• ANADOLU PEDAGOJİSİ
  38 Üye, 26 İleti

  Anadolu Pedagojisi Nedir?

  Anadolu Pedagojisinde, her bir çocuk ayrı bir çocuktur. Çocuklara eşit davranılmaz, adaletli davranılır. Çocukların farklılıkları göz önüne alınarak, ona göre muamelede bulunulur.
  Anadolu Pedagojisi, çocuğu fıtrata üzere yetiştirmek ister. Çocuğun fıtratını bozacak her türlü davranış ve tazyikten uzak durur. Çocuk anne-babası ile birlikteyken olduğu gibidir, istendiği gibi değil. Yanlış yapmaktan korkmaz, anne-baba da yanlışları deşelemekten hoşlanmaz. "Yanlışlar doğruya doğru giden bir işaret taşıdır" diye kabul edildiği için "ne kadar yanlış yapılırsa o kadar kalıcı öğrenme olur" diye hesap edilir.

  Anadolu pedagojisinde, çocuğa sunulan sevgiler koşulsuzdur. Çocuk kendisinin koşulsuz olarak sevildiğini bilir ve hiçbir sevgi gösterisi karşısında minnet duygusu yaşamaz.

   

  Açıklama Adem Güneş evli ve dört çocuk babasıdır.
  Pedagojide uzmanlık sahası “Şiddet”, “Taciz” ve “Suistimaller” olan Adem Güneş halen Fatih Üniversitesinde Öğretim Görevlisidir.
  Çocuklarda “Vicdan Eğitimi” olmadan “Davranış Eğitimi” olamayacağının altını çizen Güneş, Almanya, Hollanda, Belçika ve Türkiye’de yüzlerce konferans ve seminerde bu temanın üzerinde ısrarla durmaktadır.
  Rotterdam Üniversitesi Pedagoji Bölümü mezunu olan Adem Güneş uzunca yıllar yurt yaşamış, Avrupa eğitim sistemlerini ve çocuk eğitimi modellerini bizzat yerinde inceleme fırsatı bulmuştur.
  Pedagoji Biliminde Anadolu aile yapısına uygun çocuk yetiştirme modeli olan “Anadolu Pedagojisi” modelinin kurucusu ve temsilcisidir.
  Adem Güneş, (d. 1969, Ankara), Uz.Pedagog

 • antalya nurturia anneleri
  310 Üye, 146 İleti
  antalyalı annelerin buluşma noktası.
  antalyalı annelerin internette buluşup deneyimlerini aktarabilecekleri sorularını sorabilecekleri  bir grubun eksikliğini hissettim.bütün antalyalıları bekliyorum...
Tüm Gruplar >>