Bebeğim yuvarlanmıyor

sblbera soruyor: 7

merhaba arkadaslar bebeğim altıbucuk aylık sırttan yuz ustune dönyor dört aylıkken yaptı bunu ama yuz uzstunden sırt ustu dönemior yani yuvarlanmıyor neden yuvarlanmıyor acaba bi sıkıntı mı var cok kafaa takıyorum

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


berlindenbirseda

Takmayin :) 7aylik oldugunda bu dönüslerden birini yapabiliyor olmasi yeterli. Hangisiydi hatirlamiyorum ama benim oglum da 7 aylikken sadece bir sekilde donebiliyotdu, üstelik onu da yapmaya 7 aylik olmasina 5 gün kala baslamisti.


Not: 7 aylik derken 7 ayi doldurmasini, 8. aya girmesini kastediyorum.


kurablyemm

Kısımda 7.aya girdi hala yapamıyor bence de sorun yapmayın. Nasıl olsa hazır olunca istemesekde yapıyorlar aaylık Dr kkontrolü yaptiriyorsaniz sorabilirsiniz her ay ya özel bi dr veya sağlık ocağınagoturmenizi tavsiye ederim iyi oluyor


m_eymen

Benimki de dönme işlemini baya geç yaptı. 7.ayın sonunda yaptı. Ama öyle sık sık dönmez. Şuan bile sırtüstü dururken hemen yüzüstüne geçiyor. Ama sırt üstüne geçmek istemiyor. Çünkü sürünerek ilerlemek hoşuna gidiyor sanırım. Tek başına yürümeye yeni yeni başladı. Yürüdükten sonra bugün emeklemeye başladı. Geri geri emekliyordu ancak normal bir şekilde bugün başladı:) Sorun etmeyin yani.


AyazDenizz

Sıkıntı yapmayın benim oğlum da aynı şekilde 7. ayında tam dönmeye başlamıştı. Bende bir problem mi var diyordum hep, fakat şuan ki halini gördüğümde endişelerimin yersiz olduğunu daha iyi anlıyorum. Oğlum şimdi fırıldak gibi her yana dönüyor:) ayağa kalkıyor, emwklemiyor ama sürünerek her yere gidiyor:)) rahat olun annesi elbet hepsini yapacak sabır biraz ;)


sblbera

tesekkür ederim arkadaslar içimi rahatlattınız


KahveAnne

Merhaba,

Hiç telaşa kapılmayın. Benim kızım 7 aylıkken döndü ama sadece sırtüstünden yüzüstüne dönüyordu. O da sadece sağ tarafından :)))) 1 ay bunu çalıştı (resmen çalıştı, pratik yaptı!) ve sonra iki taraftan da süper yuvarlanmaya başladı.

Bazı bebekler (benim kız mesela) her şeyi ama herrrr şeyi azıcık geç yapmayı seviyorlar. Garantici mi, acelesiz mi artık ne derseniz :)

İçiniz ferah olsun. Sevgiler.


ayberke

Mutlaka doner once bir taraftan digerine aradan bir muddet gectikten sonra diger tarafa ardindan yuvarlznmaCevaplamak için Üye ol