Giden süt geri gelir mı açıllarınız!

cypsun soruyor: 7

Bir arkadaşımın sutu oldukça azalmış.. Bebeği 9 aylık, göğüs ucundan sikarak 10 cc falan çıkarabilmiş.

Ne yapmalı süt gider mı böyle birdenbire? Gecen hafta bir seye üzülmüş de...şimdi yiyecekler mı artırır yoksa sağmadı falan mı gerekir? Hani belki de bir ilaç tekrar prolaktin hormonu salgilamasini sağlayacak.

Öneriler icin şimdiden teşekkürler..

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


CokBilmis

Eğer emziriyorsa, emzirmeye devam etsin. Sütü kesilmez, üzmesin kendini bunun için.

Ayrıca elle sağmada, 9 aylık bebeği varken, tek sağımda 10 cc çıkarmış olması harika. Buna sütü kesilmiş denemez bence.


eecenazz

ben sütüm azalınca vitamalt kullanıyorum tavsiye ederim baya bir arttırıyor


ipekkusgoz

Benimki bildiğin kesilmişti 18.ayda ama malt içeceklerine ve sağmaya emzirmeye yüklendim, geri geldi.Kesildi, bitti gitti diye düşünmeden devam etsin her zamanki yaptıklarına.


laylaa

Acaba dogumdan sonra hic regl olmus mu? Benim dogum sonrasi ilk regl donemim 8. aya denk geldi ve olmadan birkac gun once sutum pat diye kesildi, sanirim hormonlardan dolayi... Adet donemi bitince tekrar eski gunlere donduk cok sukur...


dilek80

Aynı şey benim de başıma gelmişti, 7 aylıktı o zaman oğluş. Ağlaya ağlaya, çıkan 10cc'yi de çıkaramıyordum. Süt artıran herşeyi uyguladım, malt içecekleri, süt artırıcı çaylar, demet demet dereotları, dut kurusu vs... Sonra bir arkadaşım sıkı dur, sana bir ilaç söyliycem bu evlat edinen kadınların bile sütünü getiriyor diye. İsmi Motilium. Mide ilacı. İlacın içine bakarsan, yan etkilerine göğüslerden süt gelmesi yazıyor... O ilaçtan bir tane aldım ve hoppp, sabah müthiş bir etki. Tabi 2 -3 gün süt olmayınca benim kuzu emmeyi bırakır gibi oldu ve gece zırp-pırt uyanan çocuk o gece hiç uyanmadı (Demekki, bunlar emmeye kalkıyorlar). Yani Sabah göğülerim taş gibi oldu ama nedeni bunlardan biri olabilir. Yani ya ilaç, ya bizimkinin uyanmaması, yani kalite uyku, ya da süt artırıcılar. Hanigisi bilmiyorum. Ama üzülmesi geçici bu dönem. Hala bakıyorum bir gün dopdolu, bir gün bayağı azalmış. Sütler bazen gezmeye gider, ama heeeepp gelir. Öyle düşünün ve hepsi sevgi dolu olun. Çünkü sütü üreten şey sevgi hormunu-)


ketrin

ben bebeğimi 20 gün emzirebildim. zaten küçük doğduğundan memeyi zor tutyordu ama sağarakta olsa mama vermemek için direndim ve de vermedim ne zamanki çok büyük bir yani daha doğrusu üzücü bir haber aldım (annemin meme kanseirne yakalndığını öğrendim) ki bebeğim daha 20 günlüktü babam zaten 19 yaşıdayken  vefat etmişti... herşey heryer başıma yıkıldı ve birdaha neler içsem neler yapsamda geri gelmedi 2 ay daha tuttum ve sağmaya çalıştım ama doktorlar kafanı rahat tutmadıkça olmaz olsada bebeğe yaramaz dediler.. büyük travmalardan sonra gidermiş vede doktorlarda onayladı bunu... ama keşke en az 6 ay verebilseydim..


Sanemm

Limitsiz su içsin, 4-5-6 litre. Patlayacak kadar desem yeridir. İlk önce sütü getirsin daha sonra kalitesini arttırmaya baksın.Getirecek olan tek şey de sudur.Cevaplamak için Üye ol