitimi veren Academy for Coaching Parents International (www.academyforcoachingparents.com) ile tanıştı. Bir buçuk yıl süren eğitimini tamamlayarak Ebeveyn ve Aile Koçu olarak çalışmaya başladı. Özellikle okul öncesi dönemde uzmanlaştı. 0-6 Yaş çocuklu ebeveynler için eğitimler düzenliyor, anne babalarla birebir koçluk  çalışmaları yapıyor.

Verdiği eğitimler yolu ile korku ve baskı yerine sevgi üzerinden ebeveynlik yaparak bir ömür boyu sürecek bu yolculuğu ebeveynler ve çocukları için daha keyifli hale getirmeyi hedefliyor. Davranışın altında yatan ihtiyacı anlamaya yönelik ve çocuğun ihtiyacını karşılamaya odaklı anne babalık modeli ile aile içindeki iletişimi ve sevgi bağını güçlendirecek becerileri geliştiriyor.

Koçluk çalışmaları ile kendinizle olan bağlarınızı güçlendirerek, kendinizi dışarıdan görmenize ve bilinçli şekilde değiştirmenize yardımcı olur. Daha çok hayal kurmanıza, hayallerinizi hedeflere, hedeflerinizi ise gerçeklere çevirmek için destek olur. Sizin içinizde, gerekli kaynakların, beceri ve yaratıcılığın zaten var olduğuna yürekten inanır.

2010 yılından beri annebabaokulum.blogspot.com blogunda, kızı Ada’yla yaşadıkları, çocuklu yaşam tecrübeleri, çocuk gelişimi , hobiler ve koçluk ile ilgili yazılarını paylaşmaktadır.

Yaklaşık 1 yıldır Anneysen.com’da Anne Baba Okulum blog yazarıdır.

Hedefi çocuklu aileler için bir kişisel gelişim, yaratıcılık merkezi ve yaşam alanı olarak tasarladığı Çocuklu Yaşam Merkezi’ni hayata geçirmektir.

<12>
 • Anne - Baba Salaklıkları
  13804 Üye, 164 İleti
  Mükemmel ebeveyn yoktur, salak ebeveyn vardır.
  Çocuğumuzla ilgilenirken bazen öyle basit hatalar yapıyoruz, öyle şeyleri ihmal ediyoruz ki kendimize bile itiraf etmek zor geliyor.

  Misal benim birkaç ay önce güpegündüz 5-6 saat bezini değiştirmeyi unutup (!) tam evden çıkarken kontrol edip inanılmaz bir kaka yığınıyla karşılaşmışlığım var.

  Hadi hadi çekinmeyin sizin de oldu di mi? Ya gittiniz çocuğun ayak numarasıyla alakasız ayakkabı aldınız ya evden aç çıkardınız dışarda arıza çıkarmasına anlam veremediniz....
  Utanmak, sıkılmak ve en önemlisi yargılamak yok..
  Hepimiz anne- babayız, hepimiz salağız.
 • Anne ve Babaya İnternet Linkleri
  1958 Üye, 91 İleti
  Çocuğunu büyütürken senin bilgilenmene, çocuğunun bilgilenmesine ya da öğrenmesine faydalı linkler.

  Link verirken lütfen kısa bir açıklamasını da yaz.

  Lütfen şunları yayınlamayın:
  Grup tanımında olmayan linkler
  Ürün linkleri
  Kişisel paylaşımların olduğu blog linkleri
 • Bakıcı/Yardımcı Önerileri
  411 Üye, 177 İleti
  Bebeğimiz en kıymetlimiz. Emanet ettiğimiz kişileri seçerken nelere dikkat ederiz, etmeliyiz? Güvenilir bakıcı nereden buluruz? Bildiğimiz, güvendiğimiz bakıcı ablalarımızı tavsiye edebileceğimiz bir grup olsun istedim. Hafta içi, hafta sonu çalışanlar, ajanslar... Tecrübelerimizi ve referanslarımızı paylaşalım...


 • Dert Ortağım Benim
  1880 Üye, 357 İleti
  Anneler melek değildir. Bir sürü şeye kızar, üzülür, dertlenir, sinirlenir, gıcık olur, kıl olur, tilt olur. Bazen sadece anlatmak ve anlaşılmak ister. 

  Gelin içimizi dökelim. Rahatlayalım. Sohbet edelim. Çay içelim pc başında, kahve içelim... Çekiştirelim eni konu. Derdini söyle belki dermanı vardır. Çözüm odaklı olmaktan ziyade, anlayalım, anlaşılalım temalı grubumuz. Bakalım nasıl gidecek... 
 • Doğum Günü Kutlamaları
  835 Üye, 1776 İleti
  Doğum günü kutlamaları
 • Gündüzlü ve Yatılı Bakıcı, Dadı, Oyun Ablası İlanları
  1051 Üye, 836 İleti
  Bebek bakımı, yardımcı ablalık gibi konularda ailelere hizmet veren kişilerin ilanlarını bırakabilmeleri için açılmıştır:

  * Gündüzlü bakıcı
  * Yatılı bakıcı
  * Yarım gün / tam gün
  * Oyun ablası
  * Dadı
 • İkinci El
  15810 Üye, 4792 İleti
  Bebişlerin kullanılır durumda olan eskilerini kardeşlere uygun fıyatlara verelim,bizlerde  başka abla, abilerin eşyalarını bu yolla kullanabilelim. Bebek arabası, oto koltuğu, ana kucağı derken bebiş olayı çok masraflı bir hal alıyor. Yakınları olanlar ödünç alabiliyor, olmayanlar ortada kalıyor. bu grupta herkes bütçesinin yettiğince alışveriş yapabilsin ve zaten çok yıpranmayan bebek eşyaları bir sonrakı bebek ıcınde faydalı olsun

  Satmayı düşündüğümüz bu tarz ürünleri bu grupta paylaşalım...
    NUTURİADA UCRETSIZ BEBEK KIYAFETLERI PAYLAŞIM GRUBU OLDUĞUNDAN LUTFEN BU TARZ TALEPLERINIZ İÇİN O GRUBU KULLANIN Kİ BURASI AMACINA ULAŞŞIN.. • İndirim fırsatları
  15812 Üye, 1422 İleti
  Bebeklerimizin sıkça kullandığı ürünlerin indirim zamanlarını bu gruptan takip edelim
 • Kıpır anneler ve cocuklarının etkinlik rehberi grubu..
  14651 Üye, 610 İleti
  Rehber dediysem, gittiginiz gordugunuz seyleri paylasalım, cok kotu tiyatrolar izlemek / izlettirmek veya yemekler yemek / yedirmek zorunda kalmayalım.
  Öncelikle cocuklu mekan onerileri, gidilip onaylanmıs etkinlikler, buyukler icin de oneriler olabilir....
  mesela haftasonu kacamagı, esinizle kacamak yapabileceginiz birkac saatiniz varsa mekan onerisi...
  .....
  ...
 • montessori eğitimi
  1926 Üye, 276 İleti

   

<12>
Tüm Gruplar >>