Yataktan düşer mi?

uraseval soruyor: 4

Oğluma baza ve yatak aldım, bugüne kadar eski yatağında korkuluk vardı, uykusu ağır ve hareketli. Yatak ve baza epey yüksek geldi bana. Yatak bariyeri kullanmadan yatıran var mı 5 yaş çocuğunu. Arkadaşlar diyor ki bariyer koyma alışsın. Ama bizimki de çok hareketli yatıyor napsam ki?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


coturnix

alıştırmanızla doğru orantili, benim kızım 3,5 yaşında bazaya geçti, ilk 1,5 ay önüne koltuk minderlerini koydum, ilk 1 hafta her gece 2  saatte bir düştü :) bu durum azalarak yokoldu, yaklaşık 1 senedir bazada yatıyor artık neredeyse hiç düşmüyor.


aytude

Ben de alıştırmanıza bağlı diyeceğim..2 yaşındaydı, yere sünger-minder koyduk korkuluğu kaldırdık. Belki bir belki iki kez düştü sonra alıştı. 


uraseval

coturnix , newito ve aytude bu durumda alıştırma denemeleri yapmak lazım demek ki. Ben en iyisi yere yumuşak hafif yüksek bir minder inşaatı yapayım, yanına da bir yastık desteği. Başlayalım. Newito anlattıklarına benzer benim de kayınpeder düştü yataktan , yatağın yerini değiştirmişlerdi.Demek ki alışmaya bağlı. Ama yine de çocuklarda baştan  önlem almak lazım.


bellroad

yatak yanına takılan cıkar tak korkuluklar var onlardan alın bi sure. file gibi oluyor. ikeada da vardıCevaplamak için Üye ol